Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem w H+


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Problem z internetem w H+

Witam. Od początku umowy posiadam problemy z internetem w technologii H+ w LTE działa wszystko prawidłowo. Oczywiście podczas rozmowy z konsultantem zawsze uzyskiwałem odpowiedz że wszystko po ich stronie jest OK. Dotychczas jakoś to dzialalo ale od kilku dni to już tragedia jest. 

 

Link do nagranego ekranu na moim dysku Google

 

https://drive.google.com/folderview?id=1L8drNJLQTTIPOpMgILxzhQCxdPl_zDAY
9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z internetem w H+

Kurcze nie wiem co jest nie tak. H+ to nie jest rewelacja względem LTE. Siła -93dBm też nie porywa.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z internetem w H+

I jaki masz tryb dual sim w telefonie? Nie jest tak że moc dzielona jest na dwa? Najprościej to przetestować wyciągając drugą sim ze slotu. Czy siła sygnału urośnie? (W sensie będzie bliżej zera bo to wartości ujemne)

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Problem z internetem w H+

Telefon Honor 8. Tylko jedna SIM w środku. Na Honor 7, oraz Huawei P9 lite było tak samo. Zmieniona karta SIM. 

 

Dodatkowo powiem że internet w H+ działal tak wolno nie zależnie od lokalizacji. Przy jeździe samochodem już nie będę wspominał. Tylko dotychczas wygladalo to tak: po wpisaniu adresu strony czekało się z 5-10s i strona ladowala się w ulamku sekundy. Na speedtest przez przeglądarkę było podobnie. Kilka sekund czekania i po zaladowanza Ping poniże 100ms i prędkości w granicy 3Mbits na 0,5Mbits. Może nie zawrotna ale na pewno przy takiej wszystko lepole chodzi.

 

Wygląda to tak jakby Operator blokowal kazde moje połączenie na kilka sekund i dopiero wpuszczał do sieci.

 

Miałem Play, Plus dzialal wolno ale dzialal, nie było leprzego zasiegu, szwagier ma T-Mobile. Telefony w tym samym miejscu. Nadajniki Network, u niego zawsze działa u mnie nigdy


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Problem z internetem w H+

Nowe filmiki dodane, przełączenie z LTE na H+

 

Sprawa zgłoszona technikom.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z internetem w H+

Nie wiem co chcesz osiągnąć. Technologia H+ w trakcie jazdy i zmiany nadajników powoduje spadki. Siła sygnału jest słaba. Telefon ma też słaby tryb dual sim, antena nie wyrabia w nim przy dwóch aktywnych kartach sim. Fizyki się nie przeskoczy.

 

Naprawdę wykonaj test w tym telefonie z tylko jedną kartą sim.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Problem z internetem w H+

Karta SIM jest używana cały czas jedna. 

 

Miałem Plusa, Play, działało lepiej i przy gorszym sygnale. Może nie było zawrotnych prędkości ale strony ładowały się poprawnie. Przeszedłem do Orange bo mam od nich domowy LTE i sobie chwalę. W telefonie LTE też chwalę ale przy H+ jest tragedia. Nikt mi nie powie że sygnal jest aż taki slaby. W Play miałem przy -96dBm około 7Mbits. Z ich nadajników nie w Roumingu. W Plusie było przy -100dBm po 3Mbits. LTE kulało w przypadku jednych i drugich. Wieczorami była tragedia. W Orange jest odwrotnie. Nigdy nie narzekam na LTE nawet w godzinach szczytu ale na H+ nie można nawet z mapami Google jechać.

 

Szwagier ma T-Mobile. Testowałem u niego ta sama lokalizacja. Ten sam nadajnik. Telefon obok telefonu. U mnie nie chcą się ładować strony u niego YT 720p działa.

 

Czy to jest normalne?

Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem w H+

Czy tak jest u szwagra ?


Screenshot_20180910-201159_Speedtest.jpg

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Problem z internetem w H+

Ok. Ale Orange ostatnio rozpoczął refarming pasma 2100MHz z 3G na potrzeby LTE. Również połączenia głosowe przenosi z 2G do 3G. Więc na paśmie 3G nie zostaje wiele miejsca na potrzeby internetu (więc H+ "działa jak działa"). Coś za coś. Działa LTE lepiej i z tego powinno się docelowo korzystać.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Problem z internetem w H+

Ja u szwagra mówiłem że u niego lepiej H+ działa.

 

Co do przenoszenia pasma z H+ do LTE to może tak jest. Tylko że pokrycie terenu jest dużo gorsze. Przecież przy tej logice w wielu miejscach będą białe plamy.