Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z prezentacją numeru


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Problem z prezentacją numeru

Wyłącznie z tematu "nowe Mój Orange - to gniot i niedoróba - kto to testował?" - Moderator Wojciech.

 

Przepraszam nie wiem gdzie to napisać w ilu tematach jakich działach.

Witam. Mój poprzedni telefon to Nokia Lumia pod systemem Windows 10 Mobile. Przy ustawieniach ze strony Orange a bardziej aplikacji "Mój Orange" mogłem z poziomu telefonu decydować czy mój numer telefonu ma być wyświetlany rozmówcy. Ustawiłem na tak i było ok.
Przesiadłem się na nowy telefon Nokia 7 Plus z systemem Android 9 Pie i na dzień nikt nie widzi mojego numeru ani nazwy którą ma w kontaktach oraz nie mogę zmienić formy prezentacji mojego numer z poziomu nowego telefonu.

Po długich i ciężkich bojach wpadłem na pomysł ponownej zabawy z waszą aplikacją "Mój Orange". Musiałem wyłączyć (możliwość) blokady prezentacji własnego numeru ale przynajmniej ludzie widzieli kto i jaki numer do nich dzwoni.

Przełożyłem kartę do starego telefonu by posprawdzać opcje prezentacji numeru. Tragedia. Aplikacja niby szybko pozwoliła na zmianę (niby bym znów mógł decydować czy chcę prezentować swój numer czy nie) ale w telefonie możliwość opcji zmiany się nie pokazała. Próbowałem zmienić jakąś podopcję i od nocy do dzisiaj wisi status oczekiwania pomimo przyjścia sms-a z potwierdzeniem w którym tak naprawdę nie wiem którą zmianę potwierdzono i jak możecie to zrobić 30.12.2018 skoro dziś jest 31.12.2018 ??? A w aplikacji wisi status oczekiwania bez możliwości jakiejkolwiek zmiany z mojej strony.

Czy te zmiany zlecane za pomocą aplikacji wykonuje człowiek czy automat i dlaczego to tak długo trwa.
Zalogowanie na koncie z poziomu strony www i wejście w Mój Orange z poziomu komputera to koszmar. Mój Orange wczytuje się koszmarnie powoli. Brakuje tam też opcji zmiany prezentacji własnego numeru.

Dlaczego w żadnym telefonie moja karta nie pokazuje mi w opcjach własnego numeru. Sam w telefonie nie mogę sprawdzić jaki mam numer. W tym nowym pisze nieznany. Karta była w systemie Prepaid i została przeniesiona na abonament w pakiecie Orange Love ale ani wcześniej ani teraz nie potrafi podać w własnym telefonie własnego numeru.

Jest to wklejka z tego co napisałem na czacie z którego skierowano mnie na płatną linię pomocy technicznej.
Zapis czatu chciałem otrzymać na email i przyszedł załącznik pdf o rozmiarze 0 (zero)

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z prezentacją numeru

Musisz odróżnić dwie sprawy: prezentacja numeru przy połączeniach wychodzących i zapisanie na karcie sim numeru. Jeśli chodzi o drugą kwestię, w Orange domyślnie numer nie jest przypisywany z uwagi na to, że karta sim przy tworzeniu nie jest powiązana z numerem telefonu. Jest też możliwość skorzystania z usługi zmiana numeru wtedy potem należało by ręcznie zmodyfikować ustawienia telefonu co większość klientów i tak nie robi. Tu musisz wpisać numer samodzielnie.
Jeśli nie wiesz jaki masz numer, zadzwoń na bezpłatny numer *555 z własnego numeru.
Jeśli chodzi zaś o prezentację numeru przy połączeniach wychodzących, musisz mieć włączoną usługę "Blokada prezentacji własnego numeru" w tzw. wariancie ruchomym. Wtedy możesz tym sterować. Jeśli zamówienie wisi powyżej 24h, to skontaktuj się z BOK http://orange.pl/kontakt
Jeśli krócej to niestety trzeba zaczekać. Zlecenia w Orange realizowane są do 24h z czego na przełomie roku może trwać to dłużej bo systemy Orange na koniec roku mają wiele zleceń (wewnętrznych) do zrealizowania.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Problem z prezentacją numeru

Po prostu wszystko złożyło się w jednym momencie. Odróżniam prezentację numeru przy połączeniach wychodzących i zapisanie na karcie sim numeru. Nie widziałem w żadnym z moich telefonów nie znalazłem możliwości samodzielnego wpisania numeru. Znam swój numer ale zaraz po nabyciu karty człowiek nie zawsze pamięta i może się pomylić komuś go podając podczas rozmowy tym bardziej, że czasem użytkuję drugi bardzo podobny różniący się jedną ostatnią cyferą. Sam numer na karcie mało istotny, jakoś dawno temu to przebolałem ale wydawało mi się naturalne, że telefony (dawniej) miały opcję ... mój numer.

" [...] Jeśli chodzi zaś o prezentację numeru przy połączeniach wychodzących, musisz mieć włączoną usługę "Blokada prezentacji własnego numeru" w tzw. wariancie ruchomym. Wtedy możesz tym sterować. [...]

W poprzednim telefonie (Nokia Lumia 735 Win10) działało po ustawieniu w mobilnej aplikacji Mój Orange. Dawno nie sprawdzałem ponownie. Przełożyłem kartę do nowego telefonu (Nokia 7 Plus AndroidOne 9 Pie) Kombinuje się z przeniesieniem kontaktów co jest dość proste ale trudniej z smsami oraz ogarnięciem nowego systemu, opcji itd. W końcu dzwonisz i większość ludzi nie odbierze bo nie wie kto dzwoni (numer prywatny, zastrzeżony).

Nie łatwo było wpaść dlaczego tak jest. Zwykła zmiana telefonu bez grzebania w jakichkolwiek opcjach i kłopoty. Zmieniasz tylko telefon a znika prezentacja mojego numeru gdzie na starym było ok czyli numer był widoczny u odbierającego

.

Zmiana opcji powinna być od kopa. Wczoraj pierwsza zmiana czyli wyłączyłem możliwość zablokowania wyświetlania prezentacji mojego numeru u odbierającego odbyła się momentalnie i ludzie mogli widzieć mój numer nazwę. Dalsze zmiany które wykonałem ponownie na starym telefonie w celu sprawdzenia co i jak wiszą do dzisiaj.

 

a tu dziwne potwierdzenie a dziś jest 31.XII. Ewentualnie dotyczyło to pierwszej zmiany która odbyła się wczoraj w nocy

wp_ss_20181231_0002.jpg

 

wp_ss_20181231_0001.jpg

 

Częściowo zwracam honor. Użytkownik @Wojciech pokazał mi że opcja prezentacji numeru jest dostępna z poziomu strony www. Musiałem być już nieźle sfatygowany albo wypłynęła. Śturacie tam coś w systemie Emotikon: Mrugający


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Problem z prezentacją numeru

https://www.orange.pl/omnibook/blokada-prezentacji-numeru-clir#dla-klienta#brak#jak-wlaczyc-lub-wyla... - tutaj znajdziesz troszkę więcej informacji. Sama zmiana usługi na opcję ruchomą (czyli że możesz zmienisz w telefonie "od kopa") może potrwać do 24 godzin. W aplikacji zmiana stanu może z opóźnieniem lekkim się pokazać. Gdy się zmieni na np. "domyślnie z prezentacją", to będziesz mógł spokojnie sobie zmienić w telefonie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Problem z prezentacją numeru

Przełożyłem kartę ponownie do nowego telefonu. Póki co prezentacja mojego numeru jest aktywna.
@WojciechTwoja informacja "Gdy się zmieni na np. "domyślnie z prezentacją", to będziesz mógł spokojnie sobie zmienić w telefonie." jest dla mnie istotna bo te opcje zwłaszcza przy ich tempie wprowadzania są mało dla mnie jasne. Tylko dlaczego sama zmiana telefonu spowodowała takie zamieszanie.

Wszystko się zobaczy w ... przyszłym roku ))
Teraz pozostało zresetować telefon do ustawień fabrycznych i ponowna zabawa w konfigurację i poznawanie nowego systemu oraz aplikacji.