Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych

Ale A-GPS nie jest blokowany przez te ustawienie na Androidzie.
Anonim

Nie dotyczy

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych

To już trzeba wyłączyć, tak jak piszesz transfer jest generowany, mały ale jest, za granicą trochę to kosztuje,

wspomagania A-GPS nie stosuję, mam nawigację w aucie i ta działa w całej Europie bez KB danych operatora.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych

Zwykły GPS nie generuje opłat.
Anonim

Nie dotyczy

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych

Tak dla zabezpieczenia mam nawigację z Auto Mapa i ta jest najlepsza, to co oferuje telefon to pół środek, jak co jest do wszystkiego to (do niczego/żart), czysty GPS często za słaby w telefonie stąd wspomaganie A-GPS, czasem tylko A-GPS jest, to porażka bo niedokładnie wskazuje w nawigacji.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych

Misiek: Dla osób prywatnych, a nie małych i średnich firm. Dziękuję ale dalej nic nie pomagasz 😄

 

A skoro tak piszecie ze A-GPS... co to w ogóle jest i dlaczego to pobiera dane za pośrednictwem telefonu skoro "każe mojemu telefonowi" wyłączyć pobieranie danych, a robie to po to, żeby uniknąć kosztów. Jeśli jest inaczej to czuje się oszukany tylko ustalmy przez kogo? Sieć ? Android ? Sony ? Dziękuję za odpowiedzi.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych

Sprawdzając funkcje GPS w telefonie jest opcja wyboru, a więc możemy wybrać:
1) wysoką dokładność korzystając z GPS i wspomagając się wi-fi
2) oszczędność baterii korzystając tylko z wi-fi

3) sprzętowo korzystając jedynie z GPS 
Przy wyborze każdej z tej funkcji nie ma żadnego komunikatu, że mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty itd, itp.
Widziałem film na youtube jak to wyłączyć w starym androidzie i tam taka informacja była podawana (https://www.youtube.com/watch?v=QgE8XQfWLAc), a więc w nieświadomości sieć każe mi zapłacić za coś o czym nie wiedziałem. Jest to chyba niezgodne z prawami ? Czy się mylę ? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych

"Czy w telefonie jest wyłączona automatyczna aktualizacja aplikacji? To, że zablokujemy transmisję danych nie oznacza tego, że telefon w razie pojawienia się jakiejkolwiek aktualizacji nie włączy go sobie. Jest też możliwość by sprawdzić czy przypadkiem nie jest włączona synchronizacja poczty. Na rachunku widać, że jest to cały czas 50kB więc już to wskazuje iz jest to pobór danych poprzez którąś z aplikacji.

Zakup pakietu to dobry pomysł, jednakże jeżeli nie ma potrzeby by z niego korzystać to dobrze jest poprzez stronę orange.pl samemu włączyć blokady APN Wap i APN Internet - te opcje całkowicie blokują internet za granica jak i w kraju."

 

Kinga_S skoro pracujesz w orange powinnaś najlepiej wiedzieć o co tutaj chodzi. Oczywiście nieprawdą jest że jeśli wyłącze transfer danych to jakaś aplikacja może się aktualizować, bo w końcu po coś ta opcja jest "wyłącz transmisję danych w telefonie" nawet jest pod spodem dopisek, że pozwala uniknąć naliczenia kosztów za korzystanie z internetu. No to jeśli mamy jakąkolwiek opcje, np: wyciszenie telefonu to rozumiem, że wyciszamy go ale gdy aplikacja sie włączy to włączy nam dźwięk ? no to nie przejdzie. Skoro wymuszamy sprzętowo wyłącz transmisję to chce ją wyłączyć a nie wyłączyć w dużym stopniu ale jednak nie do końca bo coś bo coś tam... zwykłe oszustwo!! Będę ten temat tak długo ciągnąć aż zostanie mi zwrócona kwota, za wykorzystaną transmisję danych podczas wyłączonej transmisji danych! To tak jakby ktoś jeździł Twoim autem poprostu ty mu tankujesz 🙂 za darmo 😉 bo sieć sobie wymaga danych 🙂 NO WAY !!! 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych

@Knapol: zakupując telefon powinieneś dostać instrukcję.

Ja posiadam LG L65, w instrukcji dostępnej w google lub tu http://www.videotesty.pl/m/pliki/instrukcje/instrukcja-obs-ugi-do-telefonu-LG-L65_PL_(videotesty.pl)... stosowne zastrzeżenie jest.
Cytat:
"Operator może naliczyć dodatkowe opłaty za korzystanie z usług przesyłania danych, takich jak wiadomości, wysyłanie i pobieranie, automatyczna synchronizacja lub usługi lokalizacyjne. Aby uniknąć dodatkowych opłat, należy wybrać taryfę adekwatnie do potrzeb. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z dostawcą usług."

Podejrzewam, że u Ciebie w instrukcji jest podobnie.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 0

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych

Staram sie tego doszukać w mojej ale nie za bardzo widzę, żeby gdziekolwiek była taka wzmianka. Poza tym pojdziesz do orange i mówisz: panie internet mi sie sam ściąga... co robi sprzedawca ? wyłącza transmisje danych 😉 Pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Niesłusznie naliczona opłata za transfer danych

Jeśli założysz blokadę po stronie operatora, to tych sesji nie będzie.
Na Androidzie i chyba Blackberry nie działa wyłączanie na poziomie telefonu.