Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

O LTE i Orange dla firm !!!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

O LTE i Orange dla firm !!!

Część trzeba zmodyfikować po od początku 2020 Orange w systemach przeszło na system decy i 1MB to 1000kB a nie 1024 jak w informatyce.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 25
  • 0

O LTE i Orange dla firm !!!


@Piotrekk85napisał(-a)
Część trzeba zmodyfikować po od początku 2020 Orange w systemach przeszło na system decy i 1MB to 1000kB a nie 1024 jak w informatyce.

Przelicznik transferu też zmienili za plecami użytkowników? Bo to już przegięcie, jeśli nie powiedzieć drastycznie, "że kradzież" użytkownikom ich "prędkości". Tym jednak UOKiK powinien się zająć, nie mi to roztrząsać 😉

 

Czyli niewiele to zmienia ponieważ:

 

5mbps = 5000kbps = 640kB/s vs nowe 625kB/s

10mbps = 10000kbps = 1280kB/s vs nowe 1250kB/s

15mbps = 15000kbps = 1920kB/s vs nowe 1875kB/s

 

Moje 80kB/s = 640kbps = 640000bps = 0,63Mbps Żart !

 

Próbował ktoś pracować na 80kB/s lub Video rozmowę prowadzić jak zalecałem, bo @Piotrekk85 twierdzi, że to przyzwoity transfer 🙄 😵


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 25
  • 0

O LTE i Orange dla firm !!!

Nie no "szacunek" dla techników Orange, którzy stwierdzili, że przepustowość łącz w trakcie COVID-19 jest na poziomie 1/4 obciążenia. (Wywiad w radiu, ogólny zarys deklaracji sieci dla polskich operatorów - wypowiedź .... jakiegoś ministra)

 

Wcześniej miałem w porywach (czytaj: pomiędzy 2-4AM) do 6Mbps, teraz mam w porywach do 2Mbps = 256kB/s pomiędzy 2-3AM)

W nocy po 1AM, 2AM, 3AM — lepiej.


Dziś jest godzina 22:19

TEGO POSTU  — rozwiązania - tylko zaśmiecają go  i zero odpowiedzi, na moje pytania 100 stron wypowiedzi niemerytorycznej, jak to się operatorów zmienia.

Ja o jednym Wy o drugim, ja podaje miejscowości, z kolei Piotrek ( który w Orange nie pracuje "i jest hobbystą" i podaje mi częstotliwości gdzie BTS jest najmniej obciążony) — skąd wie? W google zapewniam, że tych danych nie ma 😛

Może jakiś link do cud diagnostyki BTS Orange Panie Piotrrekk85 skoro Pan tam nie pracuje, a ma dostęp - PW pls?

 

Zabiegałem się:

bip.uke.gov nadajniki 3g LTE  też szukać "masztów" po próżności — chaos w plikach ;-(


Ping od 2lat miałem 200-4000ms i w tym do 70-80% straty. (sporadycznie); nie mówię już o VPN który z reguły jest zamulony i ping +200ms... PŁATNY VPN ORANGE !


Dziś, gdy Pandemia...


Wspólne stanowisko Komisji Unii i BERC - Urzędu Komunikacji Elektronicznej .


 W NOCY 36Mbps po krzyczeniu 2lata umowy i postach na forum - można? Widocznie można 😉 (noc czyli 2-5AM)

 

W dzień 0.5-1,3Mbps dla firm ŚMIECH !!!


DLA FIRM ! INTERNET 😉
DLA oglądania strony google.pl to za mało 😉

 

___________

*Wpis przeniesiony i poddany edycji - Rafał


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 25
  • 0

O LTE i Orange dla firm !!!

A jak przejdą bez do umowy na jednostke "GOps" GigaŁoranjepersecond?

I wymyślą, że 1GOps to dla nich 1bps = to też będzie zgodne z umową?

 

Wg. mnie każda zmiana umowy wymaga anex'u, (pol: aneks) chociażby ten przelicznik.

Pytam ile firm i ludzi liczone w milionach naciągnęli Ci z orange?

 

Boze:

Przecież sobie przechodzą jak chcą z jednostek - to mogą równie dobrze swoją wymyślić:

1 gigabit per oragne

1GOpo = 1 b/s

 

I to rzeczywistości ma takie pokrycia jak dzisiejsze LTE czy 3G i pasma, które podałeś — tak z ciekawosci  włamałeś im sie sa serwery, bo ja od 15-19lat nie słuszałem o publicznie dostepnych danych odnosnie BTS obciążeń i pasm na ktore moge przejsc.... (Zdziwił byś sie co Nokia 3310 potrafiła zrobić)

 

______________

* Wpis został poddany edycji - Moderator Wiktor


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

O LTE i Orange dla firm !!!

Również pozdrawiam. Poza tym radzę przemyśleć swoje działania pod kątem psychologicznym. Im piszesz dłuższy tekst używając dodatkowo dziwnych tworów, tym staje się on nie przystępny. Osób na górze decyzyjnych z Orange tu nie ma lub są bardzo rzadko. Lepiej użyj social media. Inni klienci to nie są zwykle profesorowie od filologii polskiej by analizować "co autor miał na myśli".

 

Wybacz szczerość, ale Twoje wpisy są bardzo nieprzystępne i niezrozumiałe. Jeśli nie podoba Ci się Orange, mamy wolny rynek. Operatorów infrastrukturalnych komórkowych jest sześciu (czterech dużych, dwóch mniejszych). Każdy może wybrać. 

 

Poza tym mieszasz w swoich aspektach różne pojęcia np. neutralności sieci od stosowania lejków technicznych. Usługa jest na firmę, więc pamiętaj że nawet jeśli kogoś przekonasz np UOKiK na nałożenie kar na Orange to sam najprawdopodobniej rekompensaty nie otrzymasz bo nie jesteś przy umowie konsumentem. Jako firma działasz jako "profesjonalista" i tutaj musisz przejść na działanie jako przedsiębiorca, a nie jak klient indywidualny.