Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenie prędkości internet mobilny.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Ale potrafili napisać jak w ss wyżej że po wykorzystaniu pakietu następuje ograniczenie prędkości do 1mb/s. Tak samo pisałem wyżej że ograniczenie wprowadzili po podpisaniu aneksu, wcześniej mimo podobnego wykorzystania nic takiego nie miałem. Ponawiam pytanie, czy miesiąc temu Orange nie troszczylo się o jakość usług dla innych klientów? Czy w mojej miejscowości liczba ludności się podwoiła przez ten czas... 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Ograniczenie prędkości internet mobilny.


@rhxnapisał(-a)

Ponawiam pytanie, czy miesiąc temu Orange nie troszczylo się o jakość usług dla innych klientów? Czy w mojej miejscowości liczba ludności się podwoiła przez ten czas... 


Liczba ludności nie jest tak bardzo istotna, ważniejsze jakie obciążenie generują. Wystarczyłoby, żeby w twojej okolicy pojawił się (albo zniknął?) 1 klient taki jak ty i już wasze procentowe obciążenie nadajnika zmienia się o kilkadziesiąt procent. Algorytm wyliczania obciążenia i wyznaczania lejka jest pewnie tajemnicą firmy i my nie dowiemy się jak to naprawdę działa...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

A ja wpadłem na pomysł jak zrobić im "szach". Skoro gwarantują w moim regulaminie "pełną prędkość", która nie jest odgórnie zdefiniowana i zależy od wielu czynników zewnętrznych to postanowiłem kupić internet na kartę, zrobię z niej Speedtesta a następnie włożę swoją kartę. Jeśli na moim abonamencie będzie niższa prędkość to oznacza że operator nie zapewnia mi pełnej prędkości jak zapewnia. 

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Na lejku też można zarobić. Klient kombinuje kupując drugą, a może i trzecią usługę. Jedna dostanie lejka no to przerzut na następną. Ktoś ma inny pomysł walki z lejkiem?

@rhx  Nawet kupując drugą kartę i na niej będzie właściwa prędkość, no i co z tego wynika, jedynie tylko to, że operator dostał kasę.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Ograniczenie prędkości internet mobilny.


@rhxnapisał(-a)

A ja wpadłem na pomysł jak zrobić im "szach". Skoro gwarantują w moim regulaminie "pełną prędkość", która nie jest odgórnie zdefiniowana i zależy od wielu czynników zewnętrznych to postanowiłem kupić internet na kartę, zrobię z niej Speedtesta a następnie włożę swoją kartę. Jeśli na moim abonamencie będzie niższa prędkość to oznacza że operator nie zapewnia mi pełnej prędkości jak zapewnia. 


Będzie szach ale mata nie będzie. Lejek na kartę generującą duży transfer założony do końca okresu abonamentowego i tyle pan nam zrobisz 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Będzie mat bo według biura obsługi żadnego lejka nie ma... A jednak jest .

Wedle zapisów regulaminu, który cytowalem wcześniej dla pakietu 999gb mam dostępną pełną prędkość. Skoro na drugiej karcie w tym samym miejscu i o tej samej porze prędkość jest 10 razy wyższa to operator łamie zasady tego regulaminu. Bo jak wytłumaczyć to ze moja karta abonamentowa generuje duży ruch a druga karta już nie? 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Jak zwał tak zwał, lejek nie lejek, zwykły czy techniczny. Zawsze Orange może powiedzieć, że "użytkownik generuje zbyt duży ruch i może to utrudniać w znacznym stopniu korzystanie innym klientom - usługa zostaje ograniczona". A twoja druga karta to już będzie inny użytkownik, bez ograniczeń.

Ale próbuj, może dasz rade przekonać jakiegoś konsultanta 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

No i proszę jaka niespodzianka. Tylko na jak długo 😉


Screenshot_20190710_132313_com.google.android.apps.messaging.jpg

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

I jaką masz "pełną prędkość"?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Warto było powalczyć 


Screenshot_20190710_163416_org.zwanoo.android.speedtest.jpg