Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE

Witam.

Tak jak w temacie, zauważyłam, że w trakcie korzystania z internetu na moim telefonie zostaje pobierany mi mój pakiet danych, mimo że do końca okresu rozliczeniowego miałam mieć dostęp do darmowego nielimitowanego internetu LTE. Więc jak to jest możliwe, że mój pakiet internetowy się zmniejsza? A co jesli nagle mój pakiet się skończy? To co też bedą doliczone dodatkowe opłaty, mimo że miałam do 15 października mieć nielimitowany internet lte? Co robić?

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE

Przede wszystkim - jak sama nazwa wskazuje - darmowe jest LTE. Więc upewnij się, że jesteś w zasięgu LTe (obok skali zasięgu na telefonie powinno być 4G albo LTE - w zależności od telefonu). Jeśl jest cokolwiek innego, to pakiet słusznie się pomniejsza.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE

Jestem cały czas w zasięgu LTE.

Anonim

Nie dotyczy

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE

Na 100% ? 24h/na dobę 7 dni w tygodniu ? Wszędzie, gdzie przebywasz ?

Anonim

Nie dotyczy

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE

Dokładnie jest tak jak pisze kolega. Ustaw sobie w ustawieniach sieci tylko LTE. Jeśli jednak jesteś w zasięgu LTE to zadzwoń do BOK przez aplikację Mój Orange, może coś się nie aktywowało tak jak należy. Może być tak że po zakończeniu Twojego pakiet Internet będzie dalej działał bez żadnych ograniczeń i dodatkowych opłat, ale upewnij się dzwoniąc do BOK, pozdrawiam.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE

Tak, na 100%. Obok ikonki połączenia danych niezmiennie wyświetla się symbol LTE. Z internetu korzystam tylko w jego zasięgu.

Niestety w ustawieniach sieci komórkowych nie moge wybrac tylko i wyłącznie LTE. Jedyna opcja zawierająca LTE jako preferowany tryb sieci to "automatyczny tryb sieci 2G/3G/LTE" więc to odpada.

Kolejna sprawa - zgłosiłam sprawę już do Orange drogę internetową.

Wydaje mi się, że wynika to tylko i wyłącznie z ich jakiegoś błędu i powinni mi cofnąć wykorzystany pakiet danych.

Anonim

Nie dotyczy

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE

A jeszcze jedno pytanko - kartę masz włożoną do telefonu czy jakiegoś modemu/routera ?

Anonim

Nie dotyczy

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE

Zadzwoń do BOK i po sprawie, zrobisz to bezpłatnie przez aplikację Mój Orange.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE

Kartę mam włożoną do telefonu i korzystam z internetu tylko na tym telefonie.

Anonim

Nie dotyczy

Pobieranie pakietu danych mimo darmowego LTE

No i tu jest pies pogrzebany. Nawet jeśli Ty odpalasz internet tylkow zasięgu LTE, to telefon sam może sobie aktualizować jakieś aplikacje (pogoda, kalendarz, poczta) i nie będzie Ciebie pytać czy ma to zrobić teraz, czy jak "wejdzie" w zasięg LTE. Ja bym ustawił w telefonie "na sztywno" tylko LTE. Tylko musisz brać pod uwagę to, że jak wyjdziesz z zasiegu LTE to skazujesz się na całkowity brak zasięgu w telefonie.... Co do opłat to raczej się takowe nie powinny pojawić. Zadzwoń do BOKu i się upewnij, jak pisał @Anonim za fryty możesz to zrobić z aplikacji Mój Orange. Albo wejdź na stronę www.orange.pl/zasieg i po zalogowaniu sama będziesz mogła zgłosić problem.