Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 40
  • 0

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

Od dawna w moim domu jest telefon stacjonarny - w tej chwili sam numer należy do innego operatora. Z telefonu korzysta Neostrada.

Dziś, po aktualizacji aplikacji Mój Orange, przejrzałem dostępne w ramach mojego konta usługi i znalazłem telefon stacjonarny z numerem, który po raz pierwszy zobaczyłem na oczy. Jest to numer różny od mojego domowego, natomiast nr kierunkowy wskazuje na to, że rzeczywiście funkcjonuje on w moim powiecie.

Tylko - czy funkcjonuje w moim domu? Mogę go jakoś aktywować, jakoś z niego korzystać, innymi słowy - mieć dwa stacjonarne telefony o różnych numerach? I dlaczego nikt nie powiadomił mnie, że w moim Love znajduje się numer domowy? (no, chyba, że taką informację przegapiłem)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

@theW7 spróbuj z jednego numeru stacjonarnego zrezygnować. W ofercie OL będzie trudno, bo rezygnacja z jednej usługi wiąże się z rozwiązaniem umowy na cały pakiet OL. Najprościej będzie wypowiedzieć umowy na numer stacjonarny analogowy u konkurencji, chyba, że teraz wolisz oba numery stacjonarne zostawić. Jak potrzebny jest jeden numer, to szkoda kaski płacić za dwa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

@theW7 pewnie masz jeden numer na linii analogowej u tego innego operatora, natomiast przy podpisywaniu umowy na OL masz numer VoIP od Orange. Jeżeli jest aktywny, to wystarczy do routera w gniazdo telefoniczne podłączyć telefon stacjonarny i sprawdzić działanie usługi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

@theW7Jak napisał @ketrasaArtur  POTS "obcego operatora" masz jako analogowy dopinany równolegle do modemu za pomocą filtra ADSL, a w pakiecie z Orange masz VoIP, który możesz włączyć w gniazdo "telefon" z tyłu modemu. Zerknij, czy lampka" tel" na modemie świeci się na zielono, co oznacza właśnie aktywny nr VoIP


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

@theW7  tak sie wlasnie czyta umowy 😀 ze nie wiadomo jakie ma sie uslugi
masz w takim razie love z tv wiec i voip musi byc w pakiecie

moja rada taka aby sprwadzic do kiedy jest umowa na telefon stacjonarny u obecnego operatora.
jezeli mozesz to przenies ten nr do pakietu love, no chyba ze zalezy Ci na analogu bardziej niz na voip  😁


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 40
  • 0

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

@agat13 @ketrasaArtur rzeczywiście, nie sądziłem że coś takiego jak VoIP w ogóle istnieje :v

sprawdziłem, drugi telefon też działa, a nawet na umowie się znajduje, czego oczywiście nie dostrzegłem, tak jak pan @PARANOJA powiedział 😄

bajer! dziękuję wam za pomoc 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

@theW7 spróbuj z jednego numeru stacjonarnego zrezygnować. W ofercie OL będzie trudno, bo rezygnacja z jednej usługi wiąże się z rozwiązaniem umowy na cały pakiet OL. Najprościej będzie wypowiedzieć umowy na numer stacjonarny analogowy u konkurencji, chyba, że teraz wolisz oba numery stacjonarne zostawić. Jak potrzebny jest jeden numer, to szkoda kaski płacić za dwa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

@theW7 skoro pots jest u innego operatora musisz przenieść go do Orange i później ewentualnie zamienić z tym VoIP i zrezygnować z tego odvoipowamego. Nie wiem czy warte jest to zachodu tylko dla numeru telefonu. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 40
  • 0

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

wolę zostawić oba, przyda mi się drugi numer chociażby do założenia własnej firmy w domu 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

@theW7 czemu nie, też tak można. Podobno jak firma ma numer stacjonarny, to jest bardziej wiarygodna 🤔😀👍

Anonim

Nie dotyczy

Okazało się, że mam... numer stacjonarny

@ketrasaArtur  z tą wiarygodnością firm vs stacjonarny numer, to różnie bywa, ale 2 numery stacjonarne to wygoda, ja stacjonarnego nie mam bo kabel szpecił elewację i wywrotki z węglem też miały problem, kabel był przy ssypie.