Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange love a utrzymanie łącza

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Orange love a utrzymanie łącza

Nie, nie nie 🙂 utrzymanie łącza nie płaci się za posiadanie voipa. Utrzymanie łącza jest naliczane jeśli posiadamy internet stacjonarny (Neostradę) bez posiadania telefonu analogowego (nie musi być telefon w Orange, może to być też WLR u innego operatora). 

 

W praktyce obecnie opłata jest naliczana tylko do łącz miedziowych (prędkości do 80 włącznie). W na światłowodzie jest w promocji za 0 zł.

Anonim

Nie dotyczy

Orange love a utrzymanie łącza


@bluesmanniaknapisał(-a)

@Anonim "Ja nie mam, bo mam telefon stacjonarny i jest w jednym punkcie zastrzeżenie, że o ile się nie korzysta z usługi telefonicznej, świadczonej w oparciu o dostęp analogowy, to opłata za utrzymanie łącza jest."

Ano właśnie, a skoro @lukaszeq będzie miał voip to za utrzymanie zapłaci 🙂


@bluesmanniak, właśnie dlatego, że posiadanie korzystniejszych warunków promocji z przed lat, boli operatora i kombinuje, jak by przechytrzyć klienta, stosując różne sztuczki. Stacjonarka, WoIP i na miedzi...a kto na miedzi siedzi, to po cichu nie siedziEmotikon: Język i się wymądrza, jak jaEmotikon: Mrugający


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Orange love a utrzymanie łącza

@Piotrekk85 "Utrzymanie łącza jest naliczane jeśli posiadamy internet stacjonarny (Neostradę) bez posiadania telefonu analogowego (nie musi być telefon w Orange, może to być też WLR u innego operatora). "

Czytam to i czytam i chyba upał za duży, bo nie mogę załapać - zakręciłeś to bardziej niż specjaliści z Orange 😉 Doszedłem do konkluzji, na razie, że żeby nie płacić za utrzymania łącza gdy mam telefon voip, to muszę jeszcze mieć telefon analogowy - dobrze wydedukowałem? Tylko kto na to pójdzie???


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Orange love a utrzymanie łącza

Jeśli jesteś zwykłym szarym "Kowalskim" mającym jedną usługę pod jednym adresem - to raczej nie. Ale są wybrane grupy mający zniżki na telefon analogowy (np. byli i obecni pracownicy Orange Polska). Ponadto jeśli ktoś korzysta z pomocy socjalnej, jest Plan Przyjazny. Nie wiem czy są jeszcze zniżki dla niepełnosprawnych.

Dodatkowo jeśli ktoś ma firmę i kilkanaście/kilkadziesiąt usług w różnych lokalizacjach, na poziomie WLR w hurcie można wynegocjować korzystniejszą ofertę.

A czasem nie "cena" się liczy. Np. miałem w rodzinie osobę, co korzystała z EKG przez telefon. Na Voipie tego nie ma. Podobnie jak zwykłego faxu.