Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z zasięgiem orange


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Problem z zasięgiem orange

Co reklamacja to coraz śmieszniejsza odpowiedź...

 

Odnosząc się do wątku zasięgu, rozumiemy w pełni Pani niezadowolenie, ale w ramach zawartej umowy z Orange Polska S.A. Operator zobowiązuje się do świadczenia usług telekomunikacyjnych, bez wskazania miejsca, {to może bez wskazania zasad i umowy też? jak można świadczyć umowę i nie świadczyć jej w miejscu? to znaczy że teren Polski to nie miejsce? jak mam rozumieć ten wykręt?} w którym te usługi miałyby być świadczone. Ze względu na możliwości, jakie posiada Operator, a także techniczne parametry działania nie ma gwarancji zapewnienia odpowiedniego zasięgu wewnątrz budynków, {ale na stronie orange tam gdzie jest zasięg pokazujecie że jest zasięg wyśmienity?? to dlaczego go nie ma?? dlaczego więc wprowadzacie klientów w błąd?} jego wahania nie są jednoznaczne z nieprawidłowym działaniem usługi. { a z czym są jednoznaczne? czy ktoś był łaskawy to sprawdzić czemu codziennie jest problem z zasięgiem tylko w tym miejscu?} Zapewniamy, że dokładamy starań, { tak dokładacie od 2.5 roku i idzie wam fantastycznie tak samo bez zmian ;]} by poprawiać, jakość świadczonych usług. Ponadto przeprowadzona szczegółowa analiza Pana połączeń potwierdziła, że usługi sieci są dostępne i wykorzystywane pomimo sygnalizowanych utrudnień. { no tak są ale czy co drugie słowo słyszeć ze słuchawki to jest normalnie świadczona usługa przez orange?} W świetle przedstawionych wyjaśnień nie mamy podstaw do pozytywnego ustosunkowania się do reklamacji w powyższej kwestii. { a jakie było by wystarczające? to że musiał bym dzwonić do was od sąsiada? i wtedy byście napisali że faktycznie były problemy na sieci w tym miejscu? no nie uwierzycie już też to słyszałem nie raz przez te lata... i dalej nic... kiedyś wchodząc do salonu orange jakaś Pani włączyła na głośnomówiący tel z obsługą na początku i było "witamy w orange - (wtedy wcisnęła zły guzik) dokonałeś złego wyboru" i wszyscy się zaśmiali bo każdy miał jakiś problem... a gdyby każdy to usłyszał na swoim wejściu do każdego salonu orange pomogło by to w wyborze.... nie powinno być orange #1 tylko "witaj w orange dokonałeś nieprawidłowego wyboru". 

Jestem ciekawy czy coś się ruszy i ktoś to jakoś wyprostuje bym mógł w jednym miejscu wreszcie pogadać sobie przez telefon normalnie.

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Problem z zasięgiem orange

Zasięg nie jest gwarantowany. Mapy są jedynie poglądowe. Tu raczej nie wiele się osiągnie.

Ew. jak masz znajomych co chcieliby na swojej działce umieścić nadajnik, to daj znać Orange. Obecnie ludzie tylko protestują przeciw budowę nowych stacji więc powstaje ich niewiele. Każdy chce mieć zasięg, ale nie nadajnik pod oknem.

 

A próbowałeś wifi calling?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Problem z zasięgiem orange

Żal totalny że jak zawieje tak się gibają jak fajnie to przypisują sobie super zasięg jak już coś nie tak to przykro ale nie ma takiej gwarancji... 

 

A co do anten mam 3 w około siebie... i jak by co to to się dzieje w mieście ;] nie na wiosce bo na wiosce to mam 4 g i śmiga jak ta lala i też orange a tu mam problem w mieście na 300 na 300 m od danego punktu.... i 3 nadajniki które co chwile tracą zasięg i się z sobą moim telefonem wymieniają... jeden co mam bliżej zasłania mi blok co chyba każdy ma orange bo mimo że bliżej mam słabszy zasięg... drugi jest 1 km dalej a z niego łapie i jak nie przejdę do innego pokoju to zmienia zasięg albo jak ustawie na stałe to traci w ogóle ;] taki ci psikus... WiFi calling nie próbowałem bo bawiłem się w voipa bo mam neo... w mieszkaniu... i tylko 70mb 😄 bo nie da się światła bo sąsiad ulice ma a ja nie :A bo nie ale jak bym był chętny to mnie zapiszą od 3 lat ja a sąsiad z drugiej strony od 5 chętny jakoś wrotek nie rozpędzają...

 

Podpowiedz mi coś może o tym WiFi calling może to mnie uratuje bo i tak szanowna orange nic nie zrobi... i sam zostanę w bloku z orange bo wszyscy na plusa idą bo ma lepszy zasięg i nie chce im się już użerać z nr #1


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Problem z zasięgiem orange

Może ktoś używa repeatera? czy coś innego? Jak masz nadajnik Orange blisko to warto podpytać się o przyczyny. Choć czasem fizyki się nie przeskoczy. Dla jednych blisko to 100m, dla innych 10 km.

Co do wifi callling, to w niektórych smartfonach na funkcja jest zaszyta już w telefon. Ew. jest możliwość pobrania aplikacji na pozostałe modele. https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 41
  • 0

Problem z zasięgiem orange

Całkiem możliwe że ktoś coś używa.. wielokrotnie się pytałem o przyczynę i zawsze ta sama była... oni nie widzą nic złego podczas sprawdzania przez technika... kilka godzin po albo kilka dni po usterce... albo hity internetu no faktycznie był problem ale nie ma już coś z nadajnikami.. a ja mówię że tak co tydzień jest... no co mam panu powiedzieć zdarza się... serio ?\

 

T wifi już rozkminiam może pomoże... a to jest tak samo płatne czy w ramach abo? jak mam bezpłatne to też liczy tak czy zawsze się nalicza jakoś po swojemu?


Pracuję w Orange
  • 73
  • 96
  • 7

Problem z zasięgiem orange

Bezpłatne, działa jak Twój abonament. Można używać tez za granicą poza UE bo na zasadzie jak w kraju.

W  UE jest paradoks, masz roaming, ale jak użyjesz wifi caling i zadzwonisz na numery z Unii to połączenie dalej jak z Polski czyli nie roamingowe tylko międzynarodowe i zapłacisz.

Samą usługę polecam, działa nawet w bunkrze bez zasięgu ^^