Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nietypowe zachowanie telefonu podczas wybierania połączenia


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nietypowe zachowanie telefonu podczas wybierania połączenia

a przebywasz w miejscu gdzie masz full zasięg (łącznie z łazienką/kuchnią i piwnicą)?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Nietypowe zachowanie telefonu podczas wybierania połączenia

...jak to w betonach...gdzie się nie obrócisz, to zasięg "buja"...od full LTE w pokojach, po słabe 3G w łazience...

 

@edit...chciałem przełączyć kontrolnie na 3G, ale niestety opcja ta jest zablokowana 😞

 

Screenshot_2016-12-29-20-59-00.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nietypowe zachowanie telefonu podczas wybierania połączenia

To wielka płyta? czy nowe budownictwo?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nietypowe zachowanie telefonu podczas wybierania połączenia

Musisz wyłączyć internet by czasem zmienić zakres sieci.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Nietypowe zachowanie telefonu podczas wybierania połączenia

...wielka płyta, niestety...ale w na poprzednim mieszkaniu, przed majem br. było to samo, choć sygnał też "pływał"... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nietypowe zachowanie telefonu podczas wybierania połączenia

Fizyki się nie przeskoczy...
Są rozwiązania, ale raczej kosztowne...

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Nietypowe zachowanie telefonu podczas wybierania połączenia

@Anonim i @Piotrekk85 mnie oświecili, odsyłając mnie na bloga po wspomnianym przez @Piotrekk85 VoLTE. Pozostaje mi tylko przyzwyczaić się do "szaleństw" moich telefonów...mam tylko wrażenie, że robiąc coś dla polepszenia jakości połączeń, wyszło jak zawsze...ehh, nowości...

 

cyt.: "Cały ten proces zajmuje od 2 do 4 sekund. Nawet, jeżeli my jesteśmy w Wałbrzychu, a nasz rozmówca w Suwałkach. Różnica w czasie połączenia między VoLTE a zwykłym połączeniem wynika z konieczności przełączenia telefonów z sieci 4G LTE do niższej. Nazywa się to CSFB (circuit switched fallback). To przedłuża połączenie, a na dodatek nieco bardziej obciąża baterię."

 

 

@info: dokładny opis tutaj

 

@edit: @Piotrekk85...przy wyłączonej transmisji danych, sytuacja się poprawia...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nietypowe zachowanie telefonu podczas wybierania połączenia

No nie zgodzę się. Obecnie buduje się inaczej (co ma plusy i minusy).
Poza tym kiedyś 2G i 3G się zatka, więc.... mamy alternatywę?

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Nietypowe zachowanie telefonu podczas wybierania połączenia

Pożyjemy, zobaczymy...a tymczasem muszę o dzwonieniu pomysleć kilka sekund szybciej Emotikon: LOL

 

@edit: ...a więc efekt moich obserwacji...dzwonię do żonki...dzieje się rzecz opisana powyżej, krótki wgląd na wskaźnik sygnału na telefonie i skoki pomiedzy LTE a 3G, czyli wszystko tak jak opisane na blogu. Dzwonię drugi raz pilnując, aby sygnał nie wskoczył w LTE, połaczenie normalne. Wyłączenie transmisji danych nie pomaga na długo, o ile wogóle pomaga...nie włączyłem jej od wczorajszego wieczora...Wniosek: trzeba po prostu włączyć cierpliwość 🙂