Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Mam pytanie co do zachowania Orange, operator za nie zalogowanie się do swojego portalu anuluje rabat za e-fakturę.

Jeśli wiec klient płaci za fakturę papierową czemu operator nie wywiązuje się ze swojego zobowiązania i faktury nie wysyła ?

Czy w ogóle powinno się płacić za fakturę której nie ma, czy też operator powinien z tego tytułu wypłacić odszkodowanie klientowi za nie wywiązywanie się z umowy ?

53 ODPOW. 53

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth Ty wyraziłeś zgodę na e-fakturę. Jeśli chcesz otrzymywał formie papierowej, to musisz odwołać zgodę. To jest jedna zniżka w wysokości około 5 zł.

Druga zniżka, to jest około 5 zł, za zalogowanie do konta Mój Orange. 

Uwzględniając obie zniżki dostajesz 10 zł rabatu co miesiąc do swojego abonamentu, zakładając, że spełniasz warunki.

W obecnej sytuacji nie został spełniony warunek logowania do konta Mój Orange, więc została anulowana zniżka 5 zł.

Nie ma to nic do faktury. Jeżeli nie otrzymałeś faktury na e-maila zgodnie z deklaracją składaną do otrzymania e-faktury, np. na e-maila, to sprawdź spam lub zgłoś do konsultanta, infolinia, czat. Nieopłacenie faktury w terminie wiąże się z naliczeniem kary za nieterminowe dokonanie wpłat.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Jest tylko jedna zniżka za e-fakture która powiązana jest z obowiązkowym logowaniem do MO.

 

Jeśli się nie zalogujesz nie ma zniżki za fakturę wiec płaci sie za coś czego się nie dostaje.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth przykro mi, ale mylisz zniżki. Możesz sam dopytać się na infolinii. Zniżka na e-fakturę, nie ma nic wspólnego do zniżki za logowanie na kont Mój Orange.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Są 2 zniżki za e-fakture i za zgody marketingowe.

Nie ma żadnej zniżki za samo logowanie się.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth , @ketrasaArtur  rabaty wyglądają tak:

slav72_0-1675273549939.png

tak więc pierwszy rabat za e-fakturę jest przyznawany po zalogowaniu się raz w miesiącu do konta MO przez apkę lub przez stronę, jeśli tego nie wykonamy tracimy ten rabat w danym miesiącu

slav72_1-1675273704846.png

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Czyli de facto płacimy za papierową fakturę której Orange nie wysyła.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth faktycznie masz rację, nie do końca podpowiadałem tak jak trzeba.

Sytuacja wygląda tak:

aby otrzymać zniżkę za e-fakturę, muszą być spełnione dwa warunki:

  1. Deklaracja otrzymywania e-faktury
  2. Raz w miesiącu zalogować się do konta Mój Orange.

Jeżeli jeden z powyższych warunków nie zostanie spełniony, nie przysługuje zniżka 5 zł za e-fakturę. Faktura nadal jest dostarczana w wersji elektronicznej, chyba, że zmienisz deklarację na otrzymywanie faktury w wersji papierowej. Orange sam deklaracji nie zmienia, mimo utraty zniżki za e-fakturę.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.


@xethnapisał(-a)

Czyli de facto płacimy za papierową fakturę której Orange nie wysyła.


Coś w tym jest lecz tylko częściowo, gdyż e-faktura i faktura papierowa to różne rzeczy, i tak jeśli masz aktywną tą pierwszą to Orange siłą rzeczy nie wyśle Ci tej drugiej, jeśli zaś masz aktywną tą drugą to nie masz rabatu i tak się kółko zamyka.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Tyle że jest to oszustwo w stosunku do klienta.

Orange nie ponosi kosztu druku i dostarczenia faktury w związku z tym nie obarcza klienta tymi kosztami dla mnie to jasne skąd wynika ta zniżka.

 

Teraz wyobraźmy sobie że idziemy do warzywniaka kupujemy jabłka i groszki płacimy 10 złotych, sprzedawca daje nam same jabłka. Klient a co z gruszkami przecież zapłaciłem ?

sprzedawca ale nie był pan w kapeluszu wiec nie dam mimo że opłacone. Przecież oszustwo jak nic i rabat z dodatkowymi wymaganiami nie może mieć nic wspólnego.