Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie usługi Orange Love na nowy adres


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Przeniesienie usługi Orange Love na nowy adres

► Temat został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykieta: Orange Światłowód) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam.

W związku z zakupem własnego mieszkania, a wygaśnięciem umowy na najem w poprzednim i przeprowadzką wystąpiłem z wnioskiem o przeniesienie usługi Orange Love na nowy adres. W poprzednim adresie miałem Orange Love 100Mbit i Multiroom od 13 miesięcy. Pod nowym adresem najpierw dostałem odpowiedź że nie ma warunków technicznych na światłowód. Zadzwoniłem pod BOK do konsultanta i sprawdziła w  ichniejszym systemie że na tej lokalizacji można zamiast światłowodu można VDSL 80mbit z TV i na to się zgodziłem (no cóż jak nie ma światłowodu…) Po czym przyszli technicy zaczęli grzebać w gniazdku telefonicznym w mieszkaniu, zginęli na 2h gdzieś na bloku, posapali i zakomunikowali że VDSL nie da się i tylko ADSL 10Mbit + antena na TV. Napisałem skargę poprzez konsultanta, że ta propozycja nie odpowiada usłudze na którą podpisałem umowę, nie mam też zgody na antenę od zarządcy nieruchomości. Dostałem odpowiedź że Orange może dać internet LTE w Orange Love 4G to koniec , nie będzie się odnosiło do moich zażaleń. Czyli nie chcą uznać moich argumentów.

Oczywiście w międzyczasie będąc zwodzony przez Orange i zostając bez internetu na nowej lokalizacji podpisałem umowę z innym operatorem. 

Płacę za Orange Love obecnie 160zł i mam jeden nr komórkowy wg zasad Orange Love reszta jest odłączona bo już tam nie mieszkam od miesiąca (koniec umowy najmu).

Jestem klientem Orange od czasów kiedy była jeszcze Idea. Teraz czuję się delikatnie mówiąc oszukany, a odpowiedzi pokazują gdzie Orange ma klienta.

Czy jest jakaś szansa na zerwanie tej niekorzystnej umowy? Na zdrowy rozsądek Orange nie jest w stanie technicznie zapewnić zakresu usługi w nowej lokalizacji. Zgodziłem się w rozmowie z konsultantem na VDSL (taki standard oferuje Orange w tej lokalizacji na podstawie danych w swoim systemie) ale nie ADSL bo to już nie jest standard na obecne czasy. Co ciekawe operator który podłączył mi internet ma dostęp do VDSL w budynku, to dlaczego Orange go nie ma?

Czy zostaje już tylko zgłoszenie do UOKiK?

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Przeniesienie usługi Orange Love na nowy adres

Nie ma żadnych sztuczek by zrezygnować z umowy bez kary. Operator nie musi przenosić usług gdy nie ma możliwości technicznych. Możesz próbować pisać do UKE czy UOKiK ale różnie to bywa. Są na stronach tych instytucji poradniki i już gotowe odpowiedzi na ten temat.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Przeniesienie usługi Orange Love na nowy adres

Nie próbuję sztuczek tylko normalnych rozwiązań szanujących obie strony.

Orange wprowadziło mnie w błąd, bo w swoim systemie pod moim nowym adresem mają dostęp do VDSL a w rzeczywistości go nie ma co ich technicy stwierdzili na miejscu. 

Przed podpisaniem umowy spytałem czy nie będzie problemu z przeniesieniem bo za ok. rok się przeprowadzam. Sprzedawca zapewniał, wtedy że przy zmianie adresu nie będzie problemu z przeniesieniem usługi, tym bardziej teraz dziwne że Orange nie może skorzystać z tego co mają inni operatorzy w moim bloku. 

No chyba jakbyś miał taką sytuację to nie byłbyś szczęśliwy, że firma nie może iść na kompromis i tym bardziej będąc wiernym klientem przez tyle lat...

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Przeniesienie usługi Orange Love na nowy adres

Kompromis wg Orange jest taki, że masz proponowaną alternatywną usługę. Mając usługi u innego operatora byś musiał płacić i tak za usługi pod stary adres. Przesłanką do szukania furtki to przyczyna zmiana adresu zamieszkania niezależna od klienta (decyzja administracyjna, wywłaszczenie, skrócenie umowy najmu/dzierżawy przez właściciela, trudna sytuacja życiowa, oczywiście wszystko wymaga udokumentowania). Na umowie i//lub regulaminie to zwykle na klienta spychane jest posiadanie tytułu prawnego do miejsca instalacji na cały okres umowy.

https://archiwum.uke.gov.pl/poradnik-uke-przeniesienie-uslugi-stacjonarnej-do-nowej-lokalizacji-1417...
https://www.uokik.gov.pl/faq_telefonia_stacjonarna.php#faq1325


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Przeniesienie usługi Orange Love na nowy adres

i jak sie sprawa zakonczła?? Bo ja obecnie mam taka sama sytuacje jak ty.