Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18469
  • 52838
  • 714

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth konsultant Orange inaczej to interpretuje. Spełniasz warnenek deklaracji otrzymania e-faktury, a dodatkowo spełnisz warunek logowania do Konta Mój Orange, nagrodzimy Cię zniżką na kwotę 5 zł.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 252
  • 572
  • 2

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Ale to nie jest zniżka tylko zwykła oferta kupna papierowej faktury co jest niezgodne z prawem wiec operator nazywa to inaczej.

Skoro jest cena znaczy że faktura kosztuje 4,99 wiec jak płacisz to ją kupujesz i powinieneś dostać bez względu na wszystko inne.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18469
  • 52838
  • 714

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth jak już wcześniej wspomniałem, możesz otrzymywać fakturę w formie papierowej, ale musisz zmienić deklarację. Operator sam nie zmieni Twojej deklaracji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 252
  • 572
  • 2

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Widzę że nie rozumiesz, ja wiem że mogę zmienić deklaracje. Natomiast Orange nie może sprzedać mi usługi dostarczenia faktury papierowej i jej nie wysłać a tak właśnie sie dzieje.

Poprzez to że nie zaloguje się na MO orange automatycznie pobiera za tą usługę pieniądze czego robić nie powinien tudzież wysłać tą fakturę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18469
  • 52838
  • 714

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth poprzednie posty, faktycznie w błąd wprowadzały. Jak wspomniałem wcześniej, aby otrzymać zniżki e-fakturę, muszą być spełnione warunki: zgoda na e-fakturę + logowanie do konta Mój Orange. Nie spełnienie jednego z warunków powoduje zabranie rabatu. Ty to odczuwasz jako obciążenie kwotą za brak spełnionych wymagań. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 252
  • 572
  • 2

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Niespełnienie warunków nie powoduje zabranie zniżki tylko sprzedanie usługi, skoro usługa jest sprzedana i opłacona musi być wykonana.

Faktura papierowa kosztuje 4,99 brak takowej to brak opłaty.

Natomiast za samo wymuszone logowanie do MO powinna być opłata od operatora za pracę którą wykonuje na jego rzecz i to już jest całkiem osobna kwestia.

 

Już bardzo naciągając logikę Orange nie zalogowanie się do MO może oznaczać brak możliwości dostarczenia faktury w formie elektronicznej, który powoduje konieczność wysłania jej papierowej wersji za co obowiązuje opłata...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18469
  • 52838
  • 714

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth to zmień deklaracje, jak chcesz fakturę w wersji papierowej.

Kolejna sprawa, podczas podpisywania umowy masz zaznaczone zniżki, jakie otrzymałeś otrzymywać. Sprawdź w umowie, jaki masz zapis dotyczący zniżek.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 196
  • 0

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Zapoznaj się ziomek z definicją rabatu. Ot pierwsza z brzegu strona "Rabat jest pojęciem z zakresu prawa finansowego i handlowego, nieposiadającym definicji ustawowej. W powszechnym rozumieniu oznacza pewną zniżkę, ustępstwo procentowe, kwotowe lub rzeczowe dla nabywcy od ustalonych standardowo cen towaru. Ma on charakter głównie marketingowy i motywacyjny."

 

Faktura nie kosztuje 4.99, tylko tyle wynosi rabat motywacyjny do logowania sie do MO na co sam wyraziłeś zgodę. A że nie spełniasz warunków na które sam się zgodziłeś to tracisz rabat i tyle. Orange dostarcza Ci fakturę zgodnie z Twoją wolą na konto MO...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 252
  • 572
  • 2

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Nie chce faktury papierowej, ale jeśli już Orange pobiera mimo mojego sprzeciwy za to opłatę niech ją wysyła nie można brać pieniędzy za nic.

 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 3782
  • 19

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth działa to tak. 

 

W starej wersji aby mieć zniżkę musi być wysyłka faktur drogą elektroniczną i terminowa płatność. 

 

W nowych wysyłka faktur elektronicznych i logowanie na MO 

 

Możesz mieć zaznaczoną wysyłkę faktur elektronicznych ale nie wejdziesz na MO więc brak zniżki. Podobnie jak w starej wersji gdy nie zapłacisz terminowo. 

 

Analogia do warzywnika słaba. Tu podpisujesz umowę. 

 

Jeżeli masz wybraną fakturę papierową a ona do Ciebie nie dociera zgłoś stosowną reklamację na czacie . Czasem rzeczywiście są problemy z docieraniem tych faktur