Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 675
  • 4

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0

Obaj mają FunBox 2.0 i numer VoIP. I te VoIP nie działa im poprawnie w tym FunBox 2.0 - obaj o tym napisali.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4795
  • 121

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0


@Ela12napisał(-a)

Obaj mają FunBox 2.0 i numer VoIP. I te VoIP nie działa im poprawnie w tym FunBox 2.0 - obaj o tym napisali.


@Ela12, jakoś nie widzę żeby @marcel043 potwierdził że ma VoIp, więc nie wprowadzajmy zamętu. Sprawdzi w papierach, to będzie wiadomo... Co to tematu i spostrzeżeń,
mam FB2 I VoIp...będę z jakieś 2h w domu to sprawdzę u siebie. Kilka miesięcy temu miałem podobny problem...po kontakcie z BOK wszystko wróciło do normy. Naprawy i testy łącza z appki nic nie pomagały. Ewidentnie jakaś "zwiecha" po stronie OPL, ale nie chcieli powiedzieć o co kaman Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4795
  • 121

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0

A więc u mnie wszystko działa. OL, telefon aktywny i łączy bez problemu...

IMG_20190128_165835.png

 

 

 

@marcel043, spróbuj wejść przez przeglądarkę na 192.168.1.1 użytkownik admin, gasło to 8 pierwszych znaków klucza na ruterze i przetestuj usługę...

IMG_20190128_170400.png

 

 

 lub przez aplikację Mój FunboxIMG_20190128_170547.png

 

 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0

Dziękuję za sprawdzenie. Jak widać w opcji "telefon VoIP" powinno być aktywny i powinien być podany numer - u mnie nie ma. Naprawa przez apkę nie pomogła (ta naprawa to też właściwie tylko był restart FunBoxa). Przez 1,5 roku jak mam Love działało a wczoraj się zepsuło.

Zadzwoniłem na 510100100, Max przyjął zgłoszenie i obiecał naprawę w ciągu 36 godzin, zobaczymy...

Co do problemów @marcel043 to nie mamy pewności, co mu dolega , bo jednak je nieco inaczej opisywał i niewiele wiemy, ale podobnie jak @Ela12 czuję, że ma VoIP tylko inne objawy 🙂


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4795
  • 121

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0

Ja miałem okazję porozmawiać jeszcze z ludzikiem i naprawione było od ręki. Podejrzewam odświeżenie uprawnień w systemie, bo to chyba najczęściej zawodzi...no cóż. Daj znać @bluesmanniak jak "naprawią" Emotikon: Mrugający


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0

Oczywiście dam znać, chociaż @marcel043 też mógłby się odezwać, jak tam u niego...

Też sądzę, że człowiek by to załatwił od ręki, bo ewidentnie w systemie mi mój numer VoIP zniknął. Czy teraz w ogóle można Maxa zignorować i przełączyć się na ludzia?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4795
  • 121

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0

Jeżeli nie odpuścisz, to w końcu przekieruje Cię do konsultanta...


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0

@bluesmanniak na kazde jego pytanie odpowiadaj "konsultanta". Dziala rewelacyjnie  😁😁😁

 

W większości przypadków od ręki voipa człowiek na infolinii może uruchomić.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0

No i po zabawie.

Najpierw zadzwonił do mnie na komórkę technik z firmy obsługującej nasz rejon: "Coś źle działa internet?" Najwyraźniej Max nie przekazał mu dokładnie o co chodzi, mimo że na pewno zgłaszałem problem z telefonem a nie internetem. Gdy wyjaśniłem usłyszałem: "Aaa, to o to chodzi...A modem włączony i jest ktoś w domu? Jest, to dobrze" i się rozłączył. Po 15 minutach dzwoni żona z domu - zadzwonił technik na telefon domowy i powiedział, że naprawione. No to jak się dodzwonił, to faktycznie - naprawione 🙂

I to wszystko co wiem, czyli nic nie wiem o przyczynach awarii...

 

@marcel043, a co u ciebie?!


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4795
  • 121

Problem z telefonem VOIP. Nie działa do póki nie nastąpi restart Funbox 2.0

@marcel043 gania się pewnie z technikiem albo próbuje Maxa na browarka wyciągnąć Emotikon: Bardzo szczęśliwy 

 

@bluesmanniak, czyli standard... działa ale nie wiadomo dlaczego Emotikon: Mrugający