Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 7
  • 1
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Mam taką samą sytuację. Dostałem 3 sms-y od GameMine w przeciągu paru dni. W nic nie klikałem, totalnie olałem. Wczoraj przyszła faktura powiększona o 35,31 zł. U żony to samo do zapłacenia prawie 60 zł. 

Sprawa zgłoszona w BOK Orange, zgłosiłem reklamację, usługa już zablokowana. Mają 7 dni na rozpatrzenie reklamacji. 

Orange tłumaczy się że subskrypcja nie jest od nich, ale mają możliwość jej wyłączenia a sms przychodzi z ich konta. Dla mnie to jawny przekręt.

Poziom 40, Guru *****
  • 25113
  • 13457
  • 1136

A możecie wkleić treść smsa?
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 7
  • 4
  • 0

@outmann Napisz reklamację do GameMine. Orange odpisze ci, że oni nie mają z tym wiele wspólnego (mimo, że przez nich przepływa kasa i oni wystawiają faktury korygujące).

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 7
  • 1
  • 0

[ Edytowane ]

IMG_20180321_120719.JPG

Orange przekazało reklamację dalej, prawdopodobnie do GameMine. Jeśli reklamacje nie zostanie rozpatrzona skieruje ją bezpośrednio do Game Mine. 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 7
  • 4
  • 0

[ Edytowane ]

Taką dostałem odpowiedź z Orange na reklamację (ale ostatecznie Orange wystawił korektę):

reklamacja Orange 2.JPG

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25113
  • 13457
  • 1136

[ Edytowane ]

Na zdjęciach są smsy wysyłane po aktywacji (a nie przed). Nie pamiętacie co aktywowało te serwisy? może jakaś reklama?

PS. Sugerowałbym ukrycie danych osobowych doradcy ze zdjęcia.

.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 7
  • 4
  • 0

[ Edytowane ]

Według mnie nic nie aktywowało tych SMS/MMS. Żadna stronka, żadne potwierdzenie SMS/MMS, żadna ankieta - po prostu nic. Włączyło się samo (może jakiś błąd w systemie) i dlatego chyba Orange i Gamemine tak zgodnie współpracują przy zwrocie kasy (o ile ten zwrot będzie...;-)

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 7
  • 1
  • 0

Nie mam pojęcia co aktywowało subskrypcję. Co ciekawe dostałem 3 sms-y i każdy został doliczony do faktury, nawet nie mam pojęcia co to jest Game Mine, tym bardziej moja żona, która dostała 5 sms-ów.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25113
  • 13457
  • 1136

Zazwyczaj po kliknięciu na jakąś reklamę, przenosi się na stronę www gdzie trzeba nacisnąć guzik "zamawiam i płacę". I szukam gdzie to mogło być.
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 2
  • 3
  • 0

Już częściowo ogarnąłem. Wystarczył grzeczny, aczkolwiek stanowczy telefon do Gamemine. Subskrypcja anulowana, zwrot pieniedzy mam dostać w terminie 30 dni.
Poczekam na dalszy rozwój sytuacji.