Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

Witam!

 

Około półtora roku temu podpisałem z Orange umowę w abonamencie Orange Bizz Vip. Zdecydowałem się na ten abonament dlatego, że pływam za granicą na promach w systemie 6 tygodni na statku i 6 tygodni w domu i potrzebowałem abonamentu, który dawał mi dużo za granicą. W owym czasie korzystając z roamingu miałem jak dobrze pamiętam około 11GB dostępnego internetu. Następnie szumnie został wprowadzony "Roamingu jak w domu", który na początku nie zmienił u mnie nic a następnie obciął mi internet z 11GB do 8 GB w okresie rozliczeniowym. Przyznam, że machnąłem na to ręką bo i tyle wystarczało mi do swobodnego korzystania z telefonu poza granicami naszego kraju. Niestety w obecnym okresie rozliczeniowym internet został mi obcięty do zaledwie 2GB. Ja rozumiem o co chodzi w polityce uczciwego korzystania w roamingu. Rozumiem, że po wykorzystaniu pakietu musiałbym dodatkowo dopłacać to znaczy więcej niż w kraju. Ale rozmawiałem dziś z konsultantem i w zasadzie wprost mi powiedział, że za dużo korzystam z internetu za granicą i dlatego pakiet mi został obcięty. Pytam więc jak to jest możliwe, że podpisując umowę ja zobowiązałem się uiszczać opłatę abonamentową a Orange zobowiązał się świadczyć usługi w danym zakresie, a dziś w trakcie trwania umowy operator zmienia sobie warunki na dogodne do siebie. Czy ja mogę też w każdej chwili płacić mniej za rachunki bo uważam, że mój kolego ma korzystniejszy abonament? Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji? Do kogo mam się zwrócić? W jakim celu podpisując umowę dostałem określone pakiety z których dziś nie mogę korzystać bo ... no właśnie no bo co? Bo to wychodzi za drogo?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

Standardowo było 1GB w Orange Biz Vip https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1996186/4088189340.pdf mogłeś mieć razy 2 z utrzymania lub promocji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

A ile miałeś mieć w roamingu danych za granicą na dzień podpisania umowy? Bo chyba tam było 2GB, potem od czerwca 2017 urosło o 7-9 GB w zależności od oferty. Teraz wracasz do tego co było.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

Napisałem dokładnie, że na początku podpisania umowy miałem 11GB internetu za granicą i korzystałem z tego bez problemu do czasu wprowadzenie zmian.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

To nie było takiej opcji w ofercie Orange Biz Vip by mieć półtora roku temu 11 GB w roamingu. Tam było 1 lub 2GB. Ew pokaż na to jakiś papier (regulamin/cennik) który dostałeś przy podpisaniu umowy.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

Nie ma mnie teraz w domu, więc nie jestem w stanie znaleźć tej umowy. Z bonusami miałem łącznie 11 GB. Znalazłem za to cennik usług w roamingu dla firm obowiązujący od 15 czerwca 2017 z uwzględnieniem FUP i jak wół jest napisane, że w abonamencie Orange Biz Vip z telefonem na raty powinno mi przysługiwać 6,79GB. Miałem w gratisie jeszcze jakieś 1GB czyli razem prawie 8GB co miesiąc od wprowadzenia polityki uczciwego korzystania aż do obecnego okresu rozliczeniowego kiedy okrojono mnie do 2GB.

 

Cennik usług dla firm


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

Standardowo było 1GB w Orange Biz Vip https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1996186/4088189340.pdf mogłeś mieć razy 2 z utrzymania lub promocji.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

Faktycznie po dłuższym zastanowieniu muszę przyznać Piotrekk85, że miałeś rację. Teraz sobie przypominam, że przy podpisywaniu umowy miałem 2GB internetu w pakiecie, a 11GB dostałem na samym początku kiedy zniesiono roaming. Mój błąd, że ubzdurałem sobie inaczej.

 

Czyli jak dobrze rozumiem zostałem pozbawiony wszelkich bonusów i przywilejów wynikających ze zniesienie roamingu i wróciłem do sytuacji z okolic października 2016 rok kiedy to podpisywałem umowę. No cóż, ciężko się pozbyć wrażenia, że szumny "roaming jak w domu" przysługuję osobą, które tak naprawdę z niego nie korzystają, bo ciężko nazwać osobę która 358 dni siedzi w Polsce a na 7 dni w lipcu wyskoczy na wakacje na Kretę za korzystająca z roamingu. A osobą takim jak ja, które korzystają z roamingu nagminnie i wiązały z jego zniesieniem wielkie nadzieje "Roam Like at Home" po prostu się nie należy bo za dużo z niego korzystamy. Samo na usta ciśnie się powiedzenie: miało być dobrze, wyszło jak zawsze.

 

Mimo że, mocno zniesmaczony zaistniało sytuacją i zderzeniem z rzeczywistością to dziękuje Piotrekk85 za wyjaśnienie mojej sprawy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

Roaming jak w domu jest dedykowany niestety dla osób korzystających okazjonalnie z roamingu w UE. Może kiedyś Unia to zmieni...

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

Witam jest klientem orange wiele lat i uważam że zaczynają powoli nas oszukiwać!!!
Sytułacja wyglada tak stara umowa posiadała 400min. Za granicy obojętnie gdzie miałem tak kilka lat lacz ponad 2 mieśiące temu zadzwoniła konsultantka i zaproponowała nam zmiane umowy na lepszą z telefonami i prawie wszystko bez ograniczeń.
Najbardziej interesowały mnie rozmowy za granicy bo jestem 3 tyg w Norwegi i tydzień w PL Pani zaproponowała 2.5GB za granicą i rozmowowy do Pl bez limitu SUPER.
Zapewniała mnie kilka razy że to się nie zmieni a jednak się zmieniło i to bardzo szybko, internet po włączeniu wysłał mi wiadomość że bede naliczany(polityka uczciwego korzystani) a po paru rozmowach dostałem standardową info że od dziś mam płacić za każdą minute!!!
Nie zostawie tego tak całe szczeście tel. Nagrywa każdą rozmowe więc rozmowa została odsuchana dwa razy czaeno na białym pani (mam dane:) opowiada mi że teraz to już mege ciągle gadać za granicą i nic nie ulegnie zmianie!!!
Wiec to upublicznie jak jesteśmy oszukiwani!

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Polityka uczciwego korzystania z roamingu.

A co to jest uczciwe korzystanie?
Wogle nie używać ?
Kilka razy zadzwonisz i już jesteś nie uczciwy przy podpisywaniu umowy jest zupełnie inna rozmowa.