Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love - rozwiązanie umowy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange Love - rozwiązanie umowy

Cześć

Chciałbym zerwać umowę [odstąpienie w ciągu 14 dni] i ponownie podpisać umowę na Orange Love [światłowód].

Czy sprzęt w postaci dekoderów + funboxa mogę zwrócić w salonie czy muszę pocztą [sprzęt przynieśli monterzy przy zakładaniu światłowodu]? Druga sprawa to fakt, że termin wypowiedzenia umowy mam do piątku, a numer telefonu komórkowego do tej usługi zostanie przeniesiony dopiero ... 22 listopada. Czy on zostanie przeniesiony na kartę czy zostanie cofnięty do poprzedniego operatora?

I jak już będę "wolny" od usług Orange to będę mógł zawrzeć ponownie umowę w promocjach dla nowych klientów?

 

Pozdrawiam

 

 

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Orange Love - rozwiązanie umowy

1) jak masz możliwość odpięcia sprzętu, to możesz odnieść do salonu - jak nie, to po odstąpieniu trzeba wezwać technika
2) odstąpienie od umowy nie kasuje procesu przeniesienia numeru. Proces powinien być zrealizowany, numer w starej sieci będzie odłączony. Niestety w Orange go nie będzie. Będzie wiele komplikacji. Najlepiej jak najszybciej wycofać proces przeniesienia numeru u obecnego operatora (z uwagi na krótką datę sugeruję nie robić tego przez Orange).
3) zwykle trzeba odczekać kilka dni aż w systemie zostaną zamknięte sprawy na odstąpienie


A czemu chcesz odstąpić? opłaca Ci się to? bo aktywacja i proporcjonalny abonament za liczbę dni i tak zapłacisz.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange Love - rozwiązanie umowy

1) Mam Funboxa 3.0. Za technika się płaci?

2) Problem jest taki, że nastąpiło wypowiedzenie umowy na abonament przez Orange. Także jeżeli bym przerwał proces to nadal byłbym z umową u poprzedniego operatora. 

 

Nie opłaca mi się to, tylko niestety w Orange jest totalna dezorganizacja jak za czasów znaczka TP. Wziąłem ofertę Orange Love cały pakiet z Internetem 300Mb/s za 109 zł + Samsungiem J3 (2016) z ratą 4 zł/miesięcznie [tak jest w cenniku, było na stronie WWW i tak zapewniał mnie "opiekun budynku"]. A przyszedł harmonogram spłaty 24 zł miesięcznie. Na infolinii nikt nic nie wie, każą dzwonić do opiekuna. Opiekun był tym zdziwiony i powiedział, że załatwi sprawę. Nie załatwił ... i przestał odbierać telefony. Złożyłem reklamację, ale podobno mają 30 dni na odpowiedź. Więc ciekawie będzie jak odrzucą reklamacje. No i nie dostałem karty SIM [przyszedł tylko telefon] i też na infolinii powiedzieli, żebym poszedł do punktu sprzedaży, zrobił duplikat [koło 30 zł] i pisał reklamacje "to może zwrócą mi koszty". I dlatego zastanawiam się nad rezygnacją, bo czuję się zrobiony trochę w balona przez Orange i "opiekuna budynku". 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Orange Love - rozwiązanie umowy

1) To zależy od rodzaju instalacji, czy możesz bezpiecznie ją odłączyć czy nie. W razie wątpliwości podpytaj na BOK.

2) "Problem jest taki, że nastąpiło wypowiedzenie umowy na abonament przez Orange." Okej, ale jeszcze wg Twojego opisu numer nie został przeniesiony. Więc proces przeniesienia i wypowiedzenia można wstrzymać. Tylko robiąc przez Orange może zabraknąć dni po trwa to tydzień (jest na styk). Pewność jest gdy zrobisz przez obecnego operatora. Owszem potem trzeba formalności robić jeszcze raz. Ale masz pewność, że nie utracisz numeru. Bez tego może numer nie działać w żadnej sieci. Zwróć uwagę, że na wzorze formularza odstąpienia https://www.orangefinanse.pl/ocp-http/PL/Binary2/1996798/4089443556.pdf jest info:
"Odstąpienie od umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawartej z Orange nie jest równoznaczne z anulowaniem procesu przeniesienia numeru u dotychczasowego dostawcy usług. W celu rezygnacji z przeniesienia numeru do Orange należy udać się do dotychczasowego dostawcy usług i wycofać wniosek o rozwiązanie umowy z przeniesieniem numeru."

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Orange Love - rozwiązanie umowy

tutaj nie ma zadnej filozofii jezeli chodzi o odlaczenie funboxa dekodera. instalacje swiatlowodowa zostawiasz i tyle. sprzet oddajesz do salonu.
robiac odstapienie w ciagu 14 dni to i tak musisz sie liczyc z tym ze usluga bedzie aktywna jeszcze przez jakis czas tydzien czy dwa tygodnie. orange proporcjonalnie naliczy oplate abo.

jezeli chodzi o mnp (przeniesienie numeru) to bym to zostawil tak jak jest bo usluge ftth nie odlacza z dnia na dzien. numer przejdzie 22 listopada na abo za 40zl. jezeli do tego czasu nie odlacza ftth to bez sensu jest brac druga umowe. po 22 listopada bedziesz mogl spokojnie podpiac ten nr komorkowy do love.
uwazam ze nie ma lepszego rozwiazania 😉

a samsunga j3 2016 dostaniesz jako gadzet za zeta 😜


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange Love - rozwiązanie umowy


s_a_t_a_n napisał(-a):

[...]
jezeli chodzi o mnp (przeniesienie numeru) to bym to zostawil tak jak jest bo usluge ftth nie odlacza z dnia na dzien. numer przejdzie 22 listopada na abo za 40zl. jezeli do tego czasu nie odlacza ftth to bez sensu jest brac druga umowe. po 22 listopada bedziesz mogl spokojnie podpiac ten nr komorkowy do love.
uwazam ze nie ma lepszego rozwiazania 😉

a samsunga j3 2016 dostaniesz jako gadzet za zeta 😜


A tego to akurat nie rozumiem. Numer jest przenoszony do oferty Orange Love, na umowie mam pakiet TV/internet/stacj./kom., także chyba nie zostanie on zmigrowany na abonament.
Okazuje się że numer zostanie przeniesiony do Orange już 20 listopada. Także nawet jeżeli wyślę w piątek wypowiedzenie listownie, to myślę że przed poniedziałkiem nie dojdzie ono.

Tylko czy nawet jeżeli numer już będzie w Orange to w przypadku wypowiedzenia umowy nie nastąpi kasacja?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Orange Love - rozwiązanie umowy

To zależy od sytuacji. Jeśli masz obecnie już numer tymczasowy w Love (komórkę), 20.11 będzie przeniesienie, jeśli odstąpienie będzie później. To będzie wyłączone wszystko. Co do odzyskania numer w takiej sytuacji się nie wypowiem, ale raczej bez kilku reklamacji może być problem.

Tu może bym sprecyzować o czym pisał przedmówca. Bo umowę masz na pakiet Orange Love ale tak naprawdę masz prawo do odstąpienia w kawałkach (nie wiem po co). Nie wiem czy dobrze odczytuję Twoje intencje, że póki co chcesz odstąpić od wszystkich składników w Love.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Orange Love - rozwiązanie umowy

orange love dla klienta to jedna oferta ale dla orange sa to dwie uslugi. i tj w Twoim przypadku to usluga stacjonarna i usluga mobilna. jezeli nie wycofasz mnp to nr zostanie przeniesiony i jezeli nie bedziesz mial uslugi stacjonarnej to bedziesz mial komorke w abo love za 40zl. mozesz wtedy w kazdej chwili ten nr polaczyc z internetem stacjo/4G. wiec jaki jest sens anulowania przeniesienia skoro i tak bedziesz chcial orange love 4U. 
przyklad jezeli np wybierasz oferte orange love 2U (vdsl+komorka). vdsl dostanie BMT (nie ma kabla i nie bedzie) ale komorka nie dostanie BMT. bedziesz mial sama komorke za 40zl. chyba ze zrobisz rezygnacje z niej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Orange Love - rozwiązanie umowy

A możliwym jest jeszcze BMT jak usługa działa?

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Orange Love - rozwiązanie umowy

ten vdsl to jedynie przyklad ktory pokazuje co sie dzieje jezeli nie ma sie uslugi stacjo. czy to rezygnacja czy BMT. taki schemat zadziala. ten przyklad mozna porownac do calej tej sytuacji.