Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

Witam,

w związku z wykonywaną pracą, przez ostatnie 4 miesiące byłem połowę tego czasu za granicą. Zostałem uznany nieuczciwym klientem w związku z korzystaniem z roamingu. Nie mogę już swobodnie korzystać z abonamentu który mam w Polsce. Kończy mi się umowa stąd moje pytanie czy jest jakiś abonament, oferta na kartę która pomimo uznania nieuczciwym klientem będę mieć jakiś pakiet minut, sms i internetu?

Pozdrawiam i z gory dziękuję za odpowiedzi

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

Niestety w nowych ofertach już nie jest tak dobrze. Zmiana sieci też da rozwiązania na miesiąc, 2 tygodnie, może czasem dłużej. Jak chcesz mieć pewność, to może skorzystaj z usług międzynarodowych operatorów lub kup lokalną kartę sim prepaid.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

Jak Ci się kończy umowa i tak Cię potraktowano, to może warto przejść do konkurencji?

 

Albo przynajmniej - na początek - ponegocjować z Orange: wyjaśnić, że dużo jeździsz służbowo za granicę i taki masz właśnie układ, więc niech Ci coś sensownego zaproponują, albo… Adieu, Fruziu…


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

Musisz kupić pakiet tylko na roaming. Nie wiele zostało i są mało atrakcyjne. Jeśli nie zależy Ci na numerze, to można zmieniać startery co pewien czas. A w innych sieciach nie będzie lepiej jak non stop jesteś za granicą. Ew. może coś na firmę jak masz jak.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

Pytałem co mogę dostać na firmę to nic konkretnego nie mogli przedstawić. Jestem w Orange kilka lat i jestem zniesmaczony podejściem do klienta.

Co mogą mi zaproponować na firmę, może ktoś wie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

Nie wiem czy są w ofercie jakieś stare plany, ale alternatywą drogą są usługi dodatkowe wg starych zasadach sprzed zmian roamingu (to już na BOK trzeba sprawdzić dokładną konfigurację).
Niektórych regulaminu są tu http://www.orange.pl/kid,4002009758,id,4004332152,title,Orange-Travel-roaming-dla-firm-,article.html

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

Może jestem skrzywiony, ale uważam, że to nie on powinien szukać i grzebać po taryfach, tylko konsultant (zwłaszcza w przypadku oferty dla firm) powinien umieć zaproponować mu odpowiednią dla niego ofertę.

 

Idziesz do salonu (załatwianie przez telefon to kiepski pomysł w takiej sytuacji), mówisz, w czym problem, czego potrzebujesz - i pytasz, co mogą Ci zaoferować.

 

A jak nie mogą nic sensownego, to sugerujesz, że w takim razie idziesz do konkurencji - i wtedy dowiadujesz się, co NAPRAWDĘ mogą Ci zaoferować. 😉

 

A jak NAPRAWDĘ nie mogą nic więcej, to NAPRAWDĘ idziesz do konkurencji - na rynku jest teraz sporo ofert, na pewno będzie w czym wybierać…


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

Problem jest taki, że jeśli to mała firma (tzw. segment SOHO), to chyba żaden operator w Polsce nie daje takiej oferty, że nie stosuje zasad FUP dla nowej umowy. W Play okres już wynosi miesiąc a nie 4, inne sieci też mogą wprowadzić ograniczenia. Są ew. usługi dodatkowe do abonamentu.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

Myślę, że to kwestia elastyczności operatora. Jeśli ktoś ma telefon na firmę, a specyfika firmy jest taka, że dużo czasu spędza za granicą i musi rozmawiać - to elastyczny operator powinien mu coś sensownego zaproponować. Przecież widać, że tu nie chodzi o cwaniaka, który chce "za darmo" gadać w całej Europie.

 

JAKAŚ propozycja dla takich ludzi być musi. Oczywiście może się wiązać np. z nieco wyższym abonamentem. Albo z jasnym określeniem: taki a taki czas ma pan w abonamencie, po jego przekroczeniu płaci pan opłatę roamingową za rozmowy przychodzące w wysokości X, za wychodzące - Y.

 

Ale nie może być tak, że człowiek ma firmę, jeździ za granicę, załatwia służbowe sprawy, płaci abonament, a słyszy, że jest "nieuczciwym klientem"…


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

Właśnie o to chodzi. Ja chce płacić i móc swobodnie korzystać, a nie codziennie patrzeć ile już przekroczyłem. Jestem zwykłym abonamentem o którego Orange nie dba. Myślę, że nie pierwszy i nie ostatni. Poważnie się zastanawiam, żeby opuścić tą sieć.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Nieuczciwe korzystanie z roamingu

@rafall, warto rozglądnąć się za inną ofertą, obawiam się jednak, że w każdej sieci będzie podobny problem. Każda sieć wprowadziła identyczne zasady - wynikające z rozporządzenia UE: jeśli sumarycznie przez więcej niż 2 miesiące w 4-miesięcznym okresie korzystasz z numeru w roamingu, to zaczyna się płacenie. W Play zasady są jeszcze bardziej restrykcyjne.