Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Free - realne prędkości internetu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Orange Free - realne prędkości internetu

Witam,

 

z tego, co zdążyłam się dowiedzieć, w Orange Free nie ma podanej minimalnej oraz maksymalnej prędkości internetu LTE. Chciałabym wiedzieć jak wygląda to w praktyce - czy możecie powiedzieć mi jakie osiągacie wyniki (np. poprzez aplikację wydaną przez Ookla) w tej ofercie? Rozważam przejście do Orange i jest to dla mnie jeden z priorytetów. 

 

Pozdrawiam

6 ODPOW. 6

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Orange Free - realne prędkości internetu

Teoretyczna maksymalna prędkość jest znana, wynika ona z technologii i używanych urządzeń. Minimalna to już różnie i wynika z wielu czynników: zajętość sieci, odległość od nadajnika czy rodzaj wykorzystanych urządzeń. Wyniki są bardzo różne, poruszane to było już w tym wątku

Anonim

Nie dotyczy

Orange Free - realne prędkości internetu

@Bagienko prędkość Internetu będzie zależna od wielu czynników - miejsca, odległości do nadajnika, ilości użytkowników w danym momencie. Nie da się podać jaki będzie przybliżony przedział. Ja na OFnK w centrum swojego miasta (Kielce) uzyskuję nawet 20 mb/s. Ale tak jak podkreślam, jest to prędkość zmienna, czasem też mam momenty że muli. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Orange Free - realne prędkości internetu

@Anonim @Mat moje urządzenie obsługuje LTE Cat6, czyli 300/50 Mbps. Zastanawiało mnie to właśnie ze względu na ograniczenia, np. w Play mam ograniczenie 15/5 co jest wartością niekiedy śmiesznie małą, szczególnie, że to są wielkości maksymalne. 

 

I to, że prędkość nie jest ograniczona przedziałami (ze strony sieci) dotyczy niezależnie, którą ofertę bym wybrała?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Free - realne prędkości internetu

Internet mobilny ma to do siebie, że zależy od wielu czynników
- zasięgu w konkretnym miejscu
- urządzenia (rodzaj wspieranej transmisji danych)
- natężenia stacji bazowej
itp itd.

Proponuję zakupienie startera w kiosku lub skorzystanie z oferty na próbę.

W przypadku oferty na kartę nie ma hamulców (tylko musisz mieć pakiet lub bonus z doładowania).
W przypadku ofert na internet mobilny abonament są dwa rodzaje ofert:
- ze strefą (tzw. Internet LTE dla domu) - wtedy masz strefę do 500 m gdzie masz 150GB bez limitu, potem lejek na poziomie 1 Mbits
- bez strefy - masz konkretny limit danych bez hamulca, potem w zależności od oferty różne lejki.

A ile korzystasz miesięcznie z internetu, mierzyłaś to kiedyś?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Orange Free - realne prędkości internetu

Z zasięgiem i urządzeniem nie mam problemu, tyle mogę powiedzieć na pewno ;).

 

Z tym, że teraz obowiązkowa jest rejestracja numerów, także karta powinna być nieaktywna, póki jej nie zarejestruję, a na próbę niekoniecznie chciałabym to robić. Chodzi mi o internet wyłącznie do użytku przez mojego smartfona, zużywam go miesięcznie około 2-3 GB. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Orange Free - realne prędkości internetu

Najlepiej jednak przetestuj,a co to takiego rejestracja parę minut i po krzyku 🙂 A po co potem narzekać na operatora że to jego wina że słaby net,a będzie np.u Ciebie przeciążenie stacji...