Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pierwsza faktura

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 90
  • 0

Pierwsza faktura

Witam. umowę podpisałem na światłowód 20.05, dzisiaj na koncie pojawiła się faktura z kwotą o prawie 40 zł większą niż mam w umowie? Czy tak wyglądają praktyki operatora czy to pomyłka... Faktury nie da rady podglądnąć, więc nie wiem co naliczono.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Pierwsza faktura

@mrok  my możemy wróżyć. Poczekaj na pierwszą fakturę, a tam od jakiegoś czasu są naprawdę drobiazgowo ujęte wszystkie szczegóły oplat

Jasno i przejrzyście. W kwadracikach i w liście uslug z konkretnie wydzielonymi okresami opłat. Naprawdę warto poczekać i złożyć w razie czego reklamację jeśli coś nie będzie zgodne z ofertą. Tym bardziej gdy jest zapis składanej oferty w nagranej rozmowie

Dodam jeszcze, że wglądu w składowe faktury nawet konsultanci nie mają, póki faktura nie zostanie wystawiona w systemie...tym bardziej pierwsza 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18432
  • 52697
  • 710

Pierwsza faktura

@mrok pierwsza faktura zawsze jest na wyższą kwotę. Jest prawidłowo, bo naliczona jest opłata proporcjonalna od podpisania umowy, do rozpoczęcia nowego cyklu rozliczeniowego + pełna faktura za cały miesiąc. Druga już będzie z taką wysokością, jak masz w umowie.

Możesz sobie samodzielnie wyliczyć. Wysokość opłaty miesięcznej dzielisz przez 30 dni i mnożysz przez ilość dni od podpisania umowy. To jest tak zwana opłata proporcjonalna od dnia rozpoczęcia świadczenia usługi. Trzeba tylko sprawdzić, na jaki dzień przypada cykl rozliczeniowy, aby wyznaczyć ile dni jest proporcjonalnych, np może to być 18. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Pierwsza faktura

@mrok jest tak jak mówi @ketrasaArtur , poza tym tu masz wszystko opisane https://www.orange.pl/omnibook/faktura-wyzsza-niz-zwykle


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 90
  • 0

Pierwsza faktura

Umowa podpisana 24.05. na kwotę 89,99 -4,99 za e-fakturę. Na koncie widzę 127,96.. jak to liczyć ??


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18432
  • 52697
  • 710

Pierwsza faktura

@mrok podaj jeszcze cykl rozliczeniowy. Sprawdzisz kiedy masz kolejny cykl na koncie Mój Orange.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2070
  • 11672
  • 52

Pierwsza faktura


@mroknapisał(-a)

Witam. umowę podpisałem na światłowód 20.05, dzisiaj na koncie pojawiła się faktura z kwotą o prawie 40 zł większą niż mam w umowie? Czy tak wyglądają praktyki operatora czy to pomyłka... Faktury nie da rady podglądnąć, więc nie wiem co naliczono.


Jak będzie faktura do zapłaty, to będzie i podgląd, to co tam masz na koncie teraz, to nic nie znaczy, zresztą pierwsza faktura, zawsze jest większa, bo końcówkę cyklu rozliczeniowego płacisz i jeden aktualny cykl, wszystko będzie na fakturze ujęte, jak podałeś @ to na niego dostaniesz fakturę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18432
  • 52697
  • 710

Pierwsza faktura

@mrok Wysokość miesięcznego zobowiązania wynosi: 89,99 - 4,99 = 85 zł

Teraz dzielisz 85 zł / 30 dni daje około 2,84 zł za dzień korzystania z internetu. Teraz ilość dni od podpisania umowy do cyklu rozliczeniowego, czyli okres proporcjonalny świadczenia usługi, daje 15 dni, które mnożysz przez kwotę za dzień, czyli 15 dni * 2,84 zł wynosi 42,60 zł. Razem na fakturze masz okres proporcjonalny 42,60 zł + cały miesiąc 85 zł = 127,60 zł (kwestia zaokrągleń)


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2070
  • 11672
  • 52

Pierwsza faktura

@ketrasaArtur teraz chyba opłata z FunBox6 też jest miesięczna, ale mogę się mylić 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18432
  • 52697
  • 710

Pierwsza faktura

@IreneuszCD może tak być. Obliczenia wykonałem na podstawie danych przedstawionych przez @mrok. Do prawidłowego obliczenia potrzebny jest jeszcze dzień cyklu rozliczeniowego, bo ilość dni założyłem. Jeżeli jest jeszcze opłata za FunBox-a, to mam błędne założenia ilości dni proporcjonalnych. Przynajmniej @mrok ma sposób obliczenia pierwszej faktury.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Pierwsza faktura

Cześć @mrok 

Przesyłam Ci stronę Orange Faktury i płatności Faktura za usługi Orange https://www.orange.pl/omnibook/faktura-za-uslugi-orange# 

W punkcie 6 Jak czytać pierwszą fakturę?  Przesyłam Ci tutaj informację

Kwota do zapłaty na pierwszej fakturze może być wyższa, ponieważ poza pełną opłatą abonamentową naliczaną z góry za przyszły miesiąc, może zawierać również

  • jednorazową opłatę za aktywację usługi.
  • wyrównanie abonamentu – czyli proporcjonalnie wyliczoną opłatę za okres od dnia włączenia usługi do rozpoczęcia pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego

Możesz jeszcze mieć doliczoną opłatę za Funboxa 4,99 zł/mies  plus opłatę 4,99 zł/mies. za internet dostarczany na sieci innego dostawcy.  Także możesz mieć opłatę 20,00 zł/mies. dla nowych klientów lub za dopłatą w dotychczasowej wysokości dla obecnych klientów.

@mrokmozesz też sprawdzić z czego wynika kwota faktury:

!) informacje znajdziesz na rachunku w części Szczegóły rozliczenia.

Informacje są tutaj https://www.orange.pl/internet/internet-domowy?gad=1&gclid=EAIaIQobChMIt5bJhcaz_wIVdQDmCh26ZAJbEAAYA...

Więcej informacji znajdziesz w powyższych linkach Orange.

Pozdrawiam 🙂