Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z jakością konferencji wideo


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Problemy z jakością konferencji wideo

Witam serdecznie,

Od dwóch miesięcy posiadam w domu Internet mobilny z routerem Alcatel. Od dwóch tygodni niestety nie jestem w stanie pracować na tym łączu ponieważ Internet rwie niemiłosiernie co dwie sekundy podczas konferencji wideo jeśli tylko dołączą więcej niż dwie osoby. Jeśli tylko zmienię źródło Internetu na router z telefonu, wszysyko jest ok. Dodam, że wartości jakie wykazuje łącze z routera 37 mb/s i 18 mb/s, a z telefonu 14 mb/s i 12 mb/s. więc jak to jest możliwe, że nie mogę pracować 😞 Proszę, doradźcie mi.

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Problemy z jakością konferencji wideo

@Maaargarett  więcej coś napisz, model modemu LTE, jaką siłę sygnału pokazuje. Telefon bywa że lepiej radzi sobie ze słabym sygnałem LTE, inna sprawa to połączenie po wi-fi, tanie modemu LTE, mają je słabe i mogą być takie problemy jak piszesz, bo z autopsji modem w kiepskim i odległym miejscu jest, telefon przeważnie przy urządzeniu leży, rozwiń więc temat, to bardziej pomogę 😄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18399
  • 52621
  • 705

Problemy z jakością konferencji wideo

@Maaargarett może być też, że router nie obsługuje agregacji pasma, więc łączy się po LTE z częstotliwością wysoką, która może być na granicy zasięgu. Trzeba zalogować się do routera i sprawdzić, jakie pasma LTE łapie. Jak @Anonim  wspomniał, telefon często sobie radzi lepiej w porównaniu ze słabym routerem, w większości też obsługują już agregację pasma.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12910
  • 53072
  • 610

Problemy z jakością konferencji wideo

@MaaargarettChłopaki mają rację. Może problemem jest połączenie wewnętrzne wifi? Modem stoi stacjonarnie w jednym miejscu, a telefon masz zawsze przy sobie. Zerknij na www.beta.btsearch jak sa usytuowane nadajniki BTS w okolicy. Wystaw modem w kierunku  najbliższego (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, za oknem na parapecie lub chociaż przy otwartym oknie) i zrób speedtesty. Ustawienie modemu jak i jego połączenie z laptopem (najlepiej po kablu eth) ma duże znaczenie


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Problemy z jakością konferencji wideo

Model Alcatel HH71V1 stoi na parapecie przy oknie, pokazuje pełny zasięg. Problem występuje zarówno przy połączeniu  z 2.4G który ma pełny zasięg i 5G który ma niepełny zasięg.  Dość specyficzne jest to, że przez pierwsze półtorej miesiąca wszystko było okej i nagle pojawił się ten problem, który nie ustępuje od dwóch tygodni. Wcześniej nie miałam żadnych problemów. 😞 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12910
  • 53072
  • 610

Problemy z jakością konferencji wideo

@MaaargarettMimo wszystko sprawdź czy to okno wychodzi na nadajnik...Zgłoś także słabe działanie usługi w celu weryfikacji obciążenia nadajnika lub jego awarii. Sprawdź otoczenie sieciowe (ilość nadajników wifi w okolicy) i możliwość pracy po kablu (chociaż na testy). Zważ, że sporo ludzi przeniosło się do domu i pracuje zdalnie...na LTE również, a nadajniki mają swoją wydolność i pasmo jest dzielone na odbiorców. Czy to się dzieje w określonych porach dnia?

P.S. Modem obsługuje częstotliwości 1800 MHz
1900 MHz
2100 MHz
2600 MHz
700 MHz
900 MHz , więc ważne, aby sprawdzić te, które wykorzystuje lokalny BTS (nadajnik)