Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Różnice w fakturze po migracji na nową ofertę.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Różnice w fakturze po migracji na nową ofertę.

► Wątek został wyodrębniony z tematu Proces podniesienia predkosci/przedluzenia umowy swiatlowodu - Moderator Kinga ◄

 

@Wiktor 

 

Dzis otrzymałem fakturę na kwotę wyższa tj 90zl, rozumiem ze powinienem dostać fakturę na kwotę sprzed wejścia w życie nowej prędkości (data wejścia w życie aneksu na wyższa prędkość to 14 czerwca). Faktura była wystawiona 14 czerwca a okres rozliczeniowy to 14 maja - 13 czerwca. Czyli rozumiem ze to błąd i powinienem zgłosić reklamacje? No chyba ze policzono 90zl bo prędkość została włączona w okresie rozliczeniowym 14 maja -13 czerwca. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie. I jeszcze jedno czy orange zawsze zaokrągla kwotę rachunku do pełnej liczby w gore? W bieżącym wykorzystaniu mam 89.99zl a na rachunku 90zl.


oo.png

4 ODPOW. 4

Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Różnice w fakturze po migracji na nową ofertę.


@Czullo napisał:
Pokaż szczegóły
Dzis otrzymałem fakturę na kwotę wyższa tj 90zl, rozumiem ze powinienem dostać fakturę na kwotę sprzed wejścia w życie nowej prędkości (data wejścia w życie aneksu na wyższa prędkość to 14 czerwca). Faktura była wystawiona 14 czerwca a okres rozliczeniowy to 14 maja - 13 czerwca. Czyli rozumiem ze to błąd i powinienem zgłosić reklamacje? No chyba ze policzono 90zl bo prędkość została włączona w okresie rozliczeniowym 14 maja -13 czerwca. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.

Wyższą w stosunku do jakiej kwoty?

Bo wcześniej rozprawialiśmy o zapowiadającej się - olaboga! Emotikon: Zaskoczony - podwojonej z grubsza kwocie (2x90=180). I w odniesieniu do tego fakturę masz... poprawną Szczęśliwy robot.

 

Przy abonamencie za internet opłaty są naliczane z góry. Ja u siebie na ostatniej fakturze w sekcji Internet domowy widzę pozycję:

  • Neostrada: 14 cze 2019 - 13 lip 2019

U Ciebie zapewne jest podobnie 🙂

 

 

Pokaż szczegóły
I jeszcze jedno czy orange zawsze zaokrągla kwotę rachunku do pełnej liczby w gore? W bieżącym wykorzystaniu mam 89.99zl a na rachunku 90zl.
oo.png

Hm... Myślę, że to tylko różnice w prezentowaniu niektórych informacji.

Trzeba wejść w szczegóły faktury i zweryfikować, czy opłaty za poszczególne składniki są zgodne z cennikiem, np. czy rabat/y faktycznie powinien wynosić 10,02 zł.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Różnice w fakturze po migracji na nową ofertę.

@Wiktor 

 

Masz racje kwota do zapłaty się zgadza bo okres płatności jest za miesiąc czerwiec-lipiec czyli już po wejściu w życie nowego aneksu, natomiast co do kwoty to na rachunku są podawane zamiennie te dwie kwoty raz 89.99zl raz 90zl poniżej zdjęcie. W moich usługach jest 89.99zl, natomiast do zapłaty 90zl, wiec stad pytanie czy system zaokrągla zawsze do pełnej kwoty?


oo2.png


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Różnice w fakturze po migracji na nową ofertę.

Przyznam szczerze, że - opierając się na własnych doświadczeniach na temat naliczanych opłat (na fakturze) - zazwyczaj dochodziło do zaokrągleń na moją korzyść. 

 

U Ciebie wygląda na pierwszy rzut oka, że jest odwrotnie 😔

 

Dopytałbym na czacie w wolnej chwili, skąd może wynikać ta jednogroszowa rozbieżność. A może jeszcze ktoś inny z forumowiczów będzie miał coś do dodania w tej sprawie? 🙄

Anonim

Nie dotyczy

Różnice w fakturze po migracji na nową ofertę.

@Wiktor , a może operator wziął przykład z fiskusa, albo jeszcze gorzej...ze sklepowych formułek kasjerek...będę winna grosik itp. Ja też mam w umowie 5,01+5,01, natomiast fizycznie odliczane mam 10 PLN.