Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love

Dzień dobry,

Obecnie mam podpisaną umowę z Orange na pakiet Orange Love (telefon stacjonarny, telefon komórkowy, internet i telewizja z pakietem Canal+), która kończy się 31 maja 2020. Na koniec umowy chciałabym przenieść numer stacjonarny i komórkowy do konkurencji (docelowo Play lub Plus) i zrezygnować/nie przedłużać innych usług. Przeczytałam kilka tematów typu "Czy Orange love jest pułapką bez wyjścia" i mam mieszane uczucia co do możliwości i procedury takiego przeniesienia.
Stąd też pytanie - jak na dzień dzisiejszy, krok po kroku, przenieść numer komórkowy i stacjonarny by uniknąć problemów (typu dodatkowe koszty lub wyłączenie numeru)? Zależy mi na zachowaniu obu numerów, bo są już dosyć wiekowe (ze stacjonarnego korzystam już kilkadziesiąt(!) lat a komórkowy ma też kilkanaście).

Z góry dziękuję za pomoc.

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love

Zgłosić się do nowego OPA i złożyć wnioski na przeniesienie z data końca umowy najlepiej dużo wcześniej. Nie składać wypowiedzenia z Orange dla pozostałych usług - same się odłączą Następnie kontrolować w Orange czy wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami. Powinno się udać.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love

Numer stacjonarny z Love to nie wiem czy zrobisz jednocześnie z komórką. Złożenie wniosku na jednej z numerów (stacjonarny lub komórkę) blokuje przenoszenie drugiego.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love

Czyli przedwcześnie się cieszyłam. W takim razie jest jakiś sposób na przeniesienie obu numerów? Trzeba pisać jakąś reklamację i modlić się by trafiła w odpowiednie ręce, czy może muszę kontynuować umowę albo jeden z numerów przepadnie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love

Bezpieczna opcja jest mega kosztowna (ponad 500 zł).
Komórkę można na koniec Love zmigrować na abonamentu.
Stacjonarny można ponownie uruchomić jako instalacja telefonu analogowego z konkretnym numerem.
Wtedy migracja jest pewna. Tylko oba schematy migracji wiążą się z wysoką opłatą aktywacyjną lub umową z lojalką na 2 lata.

Możesz próbować co inni robili na forum. Ale bez reklamacji pewnie się nie obędzie.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love

Ciężka sprawa. Numer jest dla mnie ważny, ale ta opcja jest troszkę zbyt kosztowna.
Co by było gdybym przeniosła tylko numer stacjonarny - czy w takim przypadku, po zakończeniu umowy, jest możliwość reaktywacji numeru komórkowego w Orange (np. w ofercie na kartę czy też w ostateczności abonamencie)? A może numer przepada bezpowrotnie jeżeli nie rozpakietuję Orange Love przed końcem umowy?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love


@Piotrekk85napisał(-a)
Numer stacjonarny z Love to nie wiem czy zrobisz jednocześnie z komórką. Złożenie wniosku na jednej z numerów (stacjonarny lub komórkę) blokuje przenoszenie drugiego.

Nie widzę powodu dlaczego by to miało blokować przeniesienie numerów. Jeden proces to FNP drugi to MNP. Dlatego proponuje składać wnioski już teraz, aby można było to kontrolować. Wiąże się to niestety z podpisaniem już umowy na świadczenie usług z nowym opem i płacenie już mu abonamentu za numery tymczasowe, chyba że oferuje np. 6 mc za 0 zł.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love

Miałem umowę na telefon stacjonarny, (ale nie w Love). Wniosek o przeniesienie do fioletu złożyłem w kwietniu, a umowa kończyła się we wrześniu. Do czasu przeniesienia numeru opłata abonamentowa byłą tylko dla Orange, fiolet zaczął naliczać od momentu jak Orange zwolnił.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love

@Piotrekk85  po co opowiadasz bajki? kto Ci powiedzial ze przenisie mobile i fix nie moze sie procesowac w tym samym czasie? to sa dwie rozne uslugi wiec nie wplywaja na siebie przy przeniesieniu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru stacjonarnego i komórkowego na koniec umowy Orange Love

Bo proces FNP nawet w trybie na koniec umowy czy na konkretny dzień nie jest robiony od ręki. Poza tym dużo zależy od osoby co będzie obrabiać wniosek FNP po stronie Orange.

Nawet jeśli by udało się dograć MNP i FNP na jeden dzień (co zależy już od sprawności nowych operatorów), to Orange w swoim bezsensie może to pokrzyżować.
Jeśli pierwszy zostanie oddany numer stacjonarny z FNP (nigdy to nie jest robione o północy tylko w dzień roboczy platformy PLI-CBD), to powoduje to automatycznie że cała część fixowa (stacjonarna) pójdzie do anulowania. Może to skutkować wyłączeniem komórki przed MNP i brakiem realizacji procesu.
Jeśli pierwsza zostanie oddana komórka, to spowoduje że usługi fixowe pójdą na stawki niepromocyjne (rzędu 200-300 zł na miesiąc). Może to spowodować przesunięcie terminu FNP o okres rozliczeniowy.

Poza tym warto ustalić przy nowy operator stacjonarny przyjmuje numery z Orange w ramach FNP. Bo jeśli to robi w innym procesie, to najpierw trzeba przejść z voipa na analog ( przy np. WLR, LLU itp).