Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Numer po zmarłym Tacie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Numer po zmarłym Tacie

@OscarsCoin czy numer jest aktywny, czy już został wyłączony?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Numer po zmarłym Tacie

Tak jak napisałem powyżej czyli ponad rok tylko dlatego ze moja mama leczyła się w szpitalu psychiatrycznym aa ja nie miałam możliwości ubiegania się o spadek a numer został zablokowany przed postanowieniem sądu gdyby ktoś miał wątpliwości co do tego jak opisałem rozmowę z pracownikiem Orange (rzekomo od spraw trudnych) to każdą rozmowę nagrywałem i jestem gotów to udostępnić 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Numer po zmarłym Tacie

Minęło ponad rok natomiast numer został zablokowany przez konkurencje 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Numer po zmarłym Tacie

Jeśli minął rok od wyłączenia numeru, to jego odzyskanie nie jest możliwe ani technicznie, ani prawnie. Reklamację można wnieść w ciągu 12 miesięcy od zdarzenia (czyli w tym wypadku odwyłączenia numeru) - tak reguluje prawo telekomunikacyjne. Dodatkowo po 93 dniach od odłączenia numeru taki numer wraca do puli wolnych numerów:
1) trafia dla innego klienta
2) jest przypisany do starteru który można kupić np. w kiosku
3) jeśli numer był przenoszony do Orange z innej sieci, numer wraca do operatora macierzystego (tego w którym zakupiono go po raz pierwszy).

Jedyne co mogę zaproponować o ile numer był z puli Orange, to skorzystanie z usługi numer na życzenie - koszt 500 zł - na dziś dostępne tylko w abonamencie. Jeśli numer będzie wolny, to go otrzymasz.

Przykra sytuacja Cię spotkała, ale niestety na standardowe odzyskanie numeru jest za późno.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Numer po zmarłym Tacie

No ale chyba są jakieś wyjątki od reguły z uwagi na to ze firma Orange jest ogromną korporacja to chyba nie było by problemem pomoc zwykłemu szaremu człowiekowi w tak ciężkiej i trudnej sytuacji, żadna z bliskich osób nie została poinformowana o zablokowaniu numeru. Numer został zablokowany przez osobę obcą bez postanowienia sądu i nikt nie udzielił mi informacji ze został on zablokowany. Moja mama była w szpitalu a ja dopiero teraz mogę zająć się sprawami spadkowymi. Skoro dziedziczę spadek po ojcu to nr telefonu jest w nim zawarty ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Numer po zmarłym Tacie

Są wyjątki, możesz słać pisma do Orange, ale szanse są niestety bliskie zeru.

Numer telefonu nie podlega prawu spadkowemu. Jeśli był na osobę prywatną, każda osoba co może otrzymać z USC aktu zgonu teoretycznie może dostarczyć do Orange jego kopię - wtedy numer będzie odłączony lub można przejąć dotychczasową umowę na siebie.

Zgodnie z polskim prawem wszystkie numery stacjonarne i komórkowe są własnością "państwa polskiego". Odpowiedni minister rozdziela je poszczególnym operatorom, a Ci klientom.

Podstawowa sprawa to czy numer który chcesz odzyskać jest wolny czy używany przez innego klienta? Jeśli ktoś inny go używa, bez wyroku sądu raczej Orange nie zdecyduje się na jego oddanie. Gdy jest wolny, w wyjątkowej sytuacji ktoś z Orange może Ci częściowo zrabatować opłatę za usługę numer na życzenie - ale są to naprawdę wyjątkowe sytuacje i raczej szanse są małe.
Anonim

Nie dotyczy

Numer po zmarłym Tacie

 A jakie są szanse na przejęcie  aktywnego numeru na kartę po zmarłym rodzicu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Numer po zmarłym Tacie

Jeśli numer jest aktywny, to 100%. Po roku nieaktywności - bliskie zeru.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Numer po zmarłym Tacie

@Anonim jeżeli Ty chcesz przejąć numer po zmarłym rodzicu, zakładając że numer jest aktywny, wystarczy jak osobiście w salonie przedstawisz akt zgonu i dokumenty potwierdzające Twoja tożsamość. Podpiszesz stosowne dokumenty i jesteś nowym właścicielem numeru.

W trakcie umowy, jak nie chcesz przejmować numeru, przedstawiając akt zgonu umowa zostaje rozwiązana w natychmiast, bez żadnych konsekwencji.