Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange VPN, problem z IPv4


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 15
  • 0

Orange VPN, problem z IPv4

Witam, od kilku dni próbuje uruchomić Orange VPN. Usługa jest aktywna, konfigurację zrobiłem. Mimo wszystko usługa nie działa. Orange twierdzi że problem jest to że w konfiguracji mam wybrane IPv6, ale tak nie jest, mam IPv4. Zauważyłem jednak że na początku przez długi czas symbol Lte się nie pojawia a jak w końcu się pojawi to faktycznie dostaje tylko adres IPv6. Czy ktoś miał taki problem? Czy Orange ma ludzi którzy mają o tym pojęcie i nie pracują tylko zdalnie? Bo wtedy mógłby na własne oczy sprawdzić że konfiguracja jest poprawna a problem jest w innym miejscu. 

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Orange VPN, problem z IPv4

@Krzysztofffff  jaki telefon masz? 

Daj zrzuty z konfiguracji Dane Mobilne. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Orange VPN, problem z IPv4

@Krzysztofffff tu jest podany sposób konfiguracji VPN:

https://www.orange.pl/view/vpn

 

Czy jak już utworzyłeś nowi profil VPN, to ustawiłeś go jako domyślny, czy został stary profil? Z twojego opisu wnioskuję, że nie zaznaczyłeś profilu VPN jako domyślnego, dlatego z internetem łączysz się standardowo bez VPN.

Na jakim sprzęcie ustawiasz VPN?

Czy usługę VPN wykupiłeś na numer, którym łączysz się z internetem?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 15
  • 0

Orange VPN, problem z IPv4

Używam Sony Xperia XZ3. Załączam zrzuty ekranu 

Screenshot_20201230-214857.png

Screenshot_20201230-214906.png


@Anonimnapisał(-a)

@Krzysztofffff  jaki telefon masz? 

Daj zrzuty z konfiguracji Dane Mobilne. 


 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 15
  • 0

Orange VPN, problem z IPv4

Stary profil został, ale wybrany mam nowo utworzony. Zresztą po wybraniu tego nowego nie mam internetu, więc na pewno widać że jest wybrany inny. Tak usługa jest wykupiona na numer na telefon na którym robię konfigurację. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Orange VPN, problem z IPv4

@Krzysztofffff na stronie, którą podałem wcześniej jest podane, aby nazwa użytkownika i hasło zostało puste, ale w filmiku poniżej podają, aby nazwa użytkownika i hasło wpisać vpn. Według mnie, te parametry powinny być wprowadzone. Skonfiguruje u siebie VPN zgodnie z filmikiem.

Anonim

Nie dotyczy

Orange VPN, problem z IPv4

VPN masz na pewno aktywne na koncie @Krzysztofffff , bo z tego co piszesz raczej nie, inna sprawa VPN z dynamicznym iP czy statyczne, ze stałym iP, bo ta druga opcja ma inne ustawienia. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 15
  • 0

Orange VPN, problem z IPv4

Nie wiem o jakim filmiku mówiłeś ale ustawiłem hasło i login na vpn. Póki co nie mam symbolu Lte po tej zmianie ale jeszcze poczekam. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Orange VPN, problem z IPv4

@Krzysztofffff rozwiń zakładki na stronie. Jest opis konfiguracji VPN oraz pod spodem filmik.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 15
  • 0

Orange VPN, problem z IPv4

Orange twierdzi że usługa jest aktywna. W mój orange też widzę że jest ok. Mam orange vpn bez stałego adresu IP.