Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

Witam, dlaczego Orange nalicza karne odsetki gdy płatność za usługi jest w terminie?

Chodzi o sytuację gdy wykonam płatność przedostatniego dnia lub w dzień terminu płatności.

Pierszy raz spotykam się z tym aby jakaś firma liczyła karne odsetki pomimo wykonania płatności w terminie a z racji tego, że ich bank jeszcze nie zdołał zaksięgować wpłaty.

Termin płatności to ostatni dzień w którym klient ma wykonać płatność a nie dzień w którym bank odbiorcy zaksięguje jego wpłatę!!!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 134
  • 624
  • 14

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

No chyba nie do konca. Za dzien dokonania zaplaty uznaje sie dzien ksiegowania na rachunku bankowym operatora. https://nasz.orange.pl/exhhy82953/attachments/exhhy82953/Abonament/20446/1/document.pdf

Pewien nie jestem, ale chyba tak jest wszedzie. Przynajmniej mam tak w pge i kiedys w c+.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2822
  • 7063
  • 183

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

No chyba jednak termin płatności to dzień, w którym usługodawca otrzyma wpłatę.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 134
  • 624
  • 14

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

No chyba nie do konca. Za dzien dokonania zaplaty uznaje sie dzien ksiegowania na rachunku bankowym operatora. https://nasz.orange.pl/exhhy82953/attachments/exhhy82953/Abonament/20446/1/document.pdf

Pewien nie jestem, ale chyba tak jest wszedzie. Przynajmniej mam tak w pge i kiedys w c+.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

@Stasiu660  po co kombinować, złóż reklamację załączając na czacie screen wpłaty, wymagając daty zaksięgowania. Jeśli będziesz w porządku, uznają i anulują. Jeśli nie, wyjaśnią w czym problem i powód naliczenia...

Szkoda się denerwować, warto wyjaśniać 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

Jasne, że nie warto się denerwować ale już trzeci raz w tym roku naliczane są mi odsetki bo niby nie zapłaciłem w terminie. 

Oczywiście są to grosze ale chodzi o sam fakt.

Raz napisałem na czacie to dostałem odpowiedź, że był weekend, ich bank zaksięgował wpłatę w poniedziałek dlatego naliczyli mi odsetki za trzy dni i tyle w temacie.

Nawet jeśli Orange ma jakiś zapis w regulaminie co do terminu płatności to naprawdę tak to powinno wyglądać, że na klienta jest przenoszona odpowiedzialność za pracę banku?

 

 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2822
  • 7063
  • 183

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

Podpisując umowę zaakceptowałeś ten regulamin i płatności działają wg niego, a nie Twoich oczekiwań. Nawet w dniu upływu terminu płatności zlecając przelew elixir w banku do g. 10 możesz być pewny, że zostanie zaksięgowany u odbiorcy tego samego dnia. Nie napisałeś jak przelałeś kasę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

@Stasiu660  musisz niestety respektować zapisy umów i fakt, że warto płacić 3 dni wcześniej, bo skąd ma operator wiedzieć, że płaciłeś w piątek. Liczy się termin wpływu na konto operatora i już.

Grosze, nie warto się denerwować, warto zapobiegać...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

@Stasiu660 nie możesz zapłacić po otrzymaniu faktury lub po rozpoczęciu kolejnego cyklu rozliczeniowego. Zakładam, że masz usługi że stałym abonamentem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapłacić wcześniej. Nie będzie problemu z księgowaniem wpłaty u operatora oraz naliczaniem odsetek za nieterminowe płatności.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

@Katani1  Standardowym przelewem z bankowości elektronicznej.

Może ja się mylę ale jak dla mnie data wykonania przelewu to jak kiedyś stempel z datą zapłaty na poczcie, który świadczył o tym czy klient zapłacił w terminie. Reszta go nie interesowała

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 16
  • 0

Naliczanie odsetek pomimo zapłaty w terminie

@ketrasaArtur Mogę zapłacić wcześniej i staram się tak robić ale czasem wychodzi, że zapłacę pod koniec terminu.

Każdą fakturę mam z inną kwotą do zapłaty