Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie umowy, Samsung Galaxy S6 Odnowiony


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Przedłużenie umowy, Samsung Galaxy S6 Odnowiony

Witam 6 sierpania tego roku złożyłem zamówienie w sklepie internetowym na przedłużenie umowy z telefonem Samsung Galaxy S6 odnowiony, do dzisiejszego dnia nic nie drgnęło w zamówieniu dalej widnieje napis "Zamówienie zostało przekazane do realizacji" i ikonka telefonu znikła.. Dzwoniłem dzisiaj na info i mi mówią, że zamówienie zostało anulowane z niewiadomych przyczyn a u mnie na stronie dalej ono widnieje a u nich pisze, że nie ma już takiego zamówienia... o co chodzi? czy telefon do mnie przyjdzie?

5 ODPOW. 5

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Przedłużenie umowy, Samsung Galaxy S6 Odnowiony

Dziwne to trochę otrzymujesz z 2 stron zbieżne informacje,dlatego najlepsze będzie napisanie zgłoszenia do BOK.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przedłużenie umowy, Samsung Galaxy S6 Odnowiony


aadriankoo napisał(-a):

Witam 6 sierpania tego roku złożyłem zamówienie w sklepie internetowym na przedłużenie umowy z telefonem Samsung Galaxy S6 odnowiony, do dzisiejszego dnia nic nie drgnęło w zamówieniu dalej widnieje napis "Zamówienie zostało przekazane do realizacji" i ikonka telefonu znikła.. Dzwoniłem dzisiaj na info i mi mówią, że zamówienie zostało anulowane z niewiadomych przyczyn a u mnie na stronie dalej ono widnieje a u nich pisze, że nie ma już takiego zamówienia... o co chodzi? czy telefon do mnie przyjdzie?


Moim skromnym zdaniem, jeśli w systemie Orange zamówienie zostało anulowane, to nie masz na co czekać. Co do aktualności czy też opisów stanów zgłoszeń osobiście też mam uwagi, ale nie wiele to zmienia. Uważam, że pozostaje Ci tylko złożyć nowe zamówienie, kolejną kwestią jest czy Orange dysponuje jeszcze tym telefonem, który chciałeś otrzymać wraz z umową.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Przedłużenie umowy, Samsung Galaxy S6 Odnowiony

Telefonów juz nie ma, a zamawiałem jak jeszcze były i równie z tym jak znikną całkowicie ze strony znikną z mojego zamówienia a nowego zamówienia nie mogę złożyć bo u mnie na stronie dalej zamowienie jest aktualne...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przedłużenie umowy, Samsung Galaxy S6 Odnowiony

Skoro w Orange informowano Ciebie, że umowa (zamówienie) została anulowana, to Konsultant jest w stanie zawrzeć z toba nową umowę - przez telefon.... Problemem zostaje telefon, a w zasadzie brak tego, który chciałeś... jeśli jest to Twój jedyny wybór. Z mojego doświadczenia wynika, że oferta telefonów przez sklep internetowy (strona Orange.pl) różni się od tego co może Ci zaproponować Konsultant.

Anonim

Nie dotyczy

Przedłużenie umowy, Samsung Galaxy S6 Odnowiony

Myślę że być może anulowano Ci właśnie zamówienie z tego powodu - z braku odnowionego modelu S6. Napisz reklamację do BOK i może uda się coś zrobić w tej kwestii. Niech Ci pisemnie przyślą powód anulowania zamówienia, pozdrawiam.