Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru do innej sieci

ROZWIĄZANE

Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Przeniesienie numeru do innej sieci

Dzień dobry,

W dniu 5.02 zostało zlecone przeniesienie numeru z Orange do innej sieci, 8.02 została podpisana umowa i potwierdzone wydanie numeru z Orange. Umowa obowiązywała do dnia 10.02.2018 a okres rozliczeniowy (billingowy) 13.02. Operator biorca wystąpił do Państwa (Orange) o wydanie numeru i otrzymał odpowiedź, że numer zostanie wydany 13.03. Bardzo proszę o wyjaśnienie dlaczego został naliczony miesięczny okres wypowiedzenia umowy skoro przed jej końcem (koniec umowy 10.02, koniec okresu rozliczeniowego 13.02) zostało zlecone przeniesienie numeru do innej sieci, co w moim mniemaniu tożsame jest z zakończeniem umowy. Jest to narażenie klienta na podwójne koszty, ponieważ będę musiała opłacić fakturę za luty w Orange oraz w sieci do której numer zostanie przeniesiony. 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Przeniesienie numeru do innej sieci

Kiedy podpisałeś dokumenty na przeniesienie numeru i w jakim trybie?

 

Jeśli w trybie na dany dzień, to sam wskazujesz konkretny dzień.

 

Jeśli wybrałeś tryb "na koniec umowy" lub "zgodnie z okresem wypowiedzenia", to najwcześniejszy możliwy termin był właśnie 13.03. Musi i tak być zachowane wypowiedzenie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Przeniesienie numeru do innej sieci

Kiedy podpisałeś dokumenty na przeniesienie numeru i w jakim trybie?

 

Jeśli w trybie na dany dzień, to sam wskazujesz konkretny dzień.

 

Jeśli wybrałeś tryb "na koniec umowy" lub "zgodnie z okresem wypowiedzenia", to najwcześniejszy możliwy termin był właśnie 13.03. Musi i tak być zachowane wypowiedzenie.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Przeniesienie numeru do innej sieci

@Alicja57 Skoro o nic nie dopytałaś, to wnioskuję, że odpowiedź @Piotrekk85 wytłumaczyła tę kwestię, oznaczam ją zatem, jako rozwiazanie, żeby inni z podobnymi wątpliwościami łatwo mogli do niej trafić. Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Przeniesienie numeru do innej sieci

To ja dopytam w podobnej kwestii. 10.10 kończy mi się umowa w Orange i z dniem 11.10 chciałbym żeby nr był aktywny u nowego operatora. Czy wniosek muszę złożyć przed 10.09 ponieważ musi być zachowane miesięczne wypowiedzenie? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale okres rozliczeniowy mam od 26 do 25go.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Przeniesienie numeru do innej sieci

Aby było zachowane pełne wypowiedzenie jest już za późno. Wypowiedzenie to nie miesiąc a pełen okres rozliczeniowy.
Jeśli złożysz wniosek jutro (niedziela), dotrze on do Orange w poniedziałek. Wtedy wypowiedzenie będzie liczone od 26.09 do 25.10. Numer będzie przeniesiony 25.10.