Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieodebrana paczka od kuriera


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Nieodebrana paczka od kuriera

Mam taką sytuację - zamówiłem u konsultanta dodatkowy abonament z telefonem na raty, ale pojawił się problem z odebraniem przesyłki. 2 razy nie było jikogo w domu i za drugim razem kurier powiedział, że odsyła paczkę to do nadawcy. Jak to teraz będzie wyglądało? Co z tą umową i z ratami? Wszystko będzie anulowane i trzeba zaczynać od początku czy można jakoś to odkręcić?

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nieodebrana paczka od kuriera

@Ben_ek będzie anulowane i trzeba ponownie złożyć zamówienie. Niestety zanim ponownie złożysz zamówienie, trzeba będzie odczekać nawet dwa tygodnie, zanim niezrealizowane zostanie anulowane i wszystkie dane przetworzą się w systemie.

Jeżeli mimo wszystko chcesz dostać paczkę, trzeba samemu udać się do najbliższej centrali kuriera i próbować ją odebrać, najlepiej tego samego dnia, co byłą nieudana próba doręczenia. Jeżeli już wyruszyła w drogę powrotną, to będzie trudno ją cofnąć. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Nieodebrana paczka od kuriera

@Ben_ek  zadzwon na bok 510 100 100 i zapytaj o status zamowienia. nie musi sie takie zamowienie anulowac a jedynie nalezy ponowic wysylke. dzwon na bok im szybciej tym lepiej chyba ze juz minał dluzszy okres od zwrotu to pewnie trzeba bedzie na nowo zrobic zamowienie

Anonim

Nie dotyczy

Nieodebrana paczka od kuriera


@Ben_eknapisał(-a)

Mam taką sytuację - zamówiłem u konsultanta dodatkowy abonament z telefonem na raty, ale pojawił się problem z odebraniem przesyłki. 2 razy nie było jikogo w domu i za drugim razem kurier powiedział, że odsyła paczkę to do nadawcy. Jak to teraz będzie wyglądało? Co z tą umową i z ratami? Wszystko będzie anulowane i trzeba zaczynać od początku czy można jakoś to odkręcić?


Trochę to dziwne co piszesz, przecież kurier ma twój numer telefonu i można dogadać miejsce odbioru paczki, no chyba że ktoś za granicę wyjedzie, to nici z odbioru, zamówienie będzie raczej anulowane, pozostaje ponowić wtedy zamówienie i być w kontakcie z kurierem jak paczka będzie w trybie dostarczania, można przecież śledzić przesyłkę 😉

Anonim

Nie dotyczy

Nieodebrana paczka od kuriera

@Ben_ek jeżeli umowa miała być papierowa, dostarczona razem z telefonem, to zamówienie zostanie anulowane. Jeżeli zaś umowa była elektroniczna i tylko sprzęt miał by doslany skontaktuj się z BOK aby zrobić odstąpienie,  bo wejdzie jako tylko SIM. Jak to było utrzymanie musisz poczekać do powrotu paczki do Orange  i anulowania zamówienia (trwa to kilka dni). Jeśli nowa aktywacja możesz kontaktować się od razu. Tej paczki już nie zawrócisz. 

 

Dodam jeszcze, że nie wystarczy aby ktoś był w domu. Musisz to być Ty albo osoba upoważniona. Więcej szczegółów:

 

https://www.orange.pl/omnibook/dostarczenie-przesylki 

 

Wiem, że z tym odbiorem paczki różnie bywa. Należy jednak pamiętać, że po 2 nieskutecznej próbie doręczenia paczka wraca do Orange. Więc jak przy 1 podejściu coś się nie uda warto, skontaktować się kurierem (DPD wysyła numer) aby jakoś się dogadać.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nieodebrana paczka od kuriera


@Anonimnapisał(-a)

@Ben_eknapisał(-a)

Mam taką sytuację - zamówiłem u konsultanta dodatkowy abonament z telefonem na raty, ale pojawił się problem z odebraniem przesyłki. 2 razy nie było jikogo w domu i za drugim razem kurier powiedział, że odsyła paczkę to do nadawcy. Jak to teraz będzie wyglądało? Co z tą umową i z ratami? Wszystko będzie anulowane i trzeba zaczynać od początku czy można jakoś to odkręcić?


Trochę to dziwne co piszesz, przecież kurier ma twój numer telefonu i można dogadać miejsce odbioru paczki, no chyba że ktoś za granicę wyjedzie, to nici z odbioru, zamówienie będzie raczej anulowane, pozostaje ponowić wtedy zamówienie i być w kontakcie z kurierem jak paczka będzie w trybie dostarczania, można przecież śledzić przesyłkę 😉


Można też przekierować paczkę do punktu i odebrać w dogodnym dla siebie momencie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nieodebrana paczka od kuriera

@Anonim słusznie zauważyłaś. Przy e-umowie, jeżeli sprzęt nie będzie odebrany, to nowe warunki wejdą tylko na samą usługę. Tak więc @Ben_ek jak paczka nie została odebrana, to dobrze by było sprawdzić i przypomnieć, co dalej z Twoją umową na infolinii lub czacie. Może być konieczność składania odstąpienia.