Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naliczenia za roaming

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Naliczenia za roaming

Nie ma takiej potrzeby, bo z tego internetu korzystam tylko na terenie Polski. To taki internet żeby go mieć w domu dla siebie. Na numery komórkowe, z których korzystam non-stop gdziekolwiek jestem, blokad nałożonych nie mam. Tam lepiej żeby ta blokada była, bo nie chce takich naliczeń znowu. Oczywiście jestem cierpliwy, może jutro już opłaty znikną jak wejdę na Mój Orange. Jeżeli nie to czekam na decyzję działu reklamacyjnego. 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Naliczenia za roaming

Ja przedwczoraj zgłosiłam reklamację, bo pobrało mi niecałe 100 złotych za ten przeklęty roaming, wczoraj rano dostałam odpowiedź, że reklamację rozpatrzono pozytywnie. Po czym popołudniu znowu pobrało mi ponad 100 złotych, zadzwoniłam na infolinię i konsultant powiedział, że dużo osób to zgłosiło, jest jakiś błąd i już nie muszę zgłaszać reklamacji, bo oni to naprawiają. Dzisiaj weszłam na stan konta i jestem 15 tysięcy na minusie... Niech naprawiają to jak najszybciej, bo na zawał zejdę. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Naliczenia za roaming

Spokojnie codziennie wchodzi mi na roaming, teraz będzie śmiesznie, rozmawiałem z konsultantem, jak się okazało, mój numer nie ma w ogóle możliwości korzystania z roamingu Kot: LOL


Zespół Nasz Orange
  • 1105
  • 7731
  • 80

Naliczenia za roaming

@dawidmjk85 Czy Twój problem został rozwiązany i czy któraś z odpowiedzi okazała się pomocna? Jeżeli tak, to zachęcam Cię do oznaczenia jej jako rozwiązanie. Ułatwi to innym użytkownikom odnalezienie właśnie Twojego tematu i szybsze rozwiązanie problemu Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Naliczenia za roaming

Witam,

na początku kwietnia byłam na terenie Polski - około 5-10 km od granicy z Białorusią.

Po tygodniu dostałam fakturę na 250 zł (abonament na 79 zł)

Zgłosiłam reklamację, ponieważ został mi naliczony internet na kwotę 170 zł..

W odpowiedzi na zgłoszenie dostałam informację, ze połączyłam się z siecią poza granicami kraju. Dodam, że telefon był w bagażniku, nie przekraczałam granicy, nie dostałam sms z informacją odnośnie sieci.

Klientem orange Jesteśmy od 15 lat, nigdy taka sytuacja nie miała miejsca, mimo, że często bywam przy granicy z Białorusią, ponieważ mam tam rodzinę.

Nie wiem co mam robić w takiej sytuacji, ponieważ faktura nie została naliczona prawidłowo,nie miałam pojęcia o połaczeniu z inną siecią a nie jestem w stanie zapłacić tak wysokiej faktury.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Naliczenia za roaming

Spróbuj złożyć odwołanie lub skorzystać z trybu polubownego przy prezesie UKE. Na przyszłość warto albo wyłączyć roamingu albo w telefonie wybrać opcję ręcznego operatora. Niestety przy granicy nie da się technicznie na dziś sprawić że inny operator "nie wchodził". Akurat Białoruś czy Rosja zawsze mają mocniejsze nadajniki niż w Polsce.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Naliczenia za roaming

Złożyłam odwołanie i niestety nadal dostałam odpowiedz, że opłaty zostały zgodnie naliczone, mimo, że byłam w Polsce.

Powiem szczerze, że sytuacja jest komiczna.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Naliczenia za roaming

Nie jest ważne terytorium a z jakim operatorem się łączysz.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Naliczenia za roaming

Super, czyli muszę zapłacić za coś czego nie zrobiłam.

Jak dobrze, że niebawem kończy się umowa i po 15 latach uwolnię się z tej sieci.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Naliczenia za roaming

To napisz do prezesa UKE https://pue.uke.gov.pl/#/ConsumerForm

Poza tym opisujesz dwie sytuacje:
1) nie korzystanie z roamingu wcale i świadomie to kontrolowałaś - tu można oczekiwać logów od Orange
2) nie świadome korzystanie z roamingu - wtedy też można zwrócić się o umorzenie opłat czy polubowne częściowe obniżenie

Ważne jest też to jak formułujesz zgłoszenie.