Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezerwacja środków w internecie na abonament?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Rezerwacja środków w internecie na abonament?

Witam
Wraz ze zmianą miejsca zamieszkania musiałem zmienić internet z "kabla"(UPC) na mobilny. Wybór padł na Orange z racji posiadania numerów tel. w tej sieci.  Jako że nie mieliśmy specjalnych problemów(ani specjalnych wymagań ;))  przedłużyliśmy umowę na kolejne 2 lata. Skorzystaliśmy z oferty  Internet LTE dla Domu, gdzie mamy do wykorzystania 150 GB w wyznaczonej strefie domowej i 70 GB poza tą strefą. Ilość wykorzystanych bajtów okazjonalnie sprawdzam na serwisie Mój Orange. Wyświetlane tam wartości zużytych danych różniły się od faktycznego wykorzystania, ale różnice byłe do "przełknięcia". Jednak ostatnio zużycie pokazywane na MO, niedość, że znacząco różniło się od realnego, to zauważyłem dziwne wachania. Np. jednego dnia pozostało mi do wykorzystania w strefie domowej 60 GB, a następnego zamiast się zmniejszyć, to przybywało mi bajtów i miałem do wykorzystania 61 GB. Przy następnym wejściu na MO stan się zmiejszał, ale nie o realne wykorzystanie, tylko kilka gigabajtów więcej, tzn. np. realnie wykorzystałem 3 GB, ale w zakładce "przeanalizuj wykorzystanie" aplikacji MO, zużycie było ponad 7. Gdy zapytałem się o te wachania w telefonicznej rozmowie z konsultantem BOK, dostałem sms-em odpowiedź, że wachania wyświetlanych wartości spowodowane są tym, że "[...]system rezerwuje, na kilka lub kilkanaście godzin, środki czyli GB na potrzeby rozpoczętego połączenia transmisji danych.[...]" Nie zmam się na komputerze ani informatyce, jednak to wyjaśnienie jakoś mnie nie przekonuje. Doczytałem się w necie, że takie coś się może zdarzyć, ale przy usługach na kartę i blokowane są wtedy środki, ale pieniężne a nie jak w moim przypadku gigabajty i myślę ktoś mi próbuje kit wcisnąć.  Chyba, że się mylę, więc bardzo proszę o wyjaśnienie.
Miałem wysłać maila do Orange, ale się na razie wstrzymam, może dowiem się czegoś na tym forum.
Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32703
  • 38305
  • 1382

Rezerwacja środków w internecie na abonament?

Przy ofercie ze strefami (domową lub biurową) też. Ogólnie intencją jest to, aby rozpoczęta sesja z internetem mogła się zakończyć prawidłowo.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32703
  • 38305
  • 1382

Rezerwacja środków w internecie na abonament?

Przy ofercie ze strefami (domową lub biurową) też. Ogólnie intencją jest to, aby rozpoczęta sesja z internetem mogła się zakończyć prawidłowo.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Rezerwacja środków w internecie na abonament?

Dzięki za szybką odpowiedź.

Tylko nadal nie rozumiem sensu takiej "rezerwacji" w moim przypadku, jeżeli w ramach oferty internet mam bez ograniczeń? czyli po wyczerpaniu(zarówno ze strefy jak i z poza niej) przyznanych mi bajtów, dostęp do internetu nadal mam, jedynie ze znacznie mniejszą prędkością. Więc teoretycznie nie miałbym problemów z prawidłowym zakończeniem sesji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32703
  • 38305
  • 1382

Rezerwacja środków w internecie na abonament?

To już detale kwestii IT. Lejek czy inne mechanizmy posiadają swój algorytm. To też wynika z faktu, że jest wiele miksów ofert z podobnym mechanizmem i system bilingowy musi wiedzieć jak liczyć (kiedy z pełną prędkością a kiedy z obniżoną) z uwzględnieniem ew. usług dodatkowych.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Rezerwacja środków w internecie na abonament?

Ok, jeszcze raz dzięki Emotikon: Szczęśliwy

A tak po za "konkursem" - czytając Twój ostatni post w tym temacie, mam nieodparte wrażenie, jakbym rozmawiał z konsultantem Orange..... Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32703
  • 38305
  • 1382

Rezerwacja środków w internecie na abonament?

Kiedyś pracowałem ale to już za mną 😉