Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie o NOF

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Pytanie o NOF

Co to jest - Pakiet danych na konto (NOF) -  i co skrót NOF znaczy - i jak to w ogóle działa

 

Pozdrawiam

 

KK

 

______________

* Temat przeniesiony z O społeczności - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pytanie o NOF

@Kris_Orng 150 GB jako pakiet internetu domowego jest przypisany tylko do karty SIM w routerze. Ten pakiet możesz udostępnić na inne urządzenia tylko przez WiFi. Jako pakiet internetu wspólnego nie zadziała.

Jak wykorzystasz w strefie domowej pakiet 150 GB, to zostanie rozpoczęta transmisja danych z pakietu wspólnego 100 GB. Po wykorzystaniu tego pakietu internet zwalnia do prędkości 1 Mbit/s, chyba, że dokupisz inne usługi zwiększające prędkość lub limit.

 

Pakiet 100 GB na internet wspólny udostępnisz na pozostałe karty SIM, ale muszą należeć do tego wspólnego pakietu. Ja numery zgłaszałem przez infolinię jak dobrze pamiętam.

W przypadku telefonów komórkowych najpierw jest wykorzystywany internet przyznany w ramach abonamentu, następnie internet wspólny z pakietu 100 GB.

Po przekroczeniu tego pakietu, załącza się lejek, jeżeli masz go ustawionego lu  naliczane są dodatkowe standardowe opłaty za transfer danych.

Tu również est opcja dokupienia pakietów.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pytanie o NOF

@Kris_Orng  Skrót NOF pochodzi od nazwy Nowy (New) Orange Free, To określenie techniczne, nie powinno być widoczne klientom. Pakiet dostępny jest dla wszystkich numerów, na wspólnym rachunku, pod warunkiem, że jest na nim odpowiedni plan taryfowy. Podaj nazwy abonamentów — sprawdzimy i wytłumaczymy dokładniej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Pytanie o NOF

Nazwy aboamentów to jest to co mam na swoim profilu w Orange lub w umowie?? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pytanie o NOF

@Kris_Orng  Nazwa Abonamentu to np. Twój Nowy plan itp. to twoja nazwa.usługi inaczej tak jak masz na umowie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Pytanie o NOF

Mam coś takiego

1. Usługi łączne

  • Love  Internet mobilny, telefon komórkowy
  • Telefon komórkowy

2. Usługi stacjonarne

  • Taryfa - Plan na każą kieszeń

W załączniku zrzut ekranu - Internet i pakiet danych na konto NOF - nie wiem jak to działa, bo w systemie nie mogłem znaleźć informacji na ten temat


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Pytanie o NOF

jeżeli masz Orange Love, to 150GB jest do wykorzystania w Strefie Domowej, a te 100GB to pakiet współdzielony na konto, może to skrót od Nowa Orange streFa? bo to jest do wykorzystania również poza Strefą domową


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pytanie o NOF

@Kris_OrngNp.  W tej ofercie na karcie sim do routera.modemu masz dwa pakiety: 150GB bezpośrednio na tej sim do wykorzystania w strefie domowej. Drugi pakiet 100GB możesz wykorzystać na wszystkich numerach na rachunku..To jest NOF


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Pytanie o NOF

Jeżeli na karcie routera wykorzystam 150 GB, to czy dalej mogę automatycznie czerpać dane z puli NOF 100 Gb do limitu 250 Gb bez zwalniania szybkości transmisji. Lub odwrotnie - Jeśli wykorzystam 100 Gb z NOF, to czy dalej mogę korzystać z puli routera, bez zwalniania szybkości. I co się stanie, jeśli przekroczę 250 Gb? W ogóle w jakich przypadkach włącza się zwalnianie transmisji danych?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pytanie o NOF

@Kris_Orng Po przekroczeniu puli 150 GB ze strefy domowej z automatu załącza się pakiet 100 GB internetu wspólnego.

 

Po wykorzystaniu wszystkich pakietów internet jest ograniczony do prędkości 1 Mbit/s.

 

Jest możliwość dokupienia dodatkowego pakietu zwiększającego prędkość do 5 Mbit/s lub do pełnej prędkości z limitem 10 GB.

 

Regulamin:

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/16843/81a7b23a-4bfd-40ff-9ce0-89efad148ba4.pdf


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Pytanie o NOF

@Kris_Orng  Tak jak kolega @ketrasaArturpiszę, włącza, się wtedy pakiet wspólny 100 GB internetu  wtedy.