Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rękojmia


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Rękojmia

Dzień dobry,

Oddalam telefon na gwarancji do autoryzowanego salonu Huawei we Wroclawiu. Po dwóch dniach otrzymałam odpowiedz, ze telefon nie podlega naprawie, ponieważ ma uszkodzenie mechanicznej płyty głównej. Jakaś cześć się odkleiła. Od razu uprzedzam, telefon nie upadł, nie nosiłam go w kieszeni, ba - był w podwójnym etui. Zreszta śladów użytkowania brak, żadnej rysy. Mam pytanie, co mogę zrobić w takiej sytuacji? Nie zgadzam się z ocena serwisu, nie biorę winy na siebie. Telefon jest tez zbyt drogi, wymiana płyty na własny koszt ekonomicznie nieopłacalna. Czy mogę złożyć rękojmie w salonie? Czy to znowu trafi finalnie do tego samego serwisu?

 

Bede wdzięczna za pomoc. Może akurat ktoś miał podobna sytuacje?

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

Rękojmia

Jeśli zakup był na osobę prywatną, zwróć się o pomoc do powiatowego rzecznika konsumentów. W ramach rękojmi uszkodzenia mechaniczne też nie są naprawiane.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Rękojmia

Traktuje to jako ostateczność. Wydaje mi się, ze warto do niego uderzyć jak już oficjalnie droga reklamacyjna i rękojmia zostanie zamknięta. Zupełnie nie wiem jak to możliwe, ze dochodzi do uszkodzenia mechanicznego wewnątrz telefonu bez mojego udziału i nie mogę z tym nic zrobić. Dlaczego uszkodzenie płyty głównej jest uszkodzeniem mechanicznym?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

Rękojmia

Nie każde uszkodzenie jest mechaniczne. By podważyć opinię serwisu samemu jest ciężko.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Rękojmia

No właśnie, ciężko to udowodnić. Aczkolwiek nie ma szans, żeby było mechaniczne 😕 ale próbować z ta rękojmia? Czy trafi do tego samego serwisu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32706
  • 38330
  • 1384

Rękojmia

Może trafić do tego samego.

A mam może głupie pytanie czy kupiłaś telefon jako fabrycznie nowy?
Poza tym jak wpiszesz w Google frazę uszkodzenie mechaniczne płyty głównej Huawei - to nie czytaj reszty na noc...

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 2
  • 0

Rękojmia

Tak, telefon fabrycznie nowy, z salonu 😞