Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie usług


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

Przeniesienie usług

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest jakieś wyjście z sytuacji w której mam umowę na usługi internet, tv i telefon na 2 lata i usługi były dostarczane do mieszkania które wynajmowalem lecz okres najmu (niecały rok) się zakończył i przeniosłem się do innego mieszkania lecz tam właściciel nie wyraża zgody na jakiekolwiek wiercenie a jest ono wymagane do pociągnięcia kabla 😕 Czy mogę jakoś rozwiązać umowę bez płacenia kary ? Czy jestem w przysłowiowych czterech leterach ? 🙂
15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług

Możesz spróbować wysłać pisemną prośbę do Orange. Każda rozpatrywana jest indywidualnie.

Inna sprawa gdyby przeprowadzka wiązała się również ze zmianą meldunku lub miałbyś jakiś papier na zmianę stałego adresu zamieszkania.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Przeniesienie usług

Myślę że masz problem......możesz też szukać mieszkania gdzie jednak ktoś pozwoli Ci przenieść swoje usługi. Pozdrawiam. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

Przeniesienie usług

Meldunek/ adres zamieszkania nigdy nie zmieniłem i na żadnym z tych mieszkań to nie miałem/ nie mam 😉

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług

To raczej małe szanse, ale można spróbować.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 12
  • 5

Przeniesienie usług

Witaj! Kwestia jest dość skomplikowana, polskie prawo telekomunikacyjne nie przewiduje możliwości rezygnacji z usługi w przypadku zmiany adresu zamieszkania.

Jeżeli masz zawartą umowę na wynajem lokalu to zgodnie z prawem posiadasz prawa lokalowe do adresu, który wynajmujesz i właściciel lokalu (teoretycznie) nie ma nic do gadania.

Możesz zgłosić zmianę adresu instalacji usługi, jeśli będą możliwości techniczne to Orange zainstaluje Ci usługi na nowym adresie (tylko co na to właściciel lokalu). Jeżeli nie będzie możliwości technicznych na zmianę adresu instalacji (o czym Orange powiadomiłoby Cię na piśmie) możesz złożyć rezygnację z tego powodu, przy czym konieczne jest załączenie dokumentu potwierdzającego posiadanie praw lokalowych do nowego adresu (umowa najmu, akt własności, meldunek). W takiej sytuacji Orange wyłączy Ci usługi bez naliczania kary. Możesz oczywiście napisać wniosek o wyłączenie bez kary z szerokim wyjaśnieniem oraz uzasadnieniem, przy czym mało prawdopodobne jest, że firma zgodzi się ot tak wyłączyć usługę.

Pozdrawiam


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Przeniesienie usług

witam ,prosze o informacje jak w praktyce kończa się takie sytuacje z brakiem możliwści technicznych po przeprowadzce, ja dopiero zamierzam podpisac umowę na internet swiatłowód ale na 90% w ciągu roku bede musiał się przeprowadzić w miejsce gdzie są tylko kable więc o swiatłowodzie moge zapomniec ,czy jest to wystarczajacy argument do rozwiazania umowy czy ewentualnej zmiany na internet mobilny, jestem w lepszej sytuacji ale podpisujac umowę chciłabym to sprecyzowac ,niby wiele osób znajduje się w sytuacji bez wyjscia ale brak konkretnych rozwiązań sprawy !?, ostatnio od "opiekuna  budynku orange " w którym mieszkam dostałem odpowiedz "jakoś się dogadamy":) tylko ja chcę to na piśmie aby za parę miesięcy nie być skazany na dobrą wolę operatora..czy jest jakaś prawidłowość w orzekaniu braku możliwości technicznych bo z zasięgiem mobilnym czy po kablach w nowym miejscu zamieszkania  również są problemy jednak znajomi wiem że walczą o rowiazanie od kilku miesięcy .ja nie chciałbym płacić 70pln za coś co nie działa


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług

To zależy od wewnętrznych procedur Orange, które mogą się zmienić. Bezpośrednio w regulaminie nie masz takiej gwarancji. Jeśli rozważasz przeprowadzkę alternatywą jest może skorzystanie z promocji na 6 miesięcy lub rocznej.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Przeniesienie usług

pierwsze słysze że jest opcja roczna?w salonie nmówili tylko 24mce, był studencki ale tylko do listopada


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług

To zależy od możliwości propozycji sprzedawcy. W różnych kanałach sprzedaży może być różnie. Promocja roczna jest droższa (zwykle o 10 zł/miesiąc), więc część sprzedawców nie proponuje jej.