Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming Unia dodatkowe koszty

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 2
  • 0

Roaming Unia dodatkowe koszty

Witam,

 

mam pytanie, jest nr abonamentowy w Planie Standardowym, osoba przebywa za granicą średnio ok 3 tyg w miesiącu, oczywiście Orange nalicza opłaty abonamentowe za Roaming w rozmowach i korzystaniu z internetu, mam pytanie, mimo, że osoba przebywa prawie cały miesiąc za granicą to ogólnie wykorzystuje max z 1GB internetu, więc dlaczego dodatkowe koszty są naliczane, idzie to jakość obejść? bo to trochę bez sensu, bo bynajmniej w teorii ma więcej do wykorzystania w ramach Roamingu. Da się coś zrobić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming Unia dodatkowe koszty

Masz rację. Wystarczy nie korzystać z roamingu - liczony jest sam czas zalogowania do operatora roamingowego. @Jarek podał przykład wifi calling na obejście.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Roaming Unia dodatkowe koszty

W tej sytuacji, naliczone są opłaty wynikające z tzw. Polityki Uczciwego korzystania (ang. FUP).

 

Sprawdzane jest korzystanie z usług w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Jeśli w tym czasie, korzystano więcej z roamingu w UE niż w Polsce, doliczane są opłaty wynikające z samego rozporządzenia ws. obniżenia kosztów w roamingu.
Jeśli chodzi o rozmowy, jeśli posiadasz telefon z Androidem 5 lub nowszym, albo iPhone'a 5S lub nowszego, oraz masz dostęp do sieci Wifi, połączenia możesz wykonywać za pomocą wifi, a wtedy będą one traktowane jak gdybyś był w Polsce.

Zmiany w roamingu zostały wprowadzone głównie dla osób, które okazjonalnie korzystają z roamingu - na przykład w celach wakacyjnych. Nie zostały wprowadzone z myślą o osobach, które mieszkają za granicą. W przeciwnym wypadku, kazdy brałby oferty z tańszych krajów (jak Polska) i korzystał za granicą, gdzie usługi potrafią być znacznie droższe.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming Unia dodatkowe koszty

Roaming jak w domu dedykowany jest dla osób korzystających z roamingu UE okazjonalnie a nie na stałe. Dlatego są dopłaty. Więcej na stronie http://orange.pl/roaming

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 2
  • 0

Roaming Unia dodatkowe koszty

Z teorii wiem to wszystko 🙂 jednakże sam fakt, przebywania za granicą nie wiąże się z "nadużywaniem" przypisanego pakietu GB, a co więcej, nigdy nie jest wykorzystywany, więc chciałem zapytać czy można to obejść w jakiś sposób? Bo sam czas przebywania za granicą nie powinien wiązać się kosztami dodatkowymi..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming Unia dodatkowe koszty

Masz rację. Wystarczy nie korzystać z roamingu - liczony jest sam czas zalogowania do operatora roamingowego. @Jarek podał przykład wifi calling na obejście.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 2
  • 0

Roaming Unia dodatkowe koszty

no rozumiem, aczkolwiek, może operator Orange pomyśleć o użytkownikach, którzy są za granicą często, ale niczego nie nadużywają, bo niestety tracą na tym.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming Unia dodatkowe koszty

Przed czerwcem 2017 jeden GB kosztował ponad 100 zł, teraz koło 30 zł. Wiem, że ta obniżka jest mała, ale można pomyśleć o użytkownikach w kraju którzy dopłacają do tego.