Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love - przeniesienie do innej sieci, a okres wypowiedzenia


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Orange Love - przeniesienie do innej sieci, a okres wypowiedzenia

Witam! Wypowiedziałem właśnie w salonie umowę na Orange Love. Umowa kończy się 15 listopada na telefon, a reszta usług 10. Nie wiem dlaczego są inne daty jak to pakiet. Okres rozliczeniowy wypada jakoś na 25 przez co w tym miesiącu już umowa się nie zakończy tylko dopiero 25 grudnia bo musi minąć jeden okres rozliczeniowy po złożeniem wypowiedzenia. Jednocześnie przeniosłem numer do innej sieci żeby go nie stracić. Dostałem SMS, że Orange ustalił datę przeniesienia na 15 listopada czyli tak jakby mi się normalnie kończyła umowa. Czyli przy przeniesieniu nie trzeba czekać jeszcze jednego cyklu rozliczeniowego i to wypowiedzenie w salonie nie będzie brane pod uwagę? Czy nie zapłacę żadnej kary za to? I rozumiem, że w chwili przeniesienia telefonu do innego operatora reszta usług z pakietu Love również się wypowie tego 15? Proszę o informację jak to jest. Pozdrawiam Piotr

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18465
  • 52798
  • 713

Orange Love - przeniesienie do innej sieci, a okres wypowiedzenia

@NightRider jeżeli jedna usługa z OL zostanie zakończona, na przykład po przez przeniesienie numeru do innej sieci, to automatycznie cały pakiet OL zostanie zakończony. Opłata zostanie naliczona proporcjonalnie. Jeśli przyjdzie zapłata za cały miesiąc, to wyrównanie nastąpi w następnym cyklu. Będzie nadpłata i trzeba się wtedy upomnieć o zwrot.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22164
  • 181

Orange Love - przeniesienie do innej sieci, a okres wypowiedzenia


@NightRidernapisał(-a)

...

Czy nie zapłacę żadnej kary za to?

...


To zależy czy zerwałeś umowę terminową. Jeśli tak, to kara będzie. Wszystko masz przecież w umowie opisane.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Orange Love - przeniesienie do innej sieci, a okres wypowiedzenia

Tak jak napisałem wyżej umowa kończy się 15 listopada. Przeniesienie telefonu jest z opcją pod koniec promocji. Orange to przyklepał, że po zakończeniu umowy numer się przeniesie, a reszta usług rownież bedzie wypowiedziana. Ale chodzi o ten ich okres wypowiedzenia. Co prawda umowa nie przeszła jeszcze na czas nieokreślony i nie ma miesięcznego okresu wypowiedzenia ale przy wypowiadaniu umowy w salonie został ustalony czas zakończenia umowy na 25 grudnia bo trzeba wypowiadać przed pełnym cyklem rozliczeniowym. I nie wiem czy za to może być naliczona jakaś kara.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22164
  • 181

Orange Love - przeniesienie do innej sieci, a okres wypowiedzenia

@NightRider 

Skoro robiłeś to w saloonie to trzeba było pracownika przycisnąć, żeby wszystko sprawdził i Tobie wyjaśnił. Nam skąd wiedzieć jak Cię rozliczą?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Orange Love - przeniesienie do innej sieci, a okres wypowiedzenia

Pytam bo może ktoś miał taką sytuację. Wczoraj wszystko wypytałem pracownika ale dzisiaj dostałem SMS, że Orange ustalił termin przeniesienia na dzień zakończenia umowy, a nie ten przedłużony bo za późno złożone wypowiedzenie.

 

To już wiem. Nawet dostałem SMS, że z chwilą przeniesienia telefonu reszta usług zostanie wypowiedziana. Zostaje kwestia, że przeniesienie skraca czas dodatkowego odczekania pełnego cyklu i czy z tego mogą być jakieś opłaty.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 636
  • 14

Orange Love - przeniesienie do innej sieci, a okres wypowiedzenia

Bardzo dziwne, że nie zachowali Ci okresu wypowiedzenia. Czy aby na pewno u Biorcy na wniosku o przeniesienie nie zrobili Ci przeniesienia na dany dzień?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Orange Love - przeniesienie do innej sieci, a okres wypowiedzenia

Konsultant u nowego operatora zaznaczył opcje na koniec promocji. W sumie nawet nie widział kiedy dokładnie mam koniec umowy bo informowałem go tylko o tym terminie z okresem wypowiedzenia. Orange sam ustalił możliwą datę przeniesienia.