Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

Rozmawiam z córką, z żoną (wszyscy Orange), nawet gdy dzwonię na telefon innego operatora zawsze jest beznadziejne połączenie, rozmowa jest przerywana do tego stopnia, że nie ma sensu jej prowadzić. Na wyświetlaczu ledwie jedna kreseczka. Trudno cokolwiek zrozumieć z rozmowy.

Wszyscy mamy telefony w Orange. Aparaty telefoniczne nowoczesne. Niedawno przedłużyłem umowę na kolejne dwa lata i teraz widzę, że popełniłem kolosalne głupstwo. Rozumiem jakiś zaścianek ale żeby w centrum Szczecina było tak tragicznie. Operator do bani. Tragedia.

 

 

__________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

@DoBani jeżeli wyłączyłeś WiFi Calling i jakość rozmów się poprawiła, to znaczy, że internet po WiFi jest za słaby do prowadzenia rozmów. Warto też sprawdzić, jak działają połączenia VoLT, bo w niedługim czasie nadajniki 3G zostaną wyłączone.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

Piszesz mało konkretnie. Problem jest na tylko jednym numerze czy na wszystkich w tej lokalizacji? Korzystasz z volte lub wifi calling?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

O tym samym pomyślałem wcześniej. Wyłączyłem w telefonie WiFi calling i poleciłem go wyłączyć córce po czym do niej zadzwoniłem. Rozmowa idealna. Żadnych zakłóceń. Będę testował, bo nie wiem czy był to przypadek czy to WiFi calling jest przyczyną.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

A jaką prędkość internetu macie po wifi? Bo na dobrą jakość rozmowy potrzeba upload chyba 8 Mbps (download zwykle jest ok, ale tu prędkość wysyłania może być niska).

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

@DoBani jeżeli wyłączyłeś WiFi Calling i jakość rozmów się poprawiła, to znaczy, że internet po WiFi jest za słaby do prowadzenia rozmów. Warto też sprawdzić, jak działają połączenia VoLT, bo w niedługim czasie nadajniki 3G zostaną wyłączone.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

Co to jest VoLT i jak to sprawdzić. Nie za bardzo kumaty jestem w tych sprawach (71 lat) dlatego pytam.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

@DoBani VoLTE - czyli rozmowy po LTE. Standardowo telefony łączą się podczas prowadzenia rozmów głosowych po 2G lub po 3G. VoLTE zapewnia połączenie głosowe po LTE, ale telefon musi ta opcję wspierać i trzeba najczęściej samemu w telefonie włączyć. Link do informacji na temat VoLTE:

https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte

Dobrze by było zapoznać się z tematem, bo pewnie za około 1,5 roku rozpocznie się w Orange wyłączanie nadajników 3G. Obecnie jest czas przygotowań do tego zabiegu.

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska


@DoBaninapisał(-a)

Co to jest VoLT i jak to sprawdzić. Nie za bardzo kumaty jestem w tych sprawach (71 lat) dlatego pytam.


Na początek, musisz mieć telefon, wspierający rozmowy po LTE (Volte), nie napsałeś jaki masz telefon i reszta rodzinki 😉

https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

Osobiście zostawilbym temat volte.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Przerywanie połączeń, na wyświetlaczu tylko jedna kreska

Dzięki za wyjaśnienie.