Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming Unia Europejska

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Roaming Unia Europejska

Jestem oburzony otóż wróciłem z wakacji i widzę że faktura ponad 200zl. Patrze na sms i widzę Witaj w Turcji 1mb/1zł. Niestety orange nie byłem w Turcji tylko na wyspie Greckiej o nazwie Rodos. Czy orange może usunąć tą opłatę bo to najwyraźniej pomyłka? Ta wyspa jest miej więcej 16km przed Turcją. A jak nie może to ide z tym do sądu bo to po prostu żenada jak mam 0,50gb bezpłatnie w Unii i tam jestem to chyba nie powinien naliczać się roaming w Turcji!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Roaming Unia Europejska

Reklamację możesz złożyć zawsze. Każda sprawa jest indywidualna. Najwygodniej i najszybciej przez mój Orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Roaming Unia Europejska

Jeśli wybrałeś automatyczny wybór operatora w ustawieniach aparatu, ta sytuacja jest normalna na obszarach przygranicznych. Zawsze też na telefonie masz informację z jakim operatorem jesteś połączony. Fizyki się nie przeskoczy.

Możesz próbować złożyć reklamację np. przez mój Orange. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Roaming Unia Europejska

Poza tym cena 1zł za 1MB obowiązywała na terenie UE do 14.06.2017. Nowe stawki weszły od 15.06.2017.
Stawki w Turcji cały czas wynoszą 30 parę złotych za 1MB.

A kiedy byłeś dokładnie na tej wyspie? w jakim okresie?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Roaming Unia Europejska

Już wiem to było tak byłem dzisiaj na lotnisku w Grecji i miałem włączony internet. Pobierałem aplikację. Nagle jakieś turkish coś tam to był operator i jak to bywa z internetem lte jest szybki więc pobrało mi z 5mb aplikacji i szybko wyłączyłem. A czy to można zglosić do reklamacji bo troche się boję?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Roaming Unia Europejska

Reklamację możesz złożyć zawsze. Każda sprawa jest indywidualna. Najwygodniej i najszybciej przez mój Orange.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Roaming Unia Europejska

Dziękuje za pomoc i miłego dnia. PS. A jak to jest jakbym chciał zerwać umowę z operatorem dotyczącą internetu przed czasem zakończenia jej. I jak wyłączyć to automatyczne zmienianie się operatora w telefonie?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Roaming Unia Europejska

Składasz pismo, potem operator wystawia po wyłączeniu fakturę z opłatą za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Szczegóły na BOK http://orange.pl/kontakt

Co do zmiany ustawień, trzeba odszukać ustawienia sieci, sieci komórkowe lub więcej sieci. W każdym modelu jest inaczej. Jakie masz opcje od góry w ustawieniach? jaki model telefonu?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Roaming Unia Europejska

Już znalazłem to ustawienie i przełączyłem na orange 3g. Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Roaming Unia Europejska

Ale spróbuj z reklamacją, może chociaż część opłat jeśli nie całość uda się anulować.