Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Proces podniesienia predkosci/przedluzenia umowy swiatlowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Proces podniesienia predkosci/przedluzenia umowy swiatlowodu

► Temat, ze względu na charakter omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykiety: Orange Światłowód, szybkość internetu) - Moderator Wiktor ◄

 

Dzien dobry,

 

Jak wyglada proces podniesienia opcji predkosci swiatlowodu w przypadku umowy na czas nieokreslony? Widze ze na stronie jest mozliwosc przedluzenia umowy na czas nieokreslony i podniesienia predkosci. Czy w takim wypadku wypelnienie formularza to jedyne co nalezy zrobic? Czy jednak potrzebne bedzie zawarcie nowej umowy lub podpisanie aneksu, jesli tak to w jaki sposob ta umowa bedzie dostarczona? Czy predkosc bedzie zwiekszona z dniem kolejnego okresu rozliczeniowego? Czy jest ona podnoszona od razu z wyrownaniem na kolejnym rachunku?

 

Z gory dziekuje za udzielenie odpowiedzi.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10897
  • 150

Proces podniesienia predkosci/przedluzenia umowy swiatlowodu


@Czullo napisał:
Pokaż szczegóły
Jak wyglada proces podniesienia opcji predkosci swiatlowodu w przypadku umowy na czas nieokreslony? Widze ze na stronie jest mozliwosc przedluzenia umowy na czas nieokreslony i podniesienia predkosci. Czy w takim wypadku wypelnienie formularza to jedyne co nalezy zrobic? Czy jednak potrzebne bedzie zawarcie nowej umowy lub podpisanie aneksu, jesli tak to w jaki sposob ta umowa bedzie dostarczona?

No... Trzeba jeszcze podpisać aneks do umowy dostarczony przez kuriera :). (Czasy bezaneksowej zmiany umowy mamy już za sobą Mrugający mężczyzna).

 

 

Pokaż szczegóły
Czy predkosc bedzie zwiekszona z dniem kolejnego okresu rozliczeniowego? Czy jest ona podnoszona od razu z wyrownaniem na kolejnym rachunku?

Prędkość powinna się podnieść niedługo po wprowadzeniu zamówienia, jeszcze zanim sam aneks wejdzie w życie. A wchodzi on w życie wraz z rozpoczęciem najbliższego okresu. Dajmy na to mój przykład. Ja każdego 14. dnia miesiąca rozpoczynam nowy okres. Gdybym dzisiaj podpisał taki aneks, to wszedłby on w życie dopiero 14 czerwca, ale sama prędkość podniosłaby się zapewne jeszcze w tym tygodniu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10897
  • 150

Proces podniesienia predkosci/przedluzenia umowy swiatlowodu


@Czullo napisał:
Pokaż szczegóły
Jak wyglada proces podniesienia opcji predkosci swiatlowodu w przypadku umowy na czas nieokreslony? Widze ze na stronie jest mozliwosc przedluzenia umowy na czas nieokreslony i podniesienia predkosci. Czy w takim wypadku wypelnienie formularza to jedyne co nalezy zrobic? Czy jednak potrzebne bedzie zawarcie nowej umowy lub podpisanie aneksu, jesli tak to w jaki sposob ta umowa bedzie dostarczona?

No... Trzeba jeszcze podpisać aneks do umowy dostarczony przez kuriera :). (Czasy bezaneksowej zmiany umowy mamy już za sobą Mrugający mężczyzna).

 

 

Pokaż szczegóły
Czy predkosc bedzie zwiekszona z dniem kolejnego okresu rozliczeniowego? Czy jest ona podnoszona od razu z wyrownaniem na kolejnym rachunku?

Prędkość powinna się podnieść niedługo po wprowadzeniu zamówienia, jeszcze zanim sam aneks wejdzie w życie. A wchodzi on w życie wraz z rozpoczęciem najbliższego okresu. Dajmy na to mój przykład. Ja każdego 14. dnia miesiąca rozpoczynam nowy okres. Gdybym dzisiaj podpisał taki aneks, to wszedłby on w życie dopiero 14 czerwca, ale sama prędkość podniosłaby się zapewne jeszcze w tym tygodniu.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Proces podniesienia predkosci/przedluzenia umowy swiatlowodu

W zasadzie wszystko ładnie wyjaśnione jeszcze jedno pytanie. Czy za okres od momentu uruchomienia wyższej prędkości do momentu wejścia w życie aneksu będę musiał zapłacić wyrównanie za wyższą prędkość? Czy prędkość jest podniesiona od razu po złożeniu zamówienia w przysłowiowym "gratisie" do czasu kolejnego okresu rozliczeniowego od którego zacznie obowiązywać aneks i wyższy abonament?


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10897
  • 150

Proces podniesienia predkosci/przedluzenia umowy swiatlowodu

To drugie 🙂
Ale nie następuje to tak "od razu"... Czasami jeszcze w tym samym dniu, czasami po kilku dniach.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Proces podniesienia predkosci/przedluzenia umowy swiatlowodu


@Wiktornapisał(-a)

To drugie 🙂
Ale nie następuje to tak "od razu"... Czasami jeszcze w tym samym dniu, czasami po kilku dniach.


Właśnie się zalogowałem do konta Mój Orange w bieżących opłatach mam sumę opiewająca na dwa abonamenty razem wzięte 300mbit + 1gbit, czy to jakiś błąd systemu? Czy na fakturze będzie się wszystko zgadzać? Rozumiem ze po wystawieniu faktury na taka kwotę muszę składać reklamacje bo na chwile obecna za miesiąc maj mam do zapłaty dwa abonamenty...


yIiQ9PX - Imgur.png


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10897
  • 150

Proces podniesienia predkosci/przedluzenia umowy swiatlowodu

Tak, wszystko wskazuje na to, że to błąd. Niepotrzebnie to zostało zsumowane. (Zresztą zsumowane zostały też zniżki Bardzo szczęśliwy mężczyzna). Na fakturze powinno być OK. Oczywiście w razie "W" - reklamacja.

 

Fajnie by było, gdybyś od razu zgłosił te wątpliwości na stronie przez:

Zgłoś błądSzczegółowa opiniaoznacz obszar, który jest "nieteges"

W sekcji służącej do oceny strony wybierz odpowiednią minkę, np. NIENAWIDZĘ (swoją drogą: LoL! Emotikon: LOL), NIE PODOBA MI SIĘ, NEUTRALNE :p.

Następnie w opisie dodaj komentarz typu:

strona pokazuje sumę dwóch abonamentów za internet: starego + nowego, który wejdzie w życie dopiero z najbliższym okresem rozliczeniowym). To trochę takie mylące 😉