Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej

Witam. Jestem klientka Orange i zostałam oszukana. Firma orange sprzedała mój dług firmie windykacyjnej o którym wogole nie wiedziałam i dopiero po paru miesiącach dowiedziałam się że mam dług.... A teraz nie chcą nawet udowodnić mi że w trakcie podpisywania i ustalania warunków umowy było inaczej niż jest. Przekręt jak ich mało..!! Niestety moja reklamacja została odrzucona z powodu braku dowodów a jak chce żeby udostępnić mi rozmowę z Panią konsultantką odnośnie tej sprawy to nie udostępnią z powodu braku podstaw i że sprawa nie jest sprzedażowa (no a jaka może być niby?) Idę do prawnika....

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej

Oczekiwanie rozmów nie musi być spełnione. Poproś o info za co był ten dług jak nie wiesz.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej

Witam. Dlaczego nie muszą..? Ja jestem przekonana że to ich wina i ich niekompetentna koordynatorka która wprowadziła mnie w błąd.Po za tym mam w tel. nagrywarkę rozmów z automatu... Dlaczego nie mogę odsłuchać tych rozmów?( ale inne mogę? ) A ten dług rzekomy to wiem o co chodzi, i jak w temacie wyżej.... ((


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej

Wg przepisów prawa operator ma obowiązek udostępnienia Tobie (jako klientowi) rozmowy jedynie gdy zamawiasz usługę lub dokonujesz zmian w umowie i nie jest to potwierdzane pisemnie bez podpisu (np. przez umowę, aneks). Inne tematyki rozmów - dobra wola operatora.

Twoja rozmowa dotyczy spraw windykacyjnych, więc tu takiego obowiązku nie ma.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej

.... Ale wcześniej dotyczyła sprzedaży i umowy którą podpisałam z firmą Orange w sklepie Media Expert wraz z kupnem telewizora.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej

Ale jeśli podpisałaś ją w sklepie, to nie zawarłaś przez telefon - więc też takiego obowiązku nie ma.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej

Tak tylko trochę oszukali mnie na kasę bo podpisywałem umowę w abonamencie na 35zł miesięcznie a potem okazało się że abonament ma być droższy i usługi które początkowo miały być w abonamencie też nie było... o czym dowiedziałam się w korespondencji która mi przysłali... Moja szybką reakcja była taka że zadzwoniłam do firmy Orange. I wtedy odbyła się ta rozmowa przez którą mam teraz kłopoty. Miała być korekta faktury tegoż abonamentu na moją korzyść zgodnie z tym co podpisywałem. I tak zostało do listopada ubiegłego roku gdzie właśnie w tej sprawie zadzwoniła do mnie firma windykacyjna. Ja o niczym nie wiedziałam a jak dzwoniłam przez ten czas do Orange było wszystko opłacone! Ja lubię wiedzieć zawsze za co płacę i zawsze pytam ile i za co... Zawsze.. A tu niespodzianka i odsetki za coś co mogłam uniknąć gdybym wiedziała....


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej

Po tym co piszesz, to umowa została zapewne rozwiązana. Jakby były wszystkie rachunki opłacone, to by tak nie było. Jednakze nie znamy wszystkiego po Twoim opisie, bo jest on bardzo ogólny. Może najważniejsze pytanie: Czy telefon wciąż Ci działa? Bo jeżeli tak, to o coś innego musi chodzić.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej

Nie ,umowa jest dalej i dalej płacę wszystkie rachunki... I zobowiązania także firmie Orange. Tylko tej faktury korygującej nie zapłaciłam bo nie wiedziałam... I bez moje zgody i wiedzy firma orange wystawiła mój rzekomy dług firmie windykacyjne. Czy to tak trudno jest zrozumieć.. Chyba tak bo ja też nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym moim sprzedanym długiem i nie opłacona faktura za którą teraz mam płacić trzy razy tyle niż jej stan faktyczny..... Aby do końca umowy i nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Orange to naciagacze i oszuści..Druga sprawa miesiąc prawie temu złożyłam reklamację odnośnie sprawy i miały mi być udostępnione rozmowy z konsultantem. W odpowiedzi na maila otrzymałam informacje ze przyjmują i czas oczekiwania to 30dni.Nie mam jeszcze nic. Dlaczego rozmowy które dotyczą spraw klientów nie są mu udostępniane?? Dlaczego działa to tylko w jedną stronę??

 

Moj rozmowa dotyczyła umowy z firmą Orange a mną. Więc mają obowiązek mi te rozmowy udostępnić. I kropka.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Orange sprzedało dług, o którym nic nie wiedziałam, firmie windykacyjnej

http://www.cik.uke.gov.pl/czy-operator-ma-obowiazek-nagrywac-i-udostepnic-rozmowe-telefoniczna-podcz... tutaj masz informację o obowiązku udostępnienia rozmowy.

 

Natomiast w kwestii sprzedania długi firmie windykacyjnej, to jest taka możliwość i Orange z niej skorzystało. Od odpowiedzi na reklamacje możesz się odwołać. Natomiast w samej odpowiedzi zostało Ci przedstawione, czy byłaś informowana o kwocie do zapłaty?