Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Płatna wizyta technika Orange


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Płatna wizyta technika Orange

@grrigor  nie ma różnicy w cenie (jeżeli o to pytasz), handlowiec zarabia na prowizji ale ją dostaje od operatora. Oczywiście zawsze takie zamówienie u handlowca będzie szybciej zrealizowane, gdyż już jest w systemie niż to jak usługa będzie w systemach do zamawiania usług online. Co do umowy to pierwsza zawsze jest na 24 miesiące, chyba że jest akurat promocja na "internet na próbę" to wtedy umowa jest na czas nieokreślony (ale oczywiście jest to opcja droższa).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Płatna wizyta technika Orange

@slav72 - pytałem mardera, ale może Ty też będziesz znał odpowiedź - takie zamówienie przez handlowca można edytować zanim mnie fizycznie podłączą? Jest to w ogóle możliwe? Wolałbym, szczerze mówiąc, usługę na 12 miesięcy, może po roku zmienią się ceny, tylko teraz nie wiem, czy ten formularz jest już prawnie wiążący do momentu przyłączenia, czy można w nim coś jeszcze edytować?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Płatna wizyta technika Orange

@grrigor Na jaki okres jest dana usługa masz napisane na stronie Orange. Zazwyczaj przy krótszych jest wyższa opłata ale nie jest to regułą.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Płatna wizyta technika Orange

@grrigor  częściowo wyżej Ci odpisałem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Płatna wizyta technika Orange

@grrigor Zamówienie i akces na podłączenie to jedno, ale wiążąca jest umowa, której przecież nie podpisujesz od razu. To ona jest dokumentem ostatecznym

Jeśli idzie o samą instalację, to dobrze, ze masz ONT zewnętrzny. Ważne, aby w skrzynce nad drzwiami było zasilanie 230V dla tego ONT-a. Dalej po eth doprowadzisz do modemu i patchcordem eth podłączysz dekoder. Sprawa banalnie prosta, a więc nie widzę powodu wzywania montera na instalacje dekodera


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Płatna wizyta technika Orange

@grrigor 

Przy zamawianiu usługi będziesz rozmawiał z konkretnym człowiekiem w salonie albo przez telefon albo będziesz korzystał z pośrednictwa strony www. W każdym przypadku usługa zostanie zbudowana indywidualnie na podstawie aktualnie obowiązującej oferty. Końcowym efektem uzgodnień jest zakres usług, opłaty i czas trwania umowy. Nie wydaje mi się żebyś już mógł złożyć to zamówienie skoro "prace ziemne" jeszcze trwają. Tak czy owak tu, na forum nikt Ci ze 100% pewnością nie powie jaką ofertę uzyskasz.

Po uzgodnieniu warunków przyjdzie monter i zamontuje Ci światłowód, przyniesie i uruchomi sprzęt i, po stwierdzeniu że wszystko jest OK, podpiszesz umowę. Od tego momentu jest ona wiążąca.

W czasie trwania umowy niektóre jej elementy można zmieniać, ale które i na jakich zasadach to zależy od tego jaką umowę wynegocjowałeś.

Z tego co piszesz wynika, że bez trudu poradziłbyś sobie bez "asysty technicznej" w razie domówienia IP TV później, ale może jednak warto byłoby mieć to od razu z głowy i pod kontrolą, na wypadek gdyby na przykład dostarczony sprzęt okazał się uszkodzony. Do rozważenia.