Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

OBURZONY - wymóg karty stałego pobytu

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 1
  • 0

OBURZONY - wymóg karty stałego pobytu

Jestem zdruzgotany nowym wymaganiem (od około 1,5 roku) firmy ORANGE Polska abym musiał teraz przedstawić kartę stałego pobytu w celu przedłużenia lub zawierania wszelkich umów. Otóż jestem obywatelem UE,  waszym stałym klientem od 8 lat, mieszkam na stały w Polsce, mam NIP, REGON PESEL,  mój stały adres zamieszkania w Warszawie (bo innego nie mam ) jest w moim paszporcie zagranicznym. I dosłownie nikt (żadem urząd, żadna instytucja) nie oczekuje tego ode nie, bo po co. Tylko firma ORANGE Polska (wraz z wieloma innymi firmami tej branży) ma swoje widzimisie, pewnie bo ładnie wygląda w papierach, abym przedstawił kartę stałego pobytu. Zmuszacie mnie do zmarnowania swojego czasu na załatwienie takich papierów, zamiast poświęcić swój czas swojej działalności. Mało tego, mam pochodzenie Polskie, i będę musiał udowodnić czy nie mam, albo czy okazuje się że  mam jednak obywatelstwo polskie od dziadków. Wynik: będę musiał zawrócić głowę swojego 90-letniego taty, bo będą potrzebne akty urodzenia, i będę musiał przez was specjalnie lecieć zagranicę aby spełnić formalności papierowe. ja was nienawidzę.

 

___________

* Wpis poddany edycji. Doprecyzowano tytuł tematu i kategorię - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

OBURZONY - wymóg karty stałego pobytu

@OBURZONY2021  Twój opis zawiera trochę mało konkretów, co do tego do jakiej umowy z operatorem, masz udowodnić prawo pobytu w Polsce. Osobiście, na Twoim miejscu poprosiłbym o wskazanie podstawy prawnej tego żądania - chyba, że ją znasz i się nie zgadzasz. Może i nas zapoznasz tym aspektem.

Wątek udowodnienia obywatelstwa Polskiego jest kierunkiem, który pozwoliłby Ci zawierać umowy z operatorami telekomunikacyjnymi z innego punktu startowego. Jeszcze inny możliwy kierunek to zawieranie umowy "na firmę", skoro masz "regon"...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

OBURZONY - wymóg karty stałego pobytu

@OBURZONY2021  już? wykrzyczałeś się? bo mam pytanie kogo nienawidzisz? nas forumowiczów, użytkowników usług i klientów takich jak Ty? Proponuję przed zarejestrowaniem się na forum przeczytać dokładnie regulamin, czym jest to forum bo ile można powtarzać do znudzenia po raz enty z kolei że forum Nasz Orange jest samopomocowe i składa się z użytkowników i potencjalnych klientów operatora, nic nam do tego jaką politykę stosuje Orange ani nie nam zmieniać zasady bo takiej mocy sprawczej nie posiadamy. Ty pisząc o nienawiści na forum obrażasz nas klientów nie pracowników operatora, więc proponuję jeszcze raz czytać regulamin to nie boli.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

OBURZONY - wymóg karty stałego pobytu

@OBURZONY2021  Twój opis zawiera trochę mało konkretów, co do tego do jakiej umowy z operatorem, masz udowodnić prawo pobytu w Polsce. Osobiście, na Twoim miejscu poprosiłbym o wskazanie podstawy prawnej tego żądania - chyba, że ją znasz i się nie zgadzasz. Może i nas zapoznasz tym aspektem.

Wątek udowodnienia obywatelstwa Polskiego jest kierunkiem, który pozwoliłby Ci zawierać umowy z operatorami telekomunikacyjnymi z innego punktu startowego. Jeszcze inny możliwy kierunek to zawieranie umowy "na firmę", skoro masz "regon"...

Anonim

Nie dotyczy

OBURZONY - wymóg karty stałego pobytu

@slav72  podpisie się pod Twoją wypowiedzią obiema rękami. 

 

Wracając do tematu. Zgodnie z  artykułem aby podpisać umowę z Orange potrzebna jest karta pobytu. Nie ma wskazania, że musi to być na pobyt stały, więc powinien czasowy wystarczyć. Nie wiem kto udzielił Tobie takiej informacji ale warto ją dodatkowo zweryfikować w BOK czy innym salonie. Można też spróbować przedłużyć umowę przez Mój Orange zobaczyć jakie dane tam będą wymagane.