Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z odbiorem paczki


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z odbiorem paczki

Witam. Przed kilkoma dniami zdecydowałam się na przedłużenie umowy na abonament z telefonem. Wybrałam odbiór w punkcie jako forme dostawy i dzisiaj otrzymałam smsa informującego o dotarciu paczki do punktu. Niestety nieopatrznie przegapiłam upłynięcie daty ważności dowodu osobistego przez co paczka nie została mi wydana. Nie posiadam również paszportu. Co w takim wypadku powinnam zrobić, biorąc pod uwagę fakt, że paczka będzie czekać na poczcie tylko tydzień? Po prostu odczekać i złożyć nowe zamówienie? Jeżeli tak, to po jakim okresie czasu to zamówienie będzie anulowane? 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z odbiorem paczki

Ciekawy problem. Nie odpowiem wiążąco, bo nie znam dokładnie warunków wydania przesyłki. Pozwolisz jednak że zapytam, masz może prawo jazdy? Wprawdzie nie ma ono przymiotu dokumentu tożsamości, ale co do zasady pozwoli potwierdzić, że Ty to TY - jest foto, imię i nazwisko... nawet PESEL i adres... jest dokumentem "urzędowym". Gdyby mnie spotkał taki problem próbowałby tym dokumentem się wylegitymować.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Problem z odbiorem paczki

Hmmm....    A nie masz innego dokumentu ważnego  ze zdjęciem? 

                                    .          Np. prawo jazdy lub podobny dokument? 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z odbiorem paczki

Panowie Prawo jazdy nie jest honorowane na poczcie. Ja bym spróbował odebrać paczkę jutro, może ktoś nie zwróci uwagi na to ze dowód jest nieważny. Pozdrawiam.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z odbiorem paczki

Zastrzegłem, że nie wiem jakie są wymagania, ale osobiście wydałbym paczkę po okazaniu prawa jazdy, tym bardziej że zakładamy że jest ważne, prędzej niż po okazaniu nieważnego dowodu.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Problem z odbiorem paczki

 Z tego co ja wiem to jeżeli urzędnik ma wątpliwości do dokumentu z jakiegoś powodu (np ważność) może zażądać drugiego dokumentu ze zdjęciem aby potwierdzić tożsamość. Legitymacja szkolna , studencka, prawo jazdy, paszport, itp

Niektóre banki , ale nie tylko, zastrzegają sobie że u nich aby załatwić sprawę należy przedstawić 2 dokumenty.

 W tym wypadku chyba pani z okienka nieco przesadziła bo mogła zażądać drugiego dokumentu i na podstawie tych dwóch dokumentów ustalić tożsamość  klienta.

 Ale... jak takie rygory lokalne to pozostaje poprosić o przetrzymanie przesyłki do czasu otrzymania nowego dokumentu....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z odbiorem paczki

Z tym że wyrobienie nowego dowodu osobistego - od złożenia wniosku do jego odbioru trwa około miesiąca czasu. Nie wiem jak długo czeka się na paszport.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Problem z odbiorem paczki

Niestety Pani w okienku nie chciała przyjąć prawa jazdy ze względu na wytyczne, które rzekomo są zapisane w umowie. Ale faktycznie spróbuję się przejść ponownie. Może tym razem trafię na kogoś kto nie zwróci uwagi na datę ważności.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Problem z odbiorem paczki


Dz_1960 napisał(-a):

Niestety Pani w okienku nie chciała przyjąć prawa jazdy ze względu na wytyczne,


Jest jeszcze jedna możliwość: 

    Złap swojego listonosza(listonoszkę) który roznosi pocztę u Ciebie i poproś o doręczenie paczuszki. 

   Jeżeli listonosz zna Ciebie osobiście to nie powinno być problemu.

 

  U mnie na przykład ja upoważniłem Panią Listonoszkę do wrzucania do skrzynki korespondencji poleconej żeby uniknąć biegania na pocztę po otrzymaniu awizo.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z odbiorem paczki

@Jozefg niby wydawało się nam że sprawa do "przejścia" ale jeżeli w umowie, którą trzeba podpisać i zostawić "w okienku" wymagane jest podanie numeru dowodu... to tylko zostaje liczyć na przychylność i wpisanie wygasłego, a jeżeli potrzebne jest podanie innych danych np. PESEL... to sprawa jest z kategorii "Ja /urzędnik poczty/  stanowię tu prawo" i nie przekonasz.