Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

@Klodziak jeżeli nie masz lejka technicznego, jak podali Tobie na infolinii, to przychylam się do informacji podanej przez @IreneuszCD. Pewnie coś uszkodziło się na karcie SIM. W takim przypadku przysługuje bezpłatna wymiana w salonie, ale muszą stwierdzić uszkodzenie. Możesz też samodzielnie wymienić kartę SIM na nową, koszt 15 zł. Link z informacjami o wymianie samodzielnie karty SIM:

https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

Mała aktualizacja. Jednak na drugiej karcie SIM również internet działa koszmarnie. Mam po 1-2 kreski zasięgu na obu kartach. Przełożyłem do telefonu inną kartę SIM (plus) i internet działa. Na speed teście dobry wynik. Na swoich dwóch kartach Orange nie jestem w stanie nawet tego speed testu wykonać. Dodam też od razu uprzedzając możliwe pytania,że wcześniej w miejscu w którym ciągle przebywam miałem świetny internet i zasięg. Pogorszyło się to z dnia na dzień. Wychodzi na to że ten pakiet internetu i ze stało się to po tym jest zwykłym zbiegiem okoliczności.  No ale co w takim razie mogło się wydarzyć skoro karta z innej sieci działa dobrze. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

Nadajnik przeciążony jest @Klodziak od Orange, słaby sygnał nie sprzyja szybkości po LTE😎

Plus widocznie lepiej wypada w twojej lokalizacji 😎

Lekarstwa na to nie ma, jedynie zmiana operatora 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

Jest gdzieś możliwość sprawdzenia z jakim nadajnikiem jestem połączony i czy jest on przeciążony? I czy wychodzi na to że ten nadajnik przeciazyl się "nagle" skoro wcześniej wszystko hulało?

 

________________
* Usunąłem pusty spoiler – moderator Michał


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

@Klodziak skoro potwierdzasz, że na obu kartach SIM Orange kiepsko działa internet, to problem leży po stronie nadajnika. Przyczyn tak słabego internetu z winy nadajnika i nie tylko może być wiele, np.:

  • przeciążenie nadajnika
  • awaria nadajnika
  • prace serwisowe
  • zakłócanie nadajnika po przez zamontowanie dodatkowych wzmacniaczy sygnału przez innych użytkowników
  • rozbudowa nadajnika
  • itp

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił


@Klodziaknapisał(-a)

Jest gdzieś możliwość sprawdzenia z jakim nadajnikiem jestem połączony i czy jest on przeciążony? I czy wychodzi na to że ten nadajnik przeciazyl się "nagle" skoro wcześniej wszystko hulało?

 


Osobiści do lokalizacji nadajników korzystam ze strony:

http://beta.btsearch.pl/

Nie jest może ona idealna, ale zawsze podpowiada lokalizację nadajników oraz dostępne pasma.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2386
  • 9871
  • 85

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

@Klodziakprzesyłam Ci linka  do Poradnika Orange Sprawdź, jak przyspieszyć internet w telefonie https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/sprawdz-jak-przyspieszyc-internet-w-telefonie/

Takze link do strony Orange Sprawdzenie słabego zasięgu https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-i-zgloszenie-slabego-zasiegu# 

W tym linku jest punkt 4 Jak zdiagnozujesz utrudnienia w sieci Orange?

Wystarczą dwa kroki:

1. Wyślij SMS na numer 1533 w treści wpisz Diagnozuj (koszt SMS-a zgodny z Twoim planem taryfowym). SMS nie działa w ofercie Flex.

2. W odpowiedzi otrzymasz wiadomość zwrotną od Orange z informacją czy na obszarze, w którym przebywasz występują utrudnienia wpływające na działanie sieci lub usług.

Jeżeli występują utrudnienia, to otrzymasz informację o ich rodzaju oraz przewidywaną datę zakończenia (jeżeli jest znana).

Gdy przyjmiemy zgłoszenie lub utrudnienia zakończą się, to dostaniesz potwierdzenie dodatkowym SMS-em.

Jeżeli nie stwierdzimy utrudnień, to otrzymasz od nas wiadomość z prośbą o sprawdzenie swojego urządzenia i karty SIM. Żeby wykluczyć kłopoty ze sprzętem, możesz przełożyć kartę SIM do innego urządzenia i sprawdzić czy problem nadal występuje..

Zerknij do tych linków.

Może Ci pomogą

Pozdrawiam 🙂

 
 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

Jeśli chodzi o przeciążenie nadajnika to nwm ile ma się to do prawdy ale pan na infolinii powiedział że wokół mnie nie ma przeciazenia i że reset telefonu z wyciągnieta karta sim powinien sprawić że połączy mnie znowu z nieprzeciazonym nadajniekiem. ( Chyba chodziło o to że przypadkiem mnie podłączyło do jakiegoś przeciążonego.) No i wyjąłem kartę SIM,wyłączyłem telefon,odczekalem chwilę,włączyłem telefon ponownie i włożyłem kartę SIM. Nwm może wykonałem coś w złej kolejności bo nie mam pomysłów..


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2386
  • 9871
  • 85

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

@Klodziak  nadajnik możesz sprawdzić w taki sposób

Wystarczą dwa kroki:

1. Wyślij SMS na numer 1533 w treści wpisz Diagnozuj (koszt SMS-a zgodny z Twoim planem taryfowym). SMS nie działa w ofercie Flex.

2. W odpowiedzi otrzymasz wiadomość zwrotną od Orange z informacją czy na obszarze, w którym przebywasz występują utrudnienia wpływające na działanie sieci lub usług.

Tak jak pisałem wyżej

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

Wysłałem smsa jakieś 5min temu i jeszcze nie ma odpowiedzi. To normalne ?