Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

Dlaczego firma Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji. Dodatkowo, pracownik salonu nie informuje o tym. Reklamacja jest odrzucana bez podania wyjaśnienia. Niestety, bez rabatów umowa jest mało atrakcyjna, a za wcześniejsze jej rozwiązanie jest kara umowna.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

Punkt 7 dotyczy rabatu a cesji.
Screenshot_2018-02-27-19-25-07-062_com.google.android.apps.docs.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

 jakie rabaty zniknęły ? Bo jeśli były to rabaty za posiadanie np. usług stacjonarnych i te nie zostały przepisane.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

Można też często zrobić cesję powrotną i zyskasz rabaty o ile regulamin promocji na to pozwala.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

Tak. Chodzi o rabat za usługi stacjonarne. Ale one również zostały przeniesione cesją. Wydaje mi się, że Orange wedle własnego uznania, może dać lub zabrać rabat. Niestety klient jest wobec czegoś takiego bezradny.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

Jeśli chodzi o promocje dla firm, to tam nie wszystkie rabaty są włączane po cesji. A jaka to wersja promocji?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

Cesja była z firmy na firmę (przenosiliśmy działalność z mojej żony na mnie: zmieniła się tylko nazwa firmy i NIP, nawet adres został ten sam). Rabat na fakturze widniał jako "Rabat Orange Open dla Firm (1.xxxxxxxx)". Nie mogę zrozumieć, na jakiej podstawie rabat ten został odebrany. Nie chodzi o pieniądze bo kwota niewielka, a podejście do klienta. Odpowiedź na reklamację brzmi mnie więcej "nie bo nie". Brak jest jakiegokolwiek wyjaśnienia. Dla mnie cesja oznacza tylko podmianę jednej ze stron umowy. Samo zmienianie umowy wymagałoby jej zawarcia od nowa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

Jest to w regulaminie http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005825/4107930447.pdf

Paragraf 3. Punkt 7 podpunkt 3.

Podejrzewam, że Ty nie miałeś konta firmowego z aktywnym rabatem orange open dla firm.

Regulamin jest mętny ale ogólnie zasada jest taka, by dokupiona została co najmniej jedna lub dwie nowe usługi.

Ps. Ukryj numer klienta.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

Cały paragraf 3, jak i wspomniany punkt i podpunkt mówi o rozwiązaniu umowy. My nie rozwiązaliśmy starej umowy i nie podpisaliśmy nowej. Nie wiem więc nadal, w jaki sposób ten punkt odnosi się do zaistniałej sytuacji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

Punkt 7 dotyczy rabatu a cesji.
Screenshot_2018-02-27-19-25-07-062_com.google.android.apps.docs.png

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Orange odbiera rabaty po dokonaniu cesji

W mojej umowie nie ma takiego paragrafu. W ogóle nie pada w niej słowo "cesja". W aneksie cesji jest sformułowanie, że w przypadku zmiany jakichkolwiek warunków, operator skontaktuje się w celu ustalenia rozwiązania. Poza zapewnienia pracownika salonu, że wszystko pozostanie bez zmian, żadnego kontaktu nie było. Zwyczajnie faktury zaczęły przychodzić większe.

Cóż, to jest przykład bezsensownej walki małego podmiotu z olbrzymim. Jedyne, co mogę w tej sytuacji zrobić to poczekać pół roku do końca umowy i iść do konkurencji. Szkoda, bo wygodniej było mieć telefon stacjonarny, Neostradę i komórki u jednego dostawcy. Całe szczęście mam możliwość podłączenia internetu światłowodowego w siedzibie firmy. Szkoda, że jak był podłączany pół roku temu to powiedziałem: "dziękuję, mnie wystarczy moja Neostrada".