Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love - przeniesienie nr

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Orange Love - przeniesienie nr

Witam,

Obecnie posiadam Orange Love w skład którego wchodzą Internet Stacjonarny, Telefon Stacjonarny, Telewizja i Telefon komórkowy, przy umowie bezterminowej. Z racji przeprowadzki chciałbym pozostawić obecne usługi stacjonarne w obecnej lokalizacji, nr komórkowy jednak chciałbym przenieść do innego operatora. Czytałem na temat OL trochę i wiem, że jest to dość problematyczna kwestia. Pytanie czy coś się może zmieniło i taka możliwość obecnie istnieje? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Orange Love - przeniesienie nr

@JVT jeżeli przeniesiesz numer komórkowy do innego operatora, to pakiet OL zostanie zakończony. Albo zostawiasz wszystkie usługi łącznie z komórką w takim stanie jak obecnie. Bez likwidacji OL nie wyrwiesz numeru komórkowego.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Orange Love - przeniesienie nr

@JVT  masz pakiet usług OL, nie da się numeru komórkowego z tego wyciągnąć, są plany na takie coś. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Orange Love - przeniesienie nr

Jeżeli dobrze rozumiem - musiałbym przedłużyć umowę na te 3 usługi, żeby mieć możliwość zrobienia czegokolwiek z nr komórkowym? Czy już komórka na zawsze musi zostać w OL bo pakiet?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Orange Love - przeniesienie nr

@JVT jeżeli przeniesiesz numer komórkowy do innego operatora, to pakiet OL zostanie zakończony. Albo zostawiasz wszystkie usługi łącznie z komórką w takim stanie jak obecnie. Bez likwidacji OL nie wyrwiesz numeru komórkowego.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Orange Love - przeniesienie nr

@JVT wyciągasz nr komórkowy, likwidujesz OL i na nowo podpisujesz umowę na internet stacjonarny, telefon i tv, bez komórki. Trzeba się liczyć, że jeśli to internet na miedzi, może się nie udać ponownie podpisać umowy. Jeśli by się udało, to telefon stacjonarny może mieć inny numer.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange Love - przeniesienie nr

@JVT  odłączając komórkę od OL de facto rozwiązujesz pakiet, to niestety usługa łączona. Tak jak radzą koledzy masz bezterminówkę, rozwiązujesz umowę w Twoim przypadku to 30 dni, wyciągasz nr komórkowy przenosisz do innej sieci, nowa umowa na internet+tel. stacjonarny+tv.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Orange Love - przeniesienie nr

@ketrasaArtur Ok teraz wiem już jak to wygląda jeżeli chodzi o procedury. Straszna lipa, trochę takie albo wszystko przedłużasz albo nic. 

Dziękuję za szybką pomoc.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Orange Love - przeniesienie nr

@ketrasaArtur 

A jeśli mam orange love (umowa na czas nieokreślony: internet domowy LTE + abonament na tel.) i chcę przenieść nr tel. do NJU mobile i zrobię to np. 25 lipca, wtedy numer zostanie będzie już w NJU od 1 sierpnia (w NJU powiedziano mi że w przypadku przeniesienia z orange nie ma okresu wypowiedzenia - jednego okresu rozliczeniowego, tylko od początku najbliższego okresu rozliczeniowego numer jest już  przenoszony do NJU), to co wtedy z internetem? Wygaśnie on 31 lipca, tak jak numer tel. w orange, czy jednak dopiero 31 sierpnia, bo na internet będzie obowiązywała opłata za jeszcze jeden okres rozliczeniowy?

 

A jeśli wygaśnie dopiero 31 sierpnia, to w jaki sposób zostanie naliczona opłata za sam internet, skoro na dotychczasowych fakturach internet + abonament na tel. mam za łączną kwotę 79,99 zł?

 

I rozumiem, że w końcu nie ma potrzeby składania żadnego dodatkowego wypowiedzenia samego internetu w orange, bo wygaśnie on z racji tego że nr tel. z orange love zostanie przeniesiony do NJU? 

 

Widzę, że jest mnóstwo pytań o podobne sytuacje na nasz.orange.pl i wszyscy piszą o różnych odpowiedziach uzyskanych od konsulatnów w salonie/na czacie orange/ i na nasz.orange.pl i szczerze dopadło mnie to samo. Chciałabym wreszcie poznać jednoznaczną odpowiedź w tej sprawie.