Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z prezentacją numeru rozmówcy

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Problem z prezentacją numeru rozmówcy

Dzień dobry. Piszę tu ze słabą nadzieją - po ponad rocznych poszukiwaniach - na rozwiązanie problemu. A chodzi o współpracę telefonu z systemem samochodowym multimedialnym. Uwaga - problem występuje tylko dla sieci Orange. Wszystko działa poprawnie np. jeśli mam w telefonie sim Plusa czy sim Play-a...

Mam nowy samochód, a w nim urządzenie multimedialne Boscha. Telefon łączy się z nim za pomocą Bluetooth-a. Wszystko działa, również wybieranie głosowe (jeśli powiem do urządzenia np. "zadzwoń do Zosi". Na ekranie pojawia się czynność "dzwonię do Zosi". Bo tak mam ją zapisaną w książce kontaktów. Ale... Jeśli Zosia dzwoni do mnie - na ekranie pojawia się tylko numer jej telefonu - i to wszystko. Podobnie jak 99 innych abonentów, których mam zapisanych imiennie w swojej książce kontaktów. Rezultat? Jadę autem i nie wiem kto do mnie dzwoni. Bo kto dziś spamięta tyle numerów? Wymieniałem kartę sim (duplikat) Orange, wymieniałem telefon (na najnowszy system Bluetooth) , a także także na taki z innym systemem operacyjnym: Iphone. Grzebałem w tajnym menu technicznym telefonu, zmieniając ustawienia. Przenosiłem swoje kontakty do chmury, na sima, do telefonu... Nic to nie daje. Nadal nie wyświetlają się na ekranie samochodowym imiona do przychodzących połączeń (na ekranie telefonu oczywiście oni się pojawiają). I nikt nie wie dlaczego tak się dzieje - nawet programiści Orange. Tymczasem - dodam jeszcze raz w Play-u i w Plusie- wszystko działa i identyfikują mi się rozmówcy przychodzący bez problemu - na każdym telefonie, nawet archiwalnym. Po roku poszukiwań poddałem się. Jakiś facet z salonu telefonii stwierdził, że Orange inaczej przechowuje dane rozmówców niż inne sieci. I tak nie wiem o co chodzi... 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Problem z prezentacją numeru rozmówcy


@koteg001napisał(-a)

...

może jak będę miał czyjś kontakt wpisany bez prefiksu - to może imię się pokaże na ekranie samochodowym. Muszę i to spróbować, choć jest to mało logiczne, bo mało praktyczne

...


Nie zamiast tylko oprócz. Jeden kontakt, kilka numerów, a w zasadzie kilka wariantów tego samego numeru. To jest jak najbardziej praktyczne. Oczywiście jeśli zadziała, bo przecież nie jestem tego pewien.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52616
  • 705

Problem z prezentacją numeru rozmówcy

@koteg001 zadzwoń na infolinię lub napisz na czacie i dowiedz się, czy masz włączoną blokadę prezentacji numeru przychodzącego. Jeśli jest włączona, poproś o wyłączenie i sprawdź ponownie, jak telefon będzie zachowywał się po połączeniu w samochodzie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Problem z prezentacją numeru rozmówcy

Rozmowy z infolinią kończą się po ich pytaniu: czy rozmówca jest identyfikowany na ekranie pańskiego telefonu?. Jego imię jest pokazywane na telefonie - zgodnie z zapisem w  książce kontaktów! Odpowiedź infolinii jest krótka: to nie NASZ problem, skoro na telefonie wszystko działa poprawnie...Proszę rozmawiać z Boschem - producentem systemu multimedialnego w aucie! I przypomnę - nadal do znudzenia - przenoszenie przez  BT na mój ekran samochodowy imienia rozmówcy nie działa TYLKO w sieci ORANGE. W Play czy Plus-ie - na ekranie samochodowym pokazują się (wg. zapisów w książce kontaktów) wszystkie imiona czy nazwiska.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52616
  • 705

Problem z prezentacją numeru rozmówcy

@koteg001 trzeba było inaczej sprawę załatwić. Niech najpierw sprawdzą, czy włączona jest w ogóle blokada prezentacji numeru połączeń przychodzących. Na telefonie może się pokazywać prawidłowo, mimo włączonej blokady. Można również samemu sprawdzić w aplikacji Mój Orange lub przez konto www Mój Orange. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Problem z prezentacją numeru rozmówcy

@koteg001 

Jasne, infolinia potrafi być irytująca. Ale tu nie infolinia, nie mamy dostępu do Twoich ustawień i możemy tylko zgadywać. Zadziwiające jak wiele jest spraw w których udało się mimo to pomóc (nawet wtedy gdy infolinia była bezsilna).

Wobec tego, zachęcam do przyjrzenia się ustawieniu o którym pisze kolega @ketrasaArtur , bez wchodzenia w interakcję z infolinią można to zrobić poprzez portal "Mój Orange" do którego na pewno masz dostęp. Oczywiście, jeśli blokady nie ma to będzie znaczyło że trop był fałszywy, ale co Ci szkodzi sprawdzić?

 

Dopytam jeszcze dla porządku czy próbowałeś porad które są w podobnym wątku na tym forum?

https://a4-klub.pl/topic/405626-bt-nie-wy%C5%9Bwietla-nazwy-kontakt%C3%B3w-w-rozmowach-przychodz%C4%...

 

Tego o czym tam piszą przyznam nie rozumiem, bo dotyczy jakichś technikaliów specyficznych dla systemów samochodowych, ale zapewne Ty będziesz wiedział o co chodzi.

 

Kolejna możliwość to format zapisu numeru telefonu w kontaktach. Być może w książce masz z prefixem a sieć raportuje numery bez prefixu (+48), albo odwrotnie. Jeśli to to, to dodanie do kontaktów obu wersji numeru (z prefixem i bez) powinno pomóc. Osobiście to wydaje mi się najbardziej prawdopodobne (i jest najłatwiejsze do sprawdzenia).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Problem z prezentacją numeru rozmówcy

Oczywiście, że sprawdzę przez portal jak mam ustawione pokazywanie numeru rozmówcy. Co do przykładów z forum Audi(?), to na tamtym urządzeniu jest jakieś menu serwisowe, którego u mnie w Boschu (Suzuki Swift) - w ogóle brak. Czyli wpisywanie jakiś tam adresów specjalnych kodów- jak oni radzą (cytuję z tamtej odpowiedzi: Kodowanie radia 0301768

Kodowanie bt 0011822

Kodowanie kierownicy 04041) jest kompletnie niemożliwe. A poza tym po co mam "przestrajać" urządzenie multimedialne -  na czym się nie znam - skoro na innych simach (sieciach) wszystko pokazuje się na ekranie? Spróbuję też wpisać jakiś nowy kontakt bez +48. Zobaczymy czy to zmieni sytuacje. Oczywiście byłaby to pewna komplikacja, bo gdybym próbował z Niemiec zadzwonić do żony, to kontakt bez prefiksa jest nic nie warty :). Muszę powiedzieć, że wielu ludzi ma podobny problem (ostatnio kolega kupił sobie nową Skodę i też nie pokazuje mu się pełna zawartość kontaktów. Najzabawniejsze jest to, że gdy popatrzę w historię połączeń - to moje połączenia wychodzące - wywoływane głosowo mają imię, natomiast te same połączenia - ale przychodzące - pokazują tylko goły numer telefonu. Rok usiłuję badać tę sprawę z rozmaitymi fachowcami i nadal jestem bezradny. Gdybym zmienił operatora np. na Play (jak miałem poprzednio) nie zauważyłbym w ogóle żadnych problemów bo tam wszystko śmiga jak tylko telefon się sprzęży przez BT z samochodem. Ale dałem się namówić na pakiet telefoniczno - telewizyjno - internetowy od Orange i się zaczęło ... Najśmieszniejsze jest to, że ludzie z Orange mnie olewają, bo stwierdzają, iż to nie ich problem, skoro na telefonie wszystko działa...:)

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Problem z prezentacją numeru rozmówcy

@koteg001 

Ja co prawda nie jestem z Orange ale Cię nie olewam 🙂.

Problem który opisujesz nie wygląda na bardzo egzotyczny bo jest regularnie zgłaszany. Na moje wyczucie to będzie kwestia różnic w sposobie prezentacji numerów przez sieć. Jeśli tak faktycznie jest, to dopisanie wszystkich możliwych wariantów do każdego (istotnego) kontaktu załatwi sprawę raz na zawsze.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z prezentacją numeru rozmówcy


@koteg001napisał(-a)

Rozmowy z infolinią kończą się po ich pytaniu: czy rozmówca jest identyfikowany na ekranie pańskiego telefonu?. Jego imię jest pokazywane na telefonie - zgodnie z zapisem w  książce kontaktów! Odpowiedź infolinii jest krótka: to nie NASZ problem, skoro na telefonie wszystko działa poprawnie...Proszę rozmawiać z Boschem - producentem systemu multimedialnego w aucie! I przypomnę - nadal do znudzenia - przenoszenie przez  BT na mój ekran samochodowy imienia rozmówcy nie działa TYLKO w sieci ORANGE. W Play czy Plus-ie - na ekranie samochodowym pokazują się (wg. zapisów w książce kontaktów) wszystkie imiona czy nazwiska.

 


Kontakty masz oczywiście z +48 te krajowe wszystkie 😉

Tak poza tym jest chyba wsparcie Bosch, to niech się tym zainteresują, bo pewnie wielu klientów ma z tym problem, wina może być w sprzęcie auta, dlatego zmiana telefonu czy karty sim Orange nic nie daje.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Problem z prezentacją numeru rozmówcy

Pisałem do Bosch- a 2 razy w ciągu ostatniego roku (i po polsku i po niemiecku). Kamień w wodę, brak reakcji. Wszystkie numery w książce mam wpisane z prefiksem +48, ponieważ dość często korzystam z roamingu, nawet jadąc na zakupy za miedzę - do Niemiec. Koledzy z forum zasugerowali, że może jak będę miał czyjś kontakt wpisany bez prefiksu - to może imię się pokaże na ekranie samochodowym. Muszę i to spróbować, choć jest to mało logiczne, bo mało praktyczne...  I jeszcze jedno - pisanie do Boscha-a ma jakiś sens jeśli urządzenie przez BT nie pokazuje w żadnym przypadku imienia kontaktu dzwoniącego. Ale - jak napisałem już kilka razy - gdy włożę do telefonu kartę simm z innej sieci (Play, Plus) - to wszystko działa, wszystko się pokazuje na ekranie mojego Boscha... Dlatego na tym zagadnieniu poległem - łącznie z fachowcami z Orange - do których jakoś tam (tajnymi telefonami) się dodzwoniłem. Nikt nie wie dlaczego tak się dzieje...

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Problem z prezentacją numeru rozmówcy


@koteg001napisał(-a)

...

może jak będę miał czyjś kontakt wpisany bez prefiksu - to może imię się pokaże na ekranie samochodowym. Muszę i to spróbować, choć jest to mało logiczne, bo mało praktyczne

...


Nie zamiast tylko oprócz. Jeden kontakt, kilka numerów, a w zasadzie kilka wariantów tego samego numeru. To jest jak najbardziej praktyczne. Oczywiście jeśli zadziała, bo przecież nie jestem tego pewien.