Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2845
  • 7175
  • 188

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie


@Stasiu660napisał(-a)

@Katani1  Standardowym przelewem z bankowości elektronicznej.

Może ja się mylę ale jak dla mnie data wykonania przelewu to jak kiedyś stempel z datą zapłaty na poczcie, który świadczył o tym czy klient zapłacił w terminie. Reszta go nie interesowała

 


No to przelew poszedł za późno i terminy sesji elixir się nie zgrały w bankach. Stempel na poczcie to już miniona epoka, na nasze szczęście.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5520
  • 22381
  • 184

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

Polecenie zapłaty i niech się banki martwią. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż pilnowanie terminów płatności. Od tego mam instytucję która z tego żyje, żeby się tym nie zajmować.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

Pewnym rozwiązaniem (oczywiście płatnym extra) jest w przypadku końcowego terminu dla zapominalskich/spóźnialskich przelew ekspresowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

Polecenie zapłaty zda egzamin jeśli każda faktura jest na inną kwotę?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 638
  • 15

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

Jasne, polecenie zaplaty to zgoda dla Orange na obciazenie Twojego konta bankowego, bez wzgledu na wysokosc FV.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18584
  • 53218
  • 720

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

@Stasiu660 polecenie zapłaty, jak @marcin0216 podał. Ty otrzymujesz fakturę, a Twój bank informacje od Orange o obciążeniu konta na kwotę z faktury. Wystarczy ustawić raz i nie trzeba pilnować opłat. Odbędzie się automatycznie.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 453
  • 3870
  • 19

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

Polecenie zapłaty jak bardziej. To nie zlecenie stałe. To za każdym razem Orange informuje bank. O te przelewa dokładnie taką kwotę. W Orange liczy się datą księgowania. Jak przelew pójdzie w piątek może jeszcze wieczorem to wiadomo ,że przez weekend nie dotrze. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5520
  • 22381
  • 184

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie


@Stasiu660napisał(-a)

Polecenie zapłaty zda egzamin jeśli każda faktura jest na inną kwotę?


Tak. Do tego ta usługa jest.

Widzę, że dyskusja zeszła na usługi finansowe, więc doprecyzuję. Polecenia zapłaty nie trzeba pilnować, ale można. Jeśli chcesz zakwestionować wysokość faktury, to dostajesz ją na tyle wcześnie, że zdążysz zablokować polecenie zapłaty. W ciągu jakichś trzydziestu lat taki przypadek mi się jeszcze jednak nie zdarzył.

Rozejrzyj się w swoim banku, często ustanowienie polecenia zaplaty dla Orange jest bardzo proste. W zależności od umowy z bankiem usługi takie mogą być ekstra płatne lub nie, podobnie jak przelewy ekspresowe (te mam za darmo). Tak czy owak faktury lepiej płacić w terminie.