Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wiadomościami MMS na iPhone X

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 675
  • 4

Brak mms iPhone X iOS 12

Nie mam tego urządzenia i nie znam ich - ale może chodzi o jakieś uprawnienia (jeśli takowe są w iOS) które należałoby wyłączyć (lub włączyć) gdzieś w ustawieniach (np. w ustawieniach dotyczących aplikacji do SMS/MMS) .

 

Ela


Zespół Nasz Orange
  • 3007
  • 11591
  • 64

Brak mms iPhone X iOS 12

Wspomniałeś że wcześniej mogłeś ustawić APN. Teraz go nie ma? Jeżeli jest to co masz wpisane? @Ela12, też dobrze podpowiada. Niby głupie, ale w ustawieniach MMS-y włączone?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 675
  • 4

Brak mms iPhone X iOS 12

Spróbujcie też metody z iCloud:

wylogować się z tego, i po jakimś czasie zalogować się ponownie.

 

To było tu: https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Brak-mms-iPhone-X-iOS-12/m-p/114223#M13781

 

Ela


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 62
  • 1

Brak mms iPhone X iOS 12

Już to robiłem wcześniej


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 25
  • 0

Brak mms iPhone X iOS 12

Teraz nie ma opcji ręcznego ustawienia APN jak wcześniej w plusie dla ustawień MMS (wyłącznie dla internetu) 

i tu porównywałam ustawienia z koleżanką która też ma iphona w Orange (co prawda inny model) i u niej mmsy działają

dzis widywałam najnowszy IOS 12.1.3

zerowalam ustawienia sieciowe i nadal nic 

P.S. - oczywiscie opcje MMS włączone 

mam wrażenie że na tą chwile problem nie do rozwiązania 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 25
  • 0

Brak mms iPhone X iOS 12

Wylosowanie z iCloud nie pomogło również u mnie 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 675
  • 4

Brak mms iPhone X iOS 12

Może tutaj coś trzeba pozmieniać (z Podr. Użytk. iPhone'a):

 

Instalowanie profilów konfiguracji na iPhonie

 

Profile konfiguracji definiują ustawienia korzystania z iPhone'a w sieciach lub środowiskach firm i instytucji edukacyjnych. Profil konfiguracji możesz otrzymać w wiadomości email lub pobrać z witryny internetowej. Po otwarciu pliku iPhone spyta o pozwolenie na zainstalowanie go i wyświetli informacje o jego zawartości. Zainstalowane profile możesz wyświetlać na ekranie Ustawienia  > Ogólne > Profile i urządzenia zarządzane. Gdy usuniesz profil, wszystkie powiązane z nim ustawienia, aplikacje i dane także zostaną usunięte.

 

Ela


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 25
  • 0

Brak mms iPhone X iOS 12

Niestety - po przejściu w ustawienia ➡️ Ogólne ➡️ Nie ma czegoś takiego jak Profile i urządzenia zarządzane ani niestety nic podobnego, 

cały dzień mija - siedzę nad tym, loguje sie, robie backupy i NIC! 

Ustawienia zerowanie sieciowe, zwykle i wogle wszystko! Zupełnie nie wiem o co może chodzić 🤦‍♀️


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 675
  • 4

Brak mms iPhone X iOS 12

@Meja, tak jak pisałam - nie znam i nie mam iPhone'a. Próbowałam jakoś pomóc i nic mi więcej nie przychodzi do główki - przykro mi.

 

Ela

Anonim

Nie dotyczy

Brak mms iPhone X iOS 12

Te telefony mają problem u nas w kraju, chyba brand ale może to wina konfiguracji (nie za wiele tam samemu można zmienić), więc trzeba czekać na aktualizację, reset do fabrycznych ustawień nic nie da.