Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Płatna wizyta technika Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Płatna wizyta technika Orange

Dzień dobry,

 

właśnie widzę, że rozpoczęła się długo przeze mnie wyczekiwana budowa światłowodu Orange na moje osiedle. Mam już za sobą wizytę handlowca i złożyłem zamówienie na usługę. 

Zostałem jednakże poinformowany przez handlowca, że jeśli zamówię światłowód 1 Gb/s bez TV, a po jakimś czasie zdecyduję się na pakiet z TV to zostanę obciążony kosztami asysty monterskiej w wysokości ok. 200 zł, bo tylko pierwsza wizyta techników jest darmowa. 

 

Czy tak jest w rzeczywistości?

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię i etykiety - Wiktor

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Płatna wizyta technika Orange

@grrigor To nie do końca tak. Jeśli zechcesz, aby technicy przynieśli dekoder TV i go zainstalowali, to oczywiście za to zapłacisz za asystę i wizytę montera. Jeśli później dokupisz pakiet, odbierzesz sprzęt w BOK i sam podłączysz, to będzie za darmo. Warto się jednak zastanowić czy dasz radę sam podłączyć dekoder (żadna filozofia) tylko wtedy, kiedy dekoder jest daleko od modemu i konieczne będzie podłączenie po kablu, który może położyć monter w ramach asysty


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Płatna wizyta technika Orange

@grrigor na pewno po założeniu usługi internetowej bez zewnętrznego ONT, a później zgłoszeniu o chęci zewnętrznego ONT trzeba zapłacić za taką wizytę. Podejrzewam, że i w przypadku dołożenia do umowy TV też taką opłatę będzie trzeba wnieść ze względu na montaż dekoderów do obsługi IPTV od Orange, chyba, że po rozszerzeniu o usługę TV sam zdecydujesz się na uruchomienie dekoderów we własnym zakresie, wtedy opłata nie powinna być naliczona.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Płatna wizyta technika Orange

O zewnętrzny ONT nie pytam, bo już sobie to zgłosiłem na zamówieniu 🙂 Także to mam załatwione. Aaa i usługa nie była zamawiana internetowo, bo dopiero są prace ziemne. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Płatna wizyta technika Orange

@grrigor Zewnętrzny ONT nie ma wpływu na pakiet IPTV. Jeśli będziesz miał założony modem, to dekoder i jego instalację uzależniona jest od usytuowania obu sprzętów. Po wifi na krótkich dystansach nie ma problemu, a odległości z brakiem zasięgu wifi możesz obsłużyć tylko kablem Eth, który trzeba umieć ułożyć i  podłączyć. Zamierzasz mieć multiroom?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Płatna wizyta technika Orange

Nie, nie zamierzam mieć multiroomu. Instalacja będzie w małym mieszkaniu. Od szafy telekomunikacyjnej nad drzwiami mieszkania do gniazda LAN, w które docelowo ma być wpięty router jest maksymalnie 4 m. 

W razie czego do drugiego pokoju też jest wyciągnięte gniazdko w ścianie. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Płatna wizyta technika Orange

@grrigor  tak jak mówią koledzy, usługę tv możesz domówić później online (najlepsza opcja - możliwość rezygnacji w ciągu 14 dni), telefonicznie bądź w salonie z odbiorem własnym lub dostarczenie przez kuriera. Nie potrzeba jakiś wielkich umiejętności aby samemu podłączyć i uruchomić usługę, a w razie problemów zawsze masz forum NO i pomocnych forumowiczów. Dodatkowo płatna jest asysta monterska przy instalacji usług, ale nie musisz jej zamawiać przy składaniu zamówienia na usługę.

PS.

Handlowcy dużo mówią, szczególnie ze względu na to że im droższą usługę sprzedadzą tym większą prowizję dostaną.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Płatna wizyta technika Orange

@grrigor  Wiesz to taki trochę chwyt marketingowy sprzedawców typu, bierz Pan teraz wszystko bo później będzie drożej. Tak naprawdę umowa Ci się skończy za rok czy dwa którą nie przedłużasz i koniec. Tydzień później idziesz do salonu i nagle się okaże że możesz mieć nowy pakiet net+TV w bardziej korzystnej cenie od tego co było.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Płatna wizyta technika Orange

@slav72 - dzięki za info, tak zrobię. A przy okazji mam pytanie. Czy jest jakaś różnica (oprócz osoby, która dostaje prowizję od zamówienia) przy składaniu zamówienia na usługi?

Był u nas ostatnio handlowiec Orange, zbierał zamówienia na usługi z formatki PDF, bo twierdził, że oni są to w stanie szybciej wpisać do systemu (bo będą szybciej wiedzieć o zakończonej instalacji światłowodu) niż konsultanci przez neta. 

Tak naprawdę innej alternatywy niż Orange Światłowód nie mam i cieszę się, że robią, ale zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem, że dałem ten formularz handlowcowi - bo jak rozumiem w ostatecznym rozrachunku to zamówienie zostanie przekształcone na umowę?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 206
  • 0

Płatna wizyta technika Orange

@marder - a takie pytanie - jak składasz u handlowca "zamówienie na usługi Orange Światłowód" to wymagane jest wzięcie tego na 24 miesiące, czy można na 12?

 

I drugie pytanie - czy jest jakiś okres do kiedy takie zamówienie można edytować, zanim stanie się umową? Jeśliby się okazało, że można zmienić okres obowiązywania z 24 na 12 miesięcy to bym tak wolał. 

U nas na razie dopiero kopią, nic oprócz zamówienia Orange ode mnie nie dostało.